KikinaK KikinaK komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Kniha se mi moc líbila. Mohu vřele doporučit. Líbí se mi příběhy, kde je více časových linií, které se krásně protnou. Velmi inteligentně napsáno.

02.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Opět skvělá kniha. Přesně tak jak jsme od AM zvyklí. Smekám před paní autorkou. Styl a úroveň, jí může leckdo závidět. Mrazivý a temný zážitek.

02.06.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Ach, tak tenhle příběh je velmi velmi silný ! Měl by si přečíst každý. Pár stránek mi trvalo, než jsem si zvykla na styl krátkých vět, ale to nic nemění na tom, že je kniha skutečný skvost a zážitek.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Vážení, tak tohle bylo něco ! Nemám slov, měl by si přečíst každý. Velmi smutné, vypovídající, zasáhlo mě to. Nezavírejme oči, nezapomínejme prosím. Paní autorce klobouk dolů, je až neuvěřitelné jak tohle téma zpracovala, s jakou dokonalostí a precizností. Jistě se za tím skrývá obrovská dřina. Tito lidé, jako paní autorka, jsou skutečnými celebritami, skutečnou osobností ! Velké díky !

26.07.2022 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Třikrát ach ! Tohle bylo něco. Nejlepší kniha od Kinga. Tak tady nechybí vůbec nic, má to naprosto všechno. Tohle si prostě musíte přečíst. Bála jsem se, že kniha bude složitá, ale není třeba se bát, skvěle vysvětlené historické kontexty.

05.03.2024 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tahle kniha mě dojala. Nádherně napsaná, velmi čtivá. Potěšila mě, velmi jsem si čtení užívala.

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Excelentní kniha. Měla by být povinnou literaturou každé Čecha. Obrovsky smekám před paní spisovatelkou. Dokonale zpracovaná kniha. Moc děkuji za tohle téma, to není nikdy dost. Chci se i nadále vzdělávat v tomto tématu, nesmíme zapomenout !

06.06.2023 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Úžasná kniha ! Nádherně vykreslena atmosféra, výstižně popsány postavy.

05.03.2024 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha mě po tak velké propagaci bohužel zklamala. Čekala jsem víc. Chvílemi jsem se i nudila. Bohužel to není pro každého.

04.05.2022 2 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Famózní ! Kniha nemá hluché pasáže, skvěle napsaná. Výborně jsem se bavila. Líbí se mi obě linie, jak Belle, tak i sestry Nellie. Čtenář se skutečně nenudí, mě bylo až líto, když jsem dočítala... Výborný závěr.

16.05.2022 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Skvělá ! Této knize nechybí nic. Napínavá, udrží čtenáře až do samotného závěru v napětí. Doporučuji všem.

08.03.2024 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Silný příběh. Líbí se mi členění knihy do kapitol podle osob, kteří příběh vyprávějí. Hezky a poutavě napsáno.

05.05.2022 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Trochu mi trvalo než jsem se v knize zorientovala. Přecházení z různých časových linií mě malinko mátlo. Druhá polovina knihy už mnohem lepší. Asi bych ji doporučila. Není to láska na první pohled, ale na lepší průměr ano.

Bílá paní Bílá paní Roman Kulich

Přiznám se, že kniha mě až tak neuchvátila. Průměr. Napsáno pěkně, krásný popis krajiny a především situace. Nevrátím se k ní.

05.03.2024 2 z 5

Mrtví umí mluvit Mrtví umí mluvit A.K. Turner

Tak tohle se mi líbilo ! Nenudila jsem se ani chvíli. A tak to má být. Rozhodně doporučuji.

04.05.2022 4 z 5

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

Pocitová, emotivní, náročná. Každý si v ní najde to své. Má své kouzlo, ale asi není pro každého.

04.05.2022 2 z 5

Těla Těla Klára Vlasáková

Dost slabé.. Forma dobrá, ale obsah mě nechytnul.

15.03.2024 3 z 5

Chuť jablečných jadýrek Chuť jablečných jadýrek Katharina Hagena

Bohužel opravdu velmi slabá kniha. Docela si divím, že jsem ji vůbec dočetla.

04.05.2022 1 z 5