Khira Khira komentáře u knih

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Myslím, že po prečítaní túto knihu nikdy neohodnotím. A to z jednoduchého dôvodu. To co Lily zažila a hlavne to čo pochopila je to, že môžete súčasne milovať a nenávidieť. A nielen človeka. Ale aj knihu, príbeh. Toľko rozporuplnych pocitov vo mne snáď žiadna kniha nevyvolala. Milovala som Ryleho a nenávidela ho. Bola som pyšná na Lily a súčasne jej to vyčítala. Jediná postava, ktorú som nemusela bol Atlas. Prečo? Jednoducho preto, že je to kniha. A vždy som mohla dúfať, že to pre Ryleho dopadne lepšie. Jedno upozornenie vám ale určite dám. Berte to ako knihu, ako príbeh, ktorý sa nestal a zvládnete to. S plačom ale zvládnete. Berte to ako realitu a preplacete pár dní. A pre nás, ktoré si to prežili ci už z pohľadu Lily ako dieťaťa alebo Lily ako manželky dúfam v jedine - že sa raz znovu vyjasni. Nenávidím a milujem tu knihu. A vždy budem.

05.05.2020

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

Ja som to uplne zrala. Radim medzi top knihy. Dejova linia pomsty bola o nicom. Ale to ma absolutne netrapi. Zamilovala som sa do knihy uz v momente ked sa k nej prvy krat blizili na cvicisku. A boli naozaj zlaticka. Velke plus davam za to, ze z nej autorka neurobila dokonaleho zabijaka po vycviku ale slo to cez náhodu a neistotu. Levi ako velitel bol skutocne super. Vnimala som medzi nimi emocie a napätie a to sa ani nemuseli dotknut. Syria so mnou fakt pohla. Prezivala som to viac z pozicie Leviho. Koniec bol sice uponahlany, tak nejako si pri Linde zvykam ale stale mi to prekaza. Urcite sa k nej vratim. Charakter viacerých postav sa mi velmi pacil, bolo to originálne. Uvitala by som viac romantiky. NAPRIEK TOMU ZA MNA TOP

20.12.2020 5 z 5

Tajemství Tajemství Julie Garwood

Ani neviem co napisat. Dala som dost vysoke hodnotenie knihe, v ktorej paradoxne vsetky tajomstva boli odhalene hned na začiatku. Nemalo to ziadne prekvapivé dejove zvraty. Gradacia deja minimalna. Ziadny divoky skot na scéne. Aj zapletka s Agnes bola vyriesena v dvoch riadkoch. Takze preco tak vysoke hodnotenie? Pretoze pokial bol na scene Ian alebo jeho druzina ja som mala na tvari usmev. Pribeh vo mne zanechal zvlastny dusevny pokoj. Ako ked zhltnete dobry obed a potom len spokojne odfukujete.

21.05.2021 4 z 5

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

Davam plny pocet. Bol to dokonaly muz. Samozrejme, ze zapletka bola postavena na celkom nerealnej americkej nafuknutej... Ale mne to v podstate nevadilo. Chyby v preklade som takisto postrehla a tie boli skutocne rusive. Okrem toho vidim len pozitiva. Páčil sa mi sposob zoznamenia, pacilo sa mi, ze hlavna hrdinka nebola hned paf ale par stran jej to trvalo, pacil sa mi humor, celkom svizne tempo ked sa uz naozaj nieco dialo. Pacil sa mi Sam, ktory to proste vedel hned od začiatku ze je hlavna hrdinka sňatkovy problem. Hrozou som sa netriasla, bolest na hrudi neprichadzala ale pocas celej knihy som sa tesila na ich strety s usmevom na tvari. Nebola to kniha v ktorej by som hladala logicke detaily v postupe policie. Uzivala som si tú časť zoznamenia, podivnej romantiky a keby som mala dat plny pocet len za to, ze ta mrcha isla ku dnu tak neľutujem.

15.12.2020 5 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Nikto to nevie tak dokonale ako Lisa. Ma zvlastny dar jednoducho opisat dej ale tak, aby vo vas vyvolala co najviac pocitov. Jedna z mojich najobľúbenejších autoriek tohoto zanru vobec. Musím priznat, ze z celej serie sa mi najviac pacil pribeh o Devonovi a pribeh o Helen. Nevyslovne som sa tesila na Tomov pribeh a nevedela sa dockat, kedy si ho precitam. Ano, myslite si správne, knihu som kupila ako eknihu hned 25teho. Citanie vam zaberie asi 4 hodiny ale zanecha dost vela pocitov. Nebolo to pre mna take silne ako pribeh o Helen ale bolo to velmi vtipne, sladke a dojimave. Myslim, ze Tom by si zaslúžil vacsi priestor na preklenutie tej ľadovej obrany. Ale niekedy je mnej viac. V každom pripade Lisa vzdy dokaze to,ze pri jej knihách naisto nieco citim a za to jej dakujem.

26.08.2020 4 z 5

Polibek ďábla Polibek ďábla Meagan McKinney

Toto je moja obľúbená kniha už 15 rokov. Ivan... Ivan.. To je proste láska na celý život. Že sa príliš hádali? Že si stále len ublizovali? Že bol Ivan príliš temný hrdina? To všetko tam bolo. A okrem toho dušu požierajúca láska, bolestivá, večná, temná a cez to všetko predsa tak nežná a krásna. A ja som im to celý čas "baštila"

21.04.2020 5 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Paráda. Prečo? Lebo to je kombinácia dvoch postáv. Rocky Balboa a Yuri Boyka. Ano, telo ako Yuri - fakt som si ho tak celú knihu predstavovala. Odhodlanie ako Rocky. A srdce ich oboch. Na tomto som ja vyrastala. A povedzme si co je viac sexy ako silný, smrtiaci muž, ktorý sa roztopí ako maslo kvôli zene a láske? Asi nič. Nenechá to vo vás asi hlboký dojem, nevezmete si z toho ziadne ponaučenie. Ale ta surovost Remyho duše a tela tak nejako vo vás ostane. Minimálne vo mne určite.

06.10.2019 5 z 5

Odhalení Odhalení Jodi Ellen Malpas

Tak si to rozoberme. Nebudem hodnotiť autorku ale hlavne postavy. Ak ešte raz prečítam 3,2,1, 0 tak sa asi scvoknem. Horko ťažko som prečítala všetky tri diely. Aj to len preto lebo neznášam niečo nedocitane a preto, že som v kútiku duše čakala ze sa ta hus hlúpa spamätá a pošle ho niekam. V tejto knihe je dokonalý návod ako sa zo samostatne mysliacej osoby stane niečo, čo vidieť v reálnom živote - volám psychiatra. To, že vlastní muž vášho života bordel ešte prekusnete. To, že obtiahol všetko čo má dve nohy v minulosti prekusnete. A tým to končí. To, že obtiahne ďalšie tri, keď už ste spolu? To, že nemôžete povedať ani "sakra" bez toho, aby na vás niekto reval ako pominuty? To, že vás psychicky vydiera, že ak ho opustite, tak sa upije do bezvedomia? To, že ma pred vami samé tajnosti? To, že je to kontrolou posadnutý maniak co vám chce vsukat rozum vždy keď nie je po jeho? To, že vám stále klame? To, že bez neho nemôžete ani na záchod bez toho, aby nedostal infarkt? To, že vám kradne antikoncepciu, aby si vás poistil bez toho, aby mal úctu k vášmu telu? To, že vám nariaďuje s kým sa môžete a nemôžete stretávať, kde budete bývať, či môžete ísť do práce a ci vôbec môžete pracovať? A kam sa do čerta podeľ Mikael? To sa akože potom ako kúpi spoločnosť kde Ava pracuje stiahne po 3 vetách, keď ju tak strašne chce? A koľko byvaliek svojho aktuálneho pravého muža zvládnete? Viac asi nezvládnem. Jedine osoby, ktore za niečo stály bol Sam a John. Jesseho siedme nebo nezachranilo ani to, že sa bordelu na konci vzdá. Napriek všetkému si knihu budem pamätať. Zaradená v súkromnom priečinku - Nikdy viac nechytat

29.09.2018 odpad!

Láska nebeská Láska nebeská Judith McNaught

Plny pocet za Iana. Kto by ho nechcel? Dost ma mrzi a to sa mi uz stalo pri druhej knihe od tejto autorky, ze si oblubim aj hlavnu hrdinku, no v zavere jej mam chut skocit do vlasov. Pribeh ma spad a je to hlavne z toho dovodu, ze autorka postavi do knihy 3 az 4 zvraty, ktore sposobia, ze pribeh nestihne vyznieť do prazdna. V uvode vas necha zamilovat sa, potom vam zmaze úsmev nedorozumenim, chvíľu ponatahuje primerim a opat romantika a na konci vam stiahne hlavu pod vodu. Na konci som ale bola jednoznačne na strane Iana. A vzdy budem. Mimo toho: ma autorka aj ineho hrdinu ako je ciernovlasy? Ocividne ich miluje ako ja. Oplati sa prečítať.

01.01.2021 5 z 5

Rodinné štěstí / Mary se nebojí Rodinné štěstí / Mary se nebojí Linda S. Howington

Nemohla som sa zbavit vizualnej predstavy dr. Quinnovej. Ale aj tak sa mi to páčilo. Bolo to fakn, mile. Ku knihe sa v buducnosti asi nevratim ale i tak nemôžem dat zle hodnotenie. Indianska tematika bola v popredi ale nijak nasilne. Na zimny vecer idealne.

27.12.2020 3 z 5

Nebezpečně blízko Nebezpečně blízko Linda S. Howington

Nebolo to zle ale ani to neohurilo. Bol to mily pribeh. Pacilo sa mi, ze hlavna hrdinka sa nezosypala. Linda rada hlavnych hrdinov stavia do pozicie, ktora im da facku do tvare a hned potom maju istotu, ze je to zena ich zivota. Pri niektorých knihách to zakomponovala nenásilne, inde to bije do oci. Bear Grylls by sa nemusel hanbit za taketo obracanie v divocine.

27.12.2020 2 z 5

Čas na lásku Čas na lásku Kinley MacGregor (p)

Tolko hviezdiciek davam za Sina. Bol naozaj nadhernou postavou. Callie mi zo zaciatku naozaj solidne pila krv. Knihu, rovnako ako pana touhy, som uz raz par rokov dozadu citala avsak narozdiel od pana touhy sa ma tentokrat nijako nedotkla. Sin si naozaj velmi vytrpel a je obdivuhodné ako to zvládol... Ale ja uz som proste ďalej

12.11.2020 3 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Pre mna to bol dost priemer az podpriemer. Neda mi neporovnat obe knihy medzi, sebou. Kulti a toto. Styl autorky je jednoduchy ako facka. Stavia knihy na trapnych situáciách, vytahuje neprijemne temy, vulgarizmy. Väčšina z nas je zvyknuta na jemnejšie hrdinky, ktore uz ked vypustia z ust slovo nasrať blika nam kontrolka. Kym Kulti mal co ponúknuť, tu jednoznacne nic. Kulti bol velmi dobre spracovany, charakter postav vykresleny, nieco ostávalo ako tajomstvo na pozadi a vulgarna stranka nebola az tak v popredí. Samozrejme viac ako v iných knihach ale menej ako v tejto. Tu uz bolo na mna spracovanie naozaj vulgarne. Kym v Kulti mi prekazal velky vekovy rozdiel aspon som mala pocit, ze su obaja dospelí ludia. Tuto bol moj pocit opacny a pocas celej knihy som sa ho nedokazala zbavit, ze su to proste deti. Fakt pocit, ze maju max. 15. Ako zena potrebujem mat v mužskej spolocnosti urcitu uroven a odstup. Chapem, ze sa medzi nimi cítila fajn a chápem, ze ja som nic take nikdy nezazila ale jej správanie, nehygiena to bolo na mna naozaj moc. Autorkine postavy su proste jednoduche, nepozeraju na vzhľad , vzdy maju nejaku vadu a rozoberajú veci o kt. sa zvycajne nikde nehovori. Kym v Kulti to bolo osviežujúce, tu sa mi to proste nepáčilo

29.10.2020 2 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Paaaani, o siedmej vecer som zacala, o tretej rano skoncila. Podme najskor na negativa- nepacil sa mi pre mna prilis velky vekovy rozdiel, slova kadi a hovno mi naozaj prekazali (ano,som clovek co predstiera, ze to nikto nerobi aj ked to patri k zivotu ????). A tam to asi zacalo aj skoncilo. Kedze som mala na zakladke aj na strednej nemčinu a ako decko hravala futbal vonku na ulici a doteraz si pozriem sem tam dobry futbal v telke som tu knihu naozaj zrala. Za mojich cias Beckham s na milimeter presnou prihravkou,Klose a jeho salta, sexy Podolski, vzdy zamraceny Kahn a fesny Iker Casillas v brane. Hmmmm. Legendarny zapas Nemecko Brazilia 7:1 v ms 2014. Booze chutove pohariky sa mi z toho Nemca v knihe uplne zblaznili. Bol sexy, bol futbalista, bol majetnicky v tej spravnej miere, ochranitelsky a uuuplne na zozratie. Pritom castokrat potrebujem v knihe popis silnejsich emocii aby ma to strhlo. Tu bol jeho prejav minimalistický, na pozadí clovek len tusil jeho emocie a bol vazne praclik ????. Smiala som sa na tom tak, ze som kusok pasaze (bratwurst, precliku, berline) musela precitat aj priatelovi. Poriadne som sa zabavila a je mi luto jedine, ze z tohto prostredia nie je viac knih. Musim svoj koment upravit. Nespomenula som dost dôležitú postavu, ktora takisto formovala hlavnu hrdinku. A to jej otca. Stary pan bol proste na objatie...

28.10.2020 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Cameron bol naozaj nádherná postava. Vo chvíli keď by to už všetci zdali, on bojoval. A bojoval naozaj úžasne. Avery som si veľmi rýchlo obľúbila a obrovský počet bodov získala vďaka tomu ako sa postavila k minulosti, ktorú Cameron tak ťažko niesol. Veľmi pekne a citlivo napísaný príbeh.

14.05.2020 4 z 5

Spojeni osudem Spojeni osudem Meagan McKinney

Veľmi pekne napísaný príbeh. Musím priznať, že to ráno po ich prvej spoločnej noci ma bolelo rovnako ako hlavnú hrdinku. Jedna z kníh, ktoré dokážu dostať na povrch emócie.

21.04.2020 4 z 5

Remy Remy Katy Evans

Trosku sme sa vrátili k prvému dielu. Páčilo sa mi to, napriek tomu si myslím, ze by sa dalo z toho vytrieskat viac. Slzy v tomto prípade neboli, nakoľko si myslím, ze s Remyho emóciami sa mohla autorka vyhrať viac. Prelínanie minulosti a prítomnosti bolo fajn. Druhý diel by som vážne ale nepotrebovala. Stačil by prvý a tretí.

10.10.2019 2 z 5

Šance Šance Katy Evans

Fajn, tak tu už skutočne musím hodnotiť knihu z každého hľadiska. Ja vážne nenávidím, čítať niektoré knihy hneď za sebou. A to hlavne z toho dôvodu, ze mam pocit a tu som ho teda mala behom celej knihy, ze autorka opísala tristvrtiny viet z prvého dielu a pridala akurát nadpis 2.diel. To co v prvej knihe parádne dokreslilo moju predstavivosť (Remyho), už teraz liezlo na nervy. Cakala som spád, cakala som napätie, akcnost. Dostalo sa mi siahodleho opisu "postele" , ufnukanej Brooke a chudáka Remyho na ktorého vyťahovali veci, ktoré si ani nepamätal. Brooke som ešte v prvom diely prekusla, v druhom po opise toho ako sa Remy po jej odchode zrútil som ju fakt neznášala. A ona si v kľude išla domov liečiť svoje zlomené srdiečko. Sú zlé postavy, ktoré sú zlé. Potom tie, ktoré sú zlé a zároveň dobre. Tie, ktoré sú tak zle až ich zboznujete. No a potom je Brooke - ta dobrá, ktorá je v skutočnosti zla a na konci ak nie skôr ju fakt neznášate. A teraz nám len ostáva hádať, ze co na nej autorka videla. Hádam mi to zodpovie tretí diel.

07.10.2019 1 z 5

Nabídka k sňatku Nabídka k sňatku Victoria Alexander

Nehladat a najst takuto peknu oddychovku cloveka vzdy potesi. Max bol milacik, ktorý ma sklamal jedinym a to tym, ze mal troubovi natiahnuť jednu poriadnu. Malokedy sa stotoznim s hlavnou hrdinkou knihy a tu sa mi to naozaj nestalo. Pandora bola proste Pandora. Mozno by bola jedna z lepších hlavných hrdiniek pokial by na konci nespravila to co spravila. Celkovo sa moze zdat, ze pribeh je umelo predlzeny, avsak kym bol na scene Max vobec mi to nevadilo. Zapletka bola jednoducha, hlbsi vyznam to nemalo ale spracovanie bolo naozaj rozkosne.

09.07.2021 3 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Tak ako nenavidim otvorene konce, tak nenavidim knihy, ktore sa snazia ulahodit vsetkym. Ak sa mi nepaci koniec knihy, tak si par dni ponadavam ale aspon viem, ze ma autor chrbticu. Nebudem písať komentáre ku kazdej casti zvlast, nakoľko som ich precitala behom 3 dni. Ocenujem a to naozaj vysoko, ze dokázala autorka dostat do knihy vela vybornych postav. Napriklad Henry, tutmacik, sialeny vedec, nova kuchárka pospevujuca morbidne pesnicky a utociaca zásadne od chrbta, milacik Magnus, ktory bol pre mna jednou z najlepších postáv, ktore som kedy prečítala. A Will. Ach Will, od prveho momentu to bol pre mna jedine ON a nikto iny. Drzy, arogantny, vtipkujuci a tak neskutocne dojimavy. Zijuci na hrane ako neriadena strela, bol by pre mna naprosto top hrdina, keby boli postavy o nieco staršie. Myslim, ze vo chvili, ked pohryzol upira by autorka s nim nedokazala urobit nic preco by som ho prestala zboznovat. Toto vsetko bolo vsak plne vyvazene postavami, ktore som priam bytostne neznasala a kralovali im Jem a Tessa. Pre mna sa jediny akceptovateľny a dokonaly zaver knihy odohral jednoznacne na zasnezenych schodoch

03.07.2021 3 z 5