Kerberos Online Kerberos komentáře u knih

Ohnivý pták Ohnivý pták Susanna Kearsley

Pro mě celkem zklamání, první díl se mi líbil víc.Zbytečně zdlouhavé a trochu zmatené.

11.10.2022 3 z 5

Krok do jiného času - To nejlepší z Barbary Erskinové Krok do jiného času - To nejlepší z Barbary Erskinové Barbara Erskine

To nejlepší z Barbary Erskinové - to je reklamní tah. Některé povídky jsou v jiných knihách a určitě nejsou nejlepší. Autorku mám ráda ale upřednostňuji romány.

10.10.2022 3 z 5

Rodinné klubko Rodinné klubko Táňa Keleová-Vasilková

Sára a Vlado si užívají,děti vyletěly z hnízda a oni mají čas na sebe.Jenze se začne všechno kazit.Syn se vrátí z Anglie a nemá práci.Dcera se rozejde s přítelem a těhotná se vrátí domů.Rodičum se to moc nelíbí v rodině to začíná skřípat.

10.10.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

První polovina knihy mě bavila hodně, trable otce samoživitele, který se stará o dvojčata. Jak holky rostou starosti se mění. Milostný život otce je pestrý, ale nějak nemůže najít tu pravou. Druhá polovina knihy se tak nějak točí v kruhu stále se opakujících problémů.

08.10.2022 4 z 5

Statek - Strhující příběh podle skutečných událostí Statek - Strhující příběh podle skutečných událostí Ladislav Vrchovský

Kniha je psána spíš jako dokument, smutný příběh zachycující osudy rodiny Zíků. Zakoupí statek poblíž Opavy, vyznají se v zemědělství, hospodářství zvelebují, rozšiřují. Poprvé o ně přijdou po obsazení pohraničí za druhé světové. Po válce se vrátí na zdevastovaný statek a začínají znovu. V padesátých letech o statek přijdou znovu. Po sametové revoluci žádají o navrácení v restitucích vyvolají tím vlnu nenávisti a závisti u spoluobčanů. Zemědělci to neměli nikdy jednoduché je to těžká práce, která nikdy nekončí.

05.10.2022 5 z 5

Sicilští lvi Sicilští lvi Stefania Auci

Těžké začátky bratrů Floriů, kteří se po velkém zemětřesení přestěhují za lepším životem s Bagnary na Sicílii do Palerma. Rozvíjí obchod s kořením a bojují o lepší postavení ve společnosti.

02.10.2022 4 z 5

Prodloužená jízda Prodloužená jízda Václav Kopta

Poslouchala jsem audioknihu namluvenou autorem,bavila mě, i když některé povídky už jsem znala.

01.10.2022 4 z 5

Vzpurná Vzpurná Iny Lorentz

Velmi obsáhlý historický román, zajímavý příběh dvojčat prchajících před zradou v rodině do Polska. Dívka se vydává za chlapce a statečně s bratrem bojují ve vojsku. Doufají, že se domůžou spravedlnosti a získají zpět dědictví po rodičích.

29.09.2022 4 z 5

Život není peříčko Život není peříčko Ivanka Devátá

Humor paní Deváté miluju a pokud ho ještě namluví sama tak je to úplně skvělé.

29.09.2022 5 z 5

Náš život pod pěti kruhy Náš život pod pěti kruhy Emil Zátopek

Už jsem o manželech Zátopkových něco četla, ale tato kniha se mi zdá nejlepší. Vyprávění je z pohledu obou ,kniha je obsáhlá, doplněná dobovými fotografiemi. Už jsem viděla i film,který je taky velmi zdařilý.

25.09.2022 5 z 5

Orel na lovu Orel na lovu Simon Scarrow

Další pokračování osudů Macrona a Cata ,tentokrát dostanou za úkol najít unesenou manželku a děti generála Plautiuse. Pomáhat jim mají britové Boudica a Prasutagus. Těžký úkol boj s druidy na jejich území. Napínavé poslouchám audioknihu.

21.09.2022 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Vlastimil Vondruška

Občas mi dělá problém to skákání v čase,kdy se vlastně tento díl odehrává.Plno zvláštních jmen,v ženských postavách jsem se taky těžce orientovala.Na závěr se všechno vysvětlí,ale víc prozrazovat nebudu.

20.09.2022 3 z 5

Pravda nebyla k dostání Pravda nebyla k dostání Lucie Hlavinková

Ze začátku mě styl vyprávění moc nevyhovoval, ale potom mě příběh chytil a už jsem knížku neodložila až do konce. Pronásledování k vůli náboženství bylo běžné i když umístění dětí v dětském domově mě překvapilo.

17.09.2022 4 z 5

Druhé království Druhé království Rebecca Gablé

Našla jsem novou autorku skvělých historických románů. Příběh Cadmona z Helmsby, který žije určitou dobu na normanském dvoře Viléma Dobyvatele, po jeho boku jako překladatel nás provádí událostmi té doby a jeho postoje se mění. Bude muset udělat plno ústupků proti svému přesvědčení aby vymohl pro svou rodinu navrácení majetku .Jdu shánět další knihy.

15.09.2022 5 z 5

Dcery hříchu Dcery hříchu Iny Lorentz

První tři díly byly skvělé, říkala jsem si mohlo by být pokračování, pak se to rozrostlo na pět knih a tím to nekončí. Tento díl byl trochu delší než měl být, ,ale dalo se to. Uvidíme co přinesou další díly.

14.09.2022 4 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Neznám žádného neslyšícího člověka - takže si nedovedu úplně představit všechny omezení, které provázejí jejich život. S moderními technologiemi se jejich život asi zlepšuje ,společnost by měla více pomáhat všem postiženým. Určitě velmi čtivá a poučná kniha.

09.09.2022 5 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Třetí knížka a podobný námět jako ty předchozí, možná by to chtělo trochu změnu.

08.09.2022 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Nechala jsem se zlákat kolegyní, která vychvalovala sérii do nebes. Za mě propadák, další díly už číst nebudu.

08.09.2022 2 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Celkem bláznivá knížka o dvou důchodkyních ,které se vypraví na cestu za dobrodružstvím /sexuálním/na kolech a s jointem trávy. Znám mnoho důchodců a některé věci nebyly až tak přehnané. Někomu se to může zdát trapné, ale občas to tak v životě je.

08.09.2022 4 z 5

Pod znakem orla Pod znakem orla Simon Scarrow

Poslouchala jsem audio - pěkný přednes, příběh mě bavil .Mladý Cato vzdělaný propuštěnec, který nemá žádné vojenské zkušenosti je na přání císaře jmenován do důstojnické funkce. Jako zástupce centuriona Macrona, kterému zachrání život ,je nucen čelit spiknutí .Série je dlouhá, tak uvidím ,kam až se dostanu.

02.09.2022 4 z 5