Kaytria Kaytria komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Perfektní. Prostě perfektní. Několikrát jsem zatajovala dech a s napětím očekávala, jestli to tomu Markovi vyjde nebo nevyjde, i jsem musela zatlačovat slzu při pomyšlení, jak se dokáže celej svět semknout, aby pomohl jednomu botanikovi. Byl to milý příběh s napětím i vtípkama.

09.08.2018 5 z 5

Třináct měsíců Třináct měsíců David Mitchell

Bylo to pěkný čtení, ale protože vím, že to David umí líp, jednu hvězdu mu seberu. I trochu za ty nedostatky, kdy se autor snažil být tajnůstkář a nechat nám překvapení do dalších kapitol, a buď na ně nestačilo místo, nebo na ně prostě zapomněl. Jinak je to příjemný příběh chlapce v začínající pubertě, řešící přesně ty problémy, který pamatujeme my děti vyrůstající v 90. letech (jasně, tam jsou osmdesátky, ale přepočítávám to na dobu po revoluci. Já se alespoň s ním ztotožnila naprosto dokonale). A nejvíc jsem na Taylora byla hrdá v prosinci. Kdybych věděla, že těm šikanátorům stačí rozbít kalkulačku, tak bych si ušetřila pěkných pár starostí!

13.01.2019 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Asi jsem si představovala podle popisu i prvních kapitol něco jinýho, ale to vůbec nevadí. Byl to jemný příběh o nepěkné pravdě. Snad budu mít příležitost se dostat i k nedávnemu pokračování.

17.06.2019 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Famózní konec famózní série. Utírala jsem slzy i se chcihotala pod dlaněma. Četlo se to rychle a příjemně. Sbohem, imaginární rodino, se kterou byla radost trávit volné chvíle. Snad jednou naviděnou

10.08.2018 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Milá kniha, napsaná s láskou a krásnými vzpomínkami. Čte se pěkně, nemohla jsem se ubránit úsměvu ani slzám. Na příběh Juana Salvado budu vzpomínat ráda.

15.01.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Přečteno jedním dechem, opravdu výborný psaní. Líbilo se mi to víc než první díl. Problém shledávám v tom, že teď bude těžký najít něco, co zalepí tu díru uvnitř, kterou tam Dvůr mlhy a hněvu udělal s poslední stránkou.

18.08.2017 5 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Nejmíň oblíbené postavy? To ufňukaný a láskou zhrzený hlavní trio. Nejlepší postavy? No, vlastně všechny ostatní, který se uměj aspoň trochu chovat dospěle a nepociťujou zhrzení na každý stránce. Čekala jsem pořádnou dystopii, kde bude spousta děje, akce, a všeho nějak vyrovnaně, ale tohle bylo jen 200 stránek, které řeší: jestli Juliette začne brečet, jestli omdlí, že se touží někoho dotknout, že se nikoho vlastně nemůže dotknout, že miluje jednoho a že miluje druhýho. Ještě třetí díl asi zkusím, třetí díly bývaj nejvyhrocenější co se akce týče, ale jinak zklamání zklamání a zklamání.

06.07.2016 1 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Ta krásně popsaná chlapecká naivita, z jejíž pohledu se nám příběhu dostává, naprosto přesně vystihuje tu absurditu, která se tehdy děla. Pravda, autor v příběhu vlastně nezmínil nic konkrétního - dobu, kdy se příběh odehrává, jaká epocha dějin zrovna probíhá, kdo je to ten "Fíra", co udělali ti "špatní lidé", ani co se jim ve finále stalo. Nic - ale přece všichni víme, o co šlo. Jen sledujeme příběh chlapce, který se cítí být osamocený, a naštěstí potká stejně starého klučinu, se kterým se stanou přáteli. Dotklo se mě to a bylo to velmi silné.

13.06.2021 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Tohle přesně chtělo moje abstinující tělo po Hře o trůny =)! Opravdu bezchybnej příběh, kterej mě nenechal ani chvilku chladnou, stále bylo co očekávat a stále se objevovaly zvraty. Pro fanouška fantasy je to must read!

18.06.2019 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Fenomenální finále fenomenální série. Tohle byla moje krevní skupina, která se mi vlila do žil a byla jako moje vlastní. Každá postava je osobitě popsaná, vybarvená a každá mě baví jinak. Příběh sice klasicky YA, ale to propojení 4 klasických pohádek je perfektní (a úryvky z originálních pohádek? Ah! geniální!) Četlo se to skvěle a já to doporučím, kudy půjdu =)

27.07.2018 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Geniální. Jednoduchý, svižný (možná trochu předvídatelný - to je ale omluvitelný), prostě super!

01.01.2018 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Nebyla to taková katastrofa jako druhej díl, nicméně se to stále nedalo srovnat s vynikající jedničkou. Kdyby se vytáhly pasáže, kde se děly opravdu důležité nebo dobrodružné věci, byl by to sotva padesátistránkový sešit o Arťomovi a jeho přátelích jak chodí z metra a zase zpátky dovnitř. A občas někoho z nich zmlátí nebo zastřelí.

21.07.2017 3 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Celou knihu jsem se nutila do čtení jenom kvůli slibným vyhlídkám, že se třetí díl vrátí zase ke kvalitnímu psaní. Bohužel stránky tupého tlachání a řečí "on mě potřebuje!" "Ne, to já potřebuju tebe" doslova celou knihu, tak si postkatastrofický román teda nepředstavuju. Dvě hvězdy dávám jenom za obstojnej začátek, kde se něco opravdu i dělo.

02.07.2017 2 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Už je to hodně dlouho co jsem se musela tak nutit do nějaké knížky jako do téhle. Všude ji pořád všichni vychvalují až do nebes, i popis zní jako moc dobře, ale zatím tak vidím jen smíchané x-men, hunger games, labyrint, trochu divergence a až moc Danielle Steel. Bavilo mě až posledních 40 stránek kdy se opravdu něco dělo.

26.06.2016 1 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Tohle vůbec nebylo, jako série s Joonou Linou. A zklamalo mě to :(. A hodně. Ten příběh byl.. zvláštní. Mě osobně hrozně štvala hlavní hrdinka a její průběh, jak se z drsný holky stane zlomená slepka. Dále ten průběh mě jednoduše nebavil. 3* dávám za kvalitní literární zpracování autorů.

18.05.2019 3 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

vlastně to bylo to, co jsem od toho očekávala. Prostě příběh rytíře, který tak úplně neputuje, ale vždycky se někde zastaví a tam ztropí nějakej malér, že to dá na povídku. Je dobrý mít u toho vytištěnej rodokmen rodu Targaryenů, občas jsem se dost ztrácela :D Ale jinak pěkný příběhy, který vyplnily čekání na poslední sérii seriálu; zázrak se nekonal, ale ani v nejmenším mě neurazil =)

19.01.2019 4 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Ten konec mě ovšem překvapil, ale musím přiznat, že zklamal. Měl dost rychlej spád a na to, co se dělo posledních pár stránek, jsem to takto utnutý nečekala. Nicméně příběh je pěknej, co se dat, informací a termínů týče, moje vědecký já plesalo, když to všechno znalo. Ale asi jsem rozmazlená současným sci-fi a čekala jsem toho trochu víc. Což je moje chyba a neměla by nikomu přibarvovat jeho názor =) Jinak kniha příjemná a fajn.

03.12.2018 3 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Ovšem toto byla jízda! Ano, hlavní hrdinka je často osina v zadku, ano, je to namyšlenej spratek, ano, nějak podezřele jim všem všechno vychází.. Ovšem ta jízda! Všechno se to odehrálo tak rychle! Užívala jsem si části s Manon, který vždycky prořízly tu Aelininu jednotvárnost a narušily pozlátko, jinak ale kniha byla super. Jedeme dál =)

09.11.2018 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Finále předčilo předešlých 6 knih vším, co jen šlo a já jsem ráda, že jsem vydržela až do konce. Díky, že jsem i já mohla prožít ty dětské sny, i když o tolik let později.

29.07.2018 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Vau. Překvapuje mě to, ale bavilo mě to o dost víc než Divergence. O dost. Divergence měla zajímavější myšlenku, nicméně tady se setkáváme s novými světy a jazyky, připomínalo mi to Star wars a nevyskytuje se tady žádná milostná linie. Za mě tohle vážně moc povedené dílo a šup šup, jak to dopadne!

27.08.2017 5 z 5