KatyM. KatyM. komentáře u knih

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Vtipný, a přitom dojemný příběh, kdy se prolíná mix různých osobností a životních příběhů, které se v jednom okamžiku protnou. Ukazuje, že trocha lidství nikoho nezabila a dobrá vůle zmůže hodně.

23.05.2022 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Vynikající kniha, jeden z nejlepších psychothillerů, které jsem v poslední době četla.

15.11.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Vtipná kniha o stárnoucím muži.

21.05.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

První setkání s autorem. Kniha se četla sama, taková vtipná oddechovka.

06.03.2024 4 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Z knihy jsem na rozpacích. Téma je jistě velmi ožehavé a znepokojivé, ale to zpracování? Kniha obsahuje hodně vulgarismů, čtení pro mě nebylo lehké.

11.01.2024 2 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Kniha mě velmi zaujala, i když bylo velmi náročné přečíst téměř 900 stran. Rodinná sága několika generací popisující život v Gruzii vč. historie země, politických událostí.

14.12.2023 5 z 5

Teribear - Tajemství modré krabice Teribear - Tajemství modré krabice Alena Mornštajnová

Krásný příběh o plyšovém medvídkovi, který hledá domov.

25.09.2023 5 z 5

Hloubka nenávisti Hloubka nenávisti Sharon J. Bolton

Další úžasná kniha od S. Bolton, po delší době opět s Lacey Flintovou. Napínavá od začátku do konce. Doporučuji.

26.05.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Další velmi povedený díl série s Erikou a jejím týmem. Výborné jako vždy, už se těším na další díl.

16.01.2023 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Moje druhá kniha od autorky a opět nezklamala. Kniha mě bavila, těším se na další.

21.10.2021 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Skvělá kniha, perfektně propracované postavy. Silný příběh o emocích, vztazích a přátelství. A jak jedna chyba dokáže změnit člověku život. Hned se pouštím do dalšího dílu.

06.05.2021 5 z 5

Lesní pohádky Lesní pohádky Zuzana Pospíšilová

Čteno se synem, pohádky a příběhy paní Pospíšilové má moc rád. Kniha opět nezklamala.

17.01.2024 5 z 5

Pohádky ze stříbrného města Pohádky ze stříbrného města Michal Vaněček

Moc hezká kniha o hornících a permoníčcích, syn byl nadšen.

07.09.2023 5 z 5

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

Příjemné čtení, kde autorka vzpomíná na život v Africe.

28.07.2023 3 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Kniha se opravdu moc povedla, hltala jsem každou stránku. Skvěle popsané prostředí ostrova, pocity po havárii, chování jednotlivých postav. Vyprávěno ve dvou dějových linkách - sester Erin a Lori. Překvapivý závěr. Doporučuji.

13.02.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Jedna z nejlepších knih Ruty Sepetys. Autorka úžasně popisuje tyranii a manipulaci celého národa, Silný příběh, který vtáhne do děje a nepustí. Knihu doporučuji.

24.01.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Další povedený díl série. Děj plný zápletek, napínavé až do konce. Autorka skvěle provázala pracovní a osobní život policistů. Těším se na 6. díl.

06.01.2023 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Nádhera. Opět další úžasná kniha od Colleen. Nádherný příběh plný emocí, smutku, lásky a naděje. Dokonalé.

22.11.2022 5 z 5

Knihu jsem měla ráda jako dítě, nyní čteno se synem, který si příběhy Pipi také oblíbil.

09.11.2022 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Tato kniha mě nezaujala. Nelíbil se mi styl, jakým byla psána ani děj mi nepřišel nějak převratný.

04.11.2022 2 z 5