Katschka Katschka komentáře u knih

Nemilovaná Nemilovaná Virginia Cleo Andrews

Srdcová záležitost, nejen tato kniha, ale celá série. Už ani nevím, kolikrát jsem je všechny četla... Nemám co víc k tomu říct, po dočtení Pavučiny snů si každý udělá svůj vlastní obrázek.
Rozhodně nemůžu jinak, než dát pět hvězd a vřele doporučit!

02.03.2015

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Já nevím... Beze sporu krásný příběh, celou dobu jsem měla pocit, že už jsem ji někdy četla, ale nevzpomněla jsem si.
Střídání časových rovin mě kupodivu nerušilo, příjemně na sebe navazovaly, ale kniha mi přišla dost zdlouhavá. Spád začala mít až za polovinou, pak už se nedalo odtrhnout, konec celkem předvídavý.
Na pohodové čtení ideální, určitě neprohloupíte když po ní sáhnete. ;)

21.02.2015 4 z 5

Milenka mého muže Milenka mého muže Lucy Dawson

Páni! Tak to je dobrej nářez! :D
Skvělý nápad, výborně popsané všechny myšlenkové pochody, celkem parádní rozuzlení, no ale ten konec...
Rozhodně stojí za přečtení! ;)

15.01.2015 5 z 5

Tahle knížka vážně pohladí. Moc příjemné čtení, nenáročné, skvělý nápad, moc doporučuju!

08.10.2014 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Trochu déle mi trvalo, než jsem knihu vůbec otevřela, tak nějak se mi do ní nechtělo i přes všechny výborné ohlasy. Nakonec jsem se do ní přeci jen pustila, četla a četla a čekala kdy TO přijde.
Když jsem ale zjistila, že jsem téměř v polovině a NIC se neděje, přemýšlím, jestli má vůbec cenu ji dočítat. Téma se mi líbí, vypravěčka zvolena originálně, pár odstavců naprosto ukázkových, ale vadí mi časové přesmyčky, autorův zvláštní styl a tučné odstavce..

08.07.2014 2 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Fíha! Co říct?
Celá kniha je VELMI emotivní, už od prvních stránek mi běhal mráz po zádech a tak nějak jsem měla pocit, že tohle bude VELKÝ.
A bylo. Pět hvězd zcela zaslouženě, Alexandra prostě nelze nemilovat. A Taťánu zrovna tak.
Už od začátku velice čtivé, Lazarevo mi trochu připomnělo červenou knihovnu, nicméně celkový dojem mi tato část nezkazila. No a konec? Jediné, co mě napadá jsou Tánina slova. Zůstaň naživu, vojáku...

08.06.2014 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tak koukám, že jsem to zase vzala pěkně od prostředka. :) Nevadí, Hypnotizér, Paganiniho smlouva a Písečný muž už čekají ve čtečce.
Četla jsem v angličtině a bylo to dobré, moc dobré, má to tempo a spád.
Nemůžu si pomoct a sem tam srovnávám Joona Linnu s Harry Holem a zjišťuju, že si na severských detektivkách vytvářím solidní závislost.
Rozhodně doporučuju přečíst, ale asi by (i přes všechny ne až tak dobré ohlasy prvních dvou dílů) bylo vhodné začít první knihou ze série. :)

29.05.2014 4 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

A teď mě fakt úplně neskutečně mrzí, že Sněhuláka a Levharta jsem už četla. Mám nutkání si obě knížky přečíst znovu abych si zkrátila čekání na Přízrak.
Každopádně Harry opět nezklamal, pět hvězd naprosto zasloužených! ;)

29.05.2014 5 z 5

Oheň je tvým osudem Oheň je tvým osudem Barbara Erskine

Popsat tuto knihu jedním slovem? STUNNING! Je to perla mezi knihami, od Barbary má nejoblíbenější. Četla jsem několikrát a mám pocit, že mě nikdy nepřestane fascinovat. Kdo nečetl, honem napravit! ;)

23.05.2014 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Harry Hole je prostě borec, každá kniha lepší a lepší!

23.05.2014 5 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Hodně jsem na začátku bojovala s tím, abych knihu neodložila, aby mi ale neuniklo nic podstatného pro další díly, vydržela jsem.
S různými přestávkami jsem ji četla opravdu dlouho, děj se rozebíhá velice vlažně, navíc nemám ráda témata, která se týkají (byť jen okrajově) jakékoliv světové války.
V půlce ale dostane děj konečně spád a čte se sama.

11.05.2014 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Musím se přiznat, že se k ní ráda vracím. Je to příjemná oddychovka po Keplerovi, Nesbovi a dalších vraždách, nenáročné čtení po unaveném dni, člověk u ní vážně nemusí o ničem přemýšlet a jen tak proplouvá kapitolami.
Český překlad ovšem nedávám a to se týká všech dílů. Ne, že by byl špatný, ale prostě to není ono. Anglicky se čte velice dobře a především je jednoduchá, čímž i velice dobrá pro ty, co teprve začínají v tomto jazyce číst.

18.04.2014 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Ufff! Dočetla jsem v jednu ráno, prostě se nešlo urvat! Už dlouho se mi nestalo, aby mě knížka takhle moc chytla. Báječně napsané (nevím, jaký je český překlad), zasloužených pět hvězdiček za to, jak perfektně se autorce podařilo vyjádřit Skyiny pocity. Pozor - rozhodně se nenechte odradit věkem hlavní hrdinky!
S nadšením se vrhám na Losing Hope a všem můžu vřele doporučit.

18.03.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Odpočinkové, jednoduché, čtivé. Pro ty, kdo zvládají doporučuji přečíst v angličtině - mnohem lepší!

12.12.2013 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Když ona píše tak krásně! Nespočet vět mi uvízlo v paměti, ale nechci spamovat, proto bude lepší, když si obrázek udělá každý sám. Tahle knížka mi v myšlenkách zůstane dlouho...

10.10.2016 5 z 5

Je mi hanba, ale vzdala jsem to v půlce, psychicky už jsem to prostě nevydržela.
Gabrielovo inferno v bledě modrém.
Chvílemi jsem sice měla pocit, že by to mohlo jít, pár světlých okamžiků tam bylo, ale děj se neskutečně vleče a je víc, než předvídatelný.
Jediné plus jsou úryvky Shakespearových děl.
Možná jsem měla vsadit na originál a nesahat po překladu, po té půlce prvního dílu se už ale nebudu pokoušet ani o to.

25.04.2016 1 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Kniha je výborná jako duševní průvodce a rádce v nelehkých životních situacích, rozhodně to není typický román. Za přečtení ale rozhodně stojí!

21.03.2016 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tak tohle je vážně zatím TOP, těším se na další díly!

25.09.2015 5 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Nevím, nevím. Rozhodně bych knihu jako detektivku neoznačila, zejména její první polovinu ne. Když se ve druhé půlce konečně trošku upustilo od detailního popisování všech členů rodiny, (včetně jejich oblečení, domů, nábytku, přátel, bývalých manželů/manželek, práce atd.) a děj se začal trochu víc hýbat, celkem jsem se začetla. Konec ovšem zklamal, závěr jsem (dle svižnější druhé půle) čekala lepší...

23.07.2015 3 z 5

Dívej se, jak umírám Dívej se, jak umírám Erica Spindler

No já nevím... Na základě zdejších komentářů a hodnocení jsem čekala fakt terno, ale jsem trochu zklamaná.
Kdo je vrah se mi podařilo zjistit zhruba v polovině knihy, stejně tak mi brzy došlo, jak se vlastně věci mají s restaurátorčiným manželem.
Kniha je nepopiratelně dost čtivá a čtenáře do děje vtáhne, to určitě ano, ale celé mi to přišlo takové zmatené a nepřehledné, málo propracované.
Po Hayesovi, Larssonovi, Keplerovi a Nesbovi nemůžu jinak, než dát tři hvězdy.

29.04.2015 3 z 5