Katrinreading Katrinreading komentáře u knih

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Nikdy jsem výrazný problém s pitím neměla. Skoro totiž nepiju. Naposledy jsem měla skleničku vína někdy před pěti lety. Přesto se dokážu vžít do autorky této knihy nebo si to alespoň myslím, a to i proto, že jsem kolem sebe řadu alkoholiků už měla. Myslím, že knihy jako tato, jsou v dnešní době skutečně důležité. Alkohol je problém, který se týká nás všech. Slova o tom, že nepít v dnešní společnosti je nadlidský úkol, se zdají býti jako děsné klišé, jenže jsou hrozivou realitou. Palec nahoru za tento nakladatelský počin.

16.04.2021 5 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Je to taková příručka k seriálu, kterou ocení každý, kdo má tento seriál rád. Jsou tam drby a zajímavosti ze zákulisí, nikoliv rozvedení jednotlivých příběh. jak si mnozí mysleli, když si knihu pořizovali. Pro ty, kdo se zajímají o film a především tvorbu seriálů, je to ale skvělá kniha, která dá nakouknout pod pokličku věhlasnému studiu a především tomu, jak vzniká mega úspěšný seriál.

04.04.2021 5 z 5

Hovory s doktory II Hovory s doktory II Barbara Nesvadbová

Velmi obohacující kniha nabízející pohledy na život a na svět lidí, kteří z povahy svého povolání a toho, co zažili, mají světu co říct. Jsem nadšená z toho, jak tyto kapacity umějí formulovat své myšlenky. Skvělý počin, kniha, k níž se bude jistě velmi ráda během života vracet. Doporučuji k přečtení.

01.03.2021 5 z 5

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

Čtení pro ženy, svižné, plné překvapení i směšných příhod, které zaručeně pobaví. Knihu jsem četla na dovolené a moc jsem si ji užila. V titulu jsem nehledala obohacení, pouze rozptýlení, což kniha splnila na jedničku.

01.03.2021 5 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Nadherný a citlivý text! Bavilo me prostředí, vykreslení postav a ta "českost" :)

26.11.2020 5 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Tohle je můj oblíbený autor, jeho tecty jsou plné poetiky k zamyšlení. Takhle kniha je vyjimecna.

Dva životy pana Perla Dva životy pana Perla Timothée de Fombelle

Překrásná knížka, která není jen pro děti.

Milostný dopis klínovým písmem Milostný dopis klínovým písmem Tomáš Zmeškal

Nečetlo se to úplně jednoduše, možná za to mohl ten styl a jazyk, ale příběh má kniha krásný, moc se mi líbila.

Nahý oběd Nahý oběd William Seward Burroughs

Když si přečtete, že to bylo obscénní a zakázané, čekáte větší porno než kterého se vám dostane a můžete pak být zklamání. To se mi ale nestalo, bavila jsem se od začátku do konce a užila si, jak tato kniha vybočuje z věcí, které čtu běžně - což tady zmiňují mnozí. Jestli si chcete odpočinout od mainstreamu, doporučuju.

22.04.2024 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Líbila se mi anotace, ale děj trochu pokulhávalo, nebylo to pro mě tak strhující, jak jsem očekávala podle autorčiných předešlých knih. Nicméně vidím, že jsem jedna z mála, takže určitě nechci nikoho zrazovat od přečtení.
ano velký klad vidím postavu farářky, jejíž přemýšlení bylo pozoruhodné, stejně jako kroky, které podnikala. Zamyšlení o víře mi byla blízká a souzněla jsem s nimi.

22.04.2024 2 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Podle mě je lepší si přečíst nějaké souhrnné dějiny z dob antiky. Tohle je slátanina.

25.01.2024 1 z 5

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Vůbec, ale vůbec mě jeho knihy nebaví. Ať sáhnu po kterékoliv z jeho dílny. Pohádkou bych to nenazvala. Je to takový smotanec bez fantazie.

25.01.2024

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Zklamání, jak tady někteří píší to určitě nebylo. Hodnotím knihu s odstupem a líbila se mi. Je to taková rodinná vztahovka. Ale nepřinesla pro mě žádné nové informace.

14.11.2023 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Rozhodně to bylo čtivé a místy i napínavé. Moje srdcovka to ale nebude.

14.11.2023 2 z 5

Na shledanou, Emile Na shledanou, Emile František Kožík

Mám biografie ráda. Tahle je bez patosu, věcná, což se mi na ní líbilo a což není u Kožíka, mistra patosu, pravidlem.

Proč je mámě všechno u ***! Proč je mámě všechno u ***! Gill Sims

Nejsem matka a ani se jí zatím nechystám stát, přesto mě tahle kniha bavila. Ty situace, kdy se hrdinka rozčiluje nad svým životem v situaci, v jaké je, se dají totiž vztáhnout na situace, které prožívám i já. A to ani nemusím mít děti.

20.02.2022 5 z 5

Dcery hněvu Dcery hněvu Elena Bellmar (p)

Detektivka, která měla spad a bavila mě.

Strmá cesta Strmá cesta Jevgenija Ginzburg

Poměrně neznámá kniha, kde se lidské utrpení v táborech popisuje jinak, než jsme zvyklí z opěvovaných románů. Je to totiž daleko drsnější výpověď. Ale o to víc výmluvná. Doporučuji všemi deseti. Knihu jsem četla asi dva týdny, protože jsem u toho drásavého textu nevydržela déle než deset minut.

Usmát se a poodstoupit Usmát se a poodstoupit Karel Nešpor

Stručné, jasné, výstižné, žádné okázalé plácání. Kniha, od které jsem nečekala mnoho, a která mě moc bavila.

Anatomie melancholie Anatomie melancholie Robert Burton

Hnusnější obálku na knižním trhu už asi nenajdete.

20.02.2022 2 z 5