katkaq katkaq komentáře u knih

Pán touhy Pán touhy Kinley MacGregor (p)

Už jsem se k téhle sérii vrátila více než 3 krát. Každý rok ji znovu vytáhnu a pokaždé mě baví úplně stejně. Je to čtivě napsané, postavy jsou sympatické a člověk si je rychle oblíbí. Není to kniha, z které si odnesete kupu vědomostí a nebo která by se dotkla vaší duše. Zato se u ní můžete uvolnit a nechat se zatáhnout do světa šťastných konců.

Sním o tobě Sním o tobě Lisa Kleypas

Ten samotný koncept mě nadchl, co ale trošku zmírnilo mé nadšení byly některé scény a potom snaha Kleypas vnutit čtenáři, kdo je zlý a kdo je hodný. Vykreslení Sářina snoubence mě absolutně znechutilo (ani ne tak samotná postava, jako spíše to jak ji Kleypas vytvořila) Jinak je příběh čtivý a rychle utíká. Je to trochu jako setkání světla (Sára) a tmy (Derek).

Přijdu si pro tebe Přijdu si pro tebe Lisa Kleypas

Další série a další nápad. V Lily hoří neustále oheň a čtenář postupně poznává, co ještě najde za jeho září. Naopak Alex je velmi uhlazený a právě proto tvoří dokonalý pár. Derek skvěle doplňuje situaci a přidává do příběhu jistou temnotu. Hezky vyvážená kniha.

Hlas srdce Hlas srdce Lisa Kleypas

Příjemné počtení pro deštivé pochmurné dny. Předchozí dva díly se mi líbily o poznání víc, ale i tenhle měl něco do sebe. Návaznost postav z předchozích dílů a pak dále i do jiné série je za mě velké plus. Člověk se neustále pohybuje v jednom světě a více a více ho poznává.

Milenec lady Sophie Milenec lady Sophie Lisa Kleypas

Tento díl mi sedl mnohem víc. Přišlo mi, že autorka vztah tohoto páru mnohem více budovala a tím pádem byl i pro mě uvěřitelnější. Jak už jsem psala u předchozího dílu, nápad téhle série je neotřelý a zatím mě moc baví.

Záhadná kráska Záhadná kráska Lisa Kleypas

Děj je celkem předvídatelný, ale tak to už s červenou knihovnou bývá. Tahle série má zase nový nápad a já nejsem proti. Pár nepatří mezi mé absolutní favority, ale jsou popsáni skvěle. Viktorie jako křehká duše, která je najednou obklopena úplně novou realitou a Grant, který v sobě svádí bitvu zda jí věřit.

Předvečerní láska Předvečerní láska Lisa Kleypas

Tahle knížka je výborná. Sedly mi jak postavy tak i příběh. Duo Bea a Christopher mě bavilo. Každý z nich je svým způsobem outsider. Jediné, co můžu vytknout je scéna na konci knihy s pistolí (přišla mi trošku zvláštní a úplně mi k tomu neseděla, dané setkání mohlo proběhnout úplně jinak). Rozhodně přidávám mezi své comfort books a nečtu naposledy.

Sezdáni za rozbřesku Sezdáni za rozbřesku Lisa Kleypas

Zatím nejlepší díl série. Mezi Leem a Cleo to jiskří. Slovní přestřelky jsou dynamické a přidávají příběhu skvělou atmosféru. Zatímco v prvním díle jsem Lea nemohla vystát, zde mi nevadí. Vývoj jeho postavy je v celé sérii asi nejvýraznější a také nejobdivuhodnější. Opravdu povedená oddechovka.

Vábení za soumraku Vábení za soumraku Lisa Kleypas

Mnohem lepší než předchozí díl. Harry a Poppy tvoří skvěle dynamickou dvojici a knížka je protknutá dávkou humoru. Harry se občas chová nepředvídatelně a manipulativně, ale když člověk zná jeho příběh nemůže se mu divit.

Sveď mě za úsvitu Sveď mě za úsvitu Lisa Kleypas

Čekala jsem od téhle dvojice mnohem víc. Kev to chvílemi až přeháněl, i když jsem chápala jeho pohnutky. Za mě trochu zklamání.

20.04.2021 2 z 5

Půlnoční romance Půlnoční romance Lisa Kleypas

Kleypas ví jak psát a to jí člověk nemůže vzít. Je to nejlepší díl série? - Není. I tak si u něj člověk odpočne. Občas mě naštval Leo, který se potácí životem a nechává ostatní, aby řešili problémy za něj. Na druhou stranu tu byl Rohan - napůl Rom a napůl Ir. Bylo zajímavé sledovat, jak se v něm tyhle dvě stránky tloukly.

Dobře vychovaná dáma Dobře vychovaná dáma Rexanne Becnel

Už jsem četla podobný koncept - muž pije, aby přepil hoře z války a byl mnohem lépe vystihnut. Musím říct, že jsem od knihy čekala mnohem víc než jsem dostala. Miluji příběhy ze Skotska, ale tohle nebylo ono. Tahle kniha mi nesedla. Dívka chvílemi až nesnesitelná. Nebylo to ono.

19.04.2021 2 z 5

Hříšná Sofia Hříšná Sofia Jill Barnett

Tahle série je skvělá. Vtipná, milá, nápaditá. Každý díl je úplně jiný. Opravdu povedené. Každá hrdinka je svým způsobem zvláštní a umanutá, nenechají sebou manipulovat a to se mi líbí.

Divoká hraběnka Divoká hraběnka Hannah Howell

Howellová to umí líp. Tohle rozhodně nepatří mezi její nejlepší knihy, ale i tak se to dalo přelouskat. Rozhodně měl příběh potenciál, ale tentokrát ho bohužel autorka nedovedla využít. Zaujal mě náznak začínajícího příběhu její sestry a myslím, že ten koncept byl lepší než tato kniha.

19.04.2021 2 z 5

Skandál Skandál Suzanne Enoch

Je hlavní hrdinka inteligentní? ANO
Je hlavní hrdina inteligentní? ANO
Bylo tedy nutné udělat tu jednu závěrečnou scénu tak hloupoučkou? Myslím, že ne.
Jinak je knížka čtivě napsaná a člověk u ní může vypustit všechny starosti z hlavy.

Půlnoční setkání Půlnoční setkání Suzanne Enoch

Díky autorce za tak inteligentní hrdinku. Díky, díky, díky. Zase trošku jiný příběh s detektivní zápletkou i s trochou romantiky. Člověk si u ní skvěle odpočine. Kdo zná Enoch a ví co od ní čekat, nebude zklamán.

19.04.2021 4 z 5

Sametové objetí Sametové objetí Nicole Jordan

První část knížky byla skvělá, parádně napsaná, skvělé postavy: urozená dívka vlastnící stáje a sebevědomý mladý muž, který ani netuší koho má před sebou. Trochu mě mrzí, že autorka se tomu konceptu nevěnovala déle. Příjemná oddechovka a i když druhá část už byla úplně jiná, stále to bylo zajímavé a trochu odlišné od jiných příběhů červené knihovny. Spokojenost. 3,5 *

Šepot růží Šepot růží Teresa Medeiros

(SPOILER) Dočetla jsem a chvíli jsem se musela zamyslet nad tím, co se to sakra stalo. Jako bych přečetla dvě knížky:
1. se odehrává Skotsku, hlavní hrdinové jsou z nepřátelených rodin, dívka si hledá v jeho klanu vlastní místo ( koncept ve kterém vyniká Garwoodová - např. Nevěsta)
2. kniha o dívce, která je zhrzená životem a díky šlechtici nachází smysl svého života
Každou knížku bych ocenila více zvlášť, dohromady tvořily zvláštní duo. A ten konec se prostě odněkud přihnal a ani se nesnažil něco spojit.
Za mě zajímavé koncepty a zvlášť u toho druhého bych ocenila samostatnou rozpracovanou verzi.

Nespoutaná dáma Nespoutaná dáma Jo Beverley

Na můj vkus až moc překombinovaný příběh. Nelíbila se mi naivita až hloupost, která sálala z inteligentní hrdinky. Chvíli byla opisována jako velmi uvědomělá a chvíli jako naivka. Na druhou stranu mě potěšilo, že se autorka nebojí i do červené knihovny vložit trochu reálného světa. Je jednoduché u těchto příběhů zapomenout, jak se muži chovali k ženám a jakou nad nimi měli moc. I když bych ocenila trochu jemnější propojení tohoto tématu s příběhem.

Provdána za vikomta Provdána za vikomta Sabrina Jeffries

Příjemný odpočinek na jeden večer. Abby optimistická a Spencer zachmuřený a vnitřně rozervaný tvoří pár, který se postupně poznává a oťukává. Hezky popsáno neustálé dilema, které Spencer prožíval a to jak sám litoval svých chyb. Čtivě napsané, lepší než třetí díl.

12.04.2021 3 z 5