katka134 katka134 komentáře u knih

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Roztomilá kniha, kterou jsem v životě nesčetněkrát ráda listovala. Ale tentokrát mě kapitola O lidech nezvykle dojala

21.07.2022 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Přes obrovskou brutalitu a nechutnost jsem nemohla knihu skoro vůbec odložit.
Rozuzlení bylo fantastické.

27.03.2022 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Super čtení, Kim byla opět skvělá, ale tentokrát mě Staceyino pátrání bavilo víc.

12.09.2023 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Jako vždy byl vrah a jeho motiv utajený do samého konce. Hororový úsek v lese mě bavil. Spisovatelka pěkně vykreslila prostředí děje.

16.06.2023 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Opět velmi nechutné vraždy, ale zápletka skvělá a nejnapínavější byl závěr.

11.03.2022 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Tuto knížku nemůžu hodnotit podle toho, jak mi pohladila duši. Ale dojem na mě udělala velký a někdy dost rozporuplný.
Rudolfova slova :
..."Kdybych to neudělal já, udělal by to někdo jiný..."
budu mít v hlavě dlouho.

22.04.2021 4 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Skvělá kniha. Vraždy byly tentokrát brutálnější. A Frosterová odvedla tentokrat kus dobré práce.
Konec naznačuje, že se máme na co těšit.

19.09.2023 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tak to byla paráda, i když vrah byl extrémně krutý.
Robert Hunter pomalu ale, jistě vytlačuje ( na mém žebříčku oblibenosti) Kim Stoneovou.

06.10.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Audiokniha
Drsná, ale dobrá detektivka. Robert Hunter je sympaťák.
Poslouchat Jakuba S. byl skvělý zážitek.

29.09.2021 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Na samém konci pěkné překvápko. Pravda, s hodně postavami s cizími jmény, bylo zpočátku nelehké se orientovat.
Jinak moc příjemné audio.

09.06.2023 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Ani jsem nečekala, že se mi bude detektivní příběh tak líbit. Vykreslování postav nebylo až tak od věci a hlavně audiokniha je moc hezky načtená K. Kociánovou.

05.06.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Klasika ke které se ráda vracím. Ať už v podobě knižní, audio nebo filmové. Ale vždycky se nejvíc těším na pohodového pana Benneta a jeho sarkasmus.

04.05.2022 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Opět brutální kniha, která nešla odložit. Závěr byl napínavý a překvapivý, ale samotné odhalení vraha mi přišlo příliš snadné.

11.04.2022 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Zdařilá napínavá detektivka. Popis norské přírody byl obdivuhodný, přesto jsem měla chuť přeskakovat, abych se dozvěděla kdo za vším stojí.

06.07.2021 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Pěkný detektivní příběh. Nebyl sice tolik napínavý, ale zápletka byla neotřelá. A prostředí Beskyd dodalo vraždění na zajímavosti.

15.06.2021 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Opět čtivý příběh ze zajímavého prostředí výzkumného střediska.
Kim je opět za supermanku. Ale ona musí být taková-nesmrtelná, abychom pořád mohli číst a číst další skvělé příběhy.

24.11.2020 4 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Skvělý díl, i když kvůli pomstě bylo hodně mrtvých. Vložení kapitol PŘEDTÍM bylo ku prospěchu.
Vypadá to, že autorka DONALOU serii ukončila a je na každém, jaký konec si pro Avu a Luca v mysli vytvoříme.

16.02.2024 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Dokonalá tma je skvělá, přestože je plná odporných lidí.
Jan Šťastný- také opět dokonalý.

29.01.2024 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Tak to bylo skvostné. Vraždy samozřejmě opět odporné, ale takový závěr jsem si přesně přála.

14.10.2021 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Audiokniha, opět skvěle načtená Jakubem Saicem.
Napínavý a drsný příběh s nečekaným rozuzlením.

10.10.2021 5 z 5