katka-kacav3318 katka-kacav3318 komentáře u knih

Království popela Království popela Sarah J. Maas

No tak to byl jiný mazec. Ne jenom, že si připadám strašně cool, protože jsem přečetla knihu co má skoro 1000 stran, ale ještě jsem přečetla jednu z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Super úžasný. Pokud vás odrazuje tloušťka, tak vás ujišťuji, že se nemáte čeho bát a ještě si budete přát, ať to pokračuje.

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Prosím pěkně potřebuju další díl, protože si nemyslím, že existuje člověk, ktery by byl s koncem spokojený. Jediné co mi tam, jako milovnici romantiky chybělo, byla právě ta romantika. Nebo aspoň trochu víc kontaktu mezi hlavními hrdiny

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Obálka úplně příšerná, ale jak se říká nesuď knihu podle obalu. Prvních 100 stran tam Darcy moc nebyl, ale když už se tam objevil, stálo to za to. Zbytek knihy úžasný. Pěkně tam vidíme ten kvetoucí vztah z Elizabethiny strany. Příběh bomba.

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

No co k tomu napsat. Zničilo mě to. Prokousávala jsem se tím opravdu hodně dlouho a rozhodně to nebylo délkou knihy. Na čtenářova ramena je ze začátku nakládáno lehké závaží a potom na vás spadne náklaďák plný emocionalních kolotočů. Od určité pasáže jsem nemohla přečíst ani stranu bez toho, aniž bych uronila slzu, nebolely mě nohy, či jsem se jen musela dívat do stropu a totálně vypnout mozek, jen abych neumřela zármutek. Jako někdo, kdo je vážně hodně citlivý a empatický, jsem to zvládala opravdu hodně těžce. Ale z mého výčtu emocí, které jste si mohli přečíst, jde vidět, že je to opravdu vynikající kniha, jelikož to by měla dobrá kniha dělat, budit emoce. Hodně mě toho naučila, co se týče problémů, které se v knize objevují. Naoplátku si vzala litry mých slz :)

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Nemůžu slovy popsat, jak moc jsem si tuhle knihu užila. Všechno bylo perfektní. I když je to bichle, čte se rychle a děj plyne. Miluju svět, postavy, příběh, romantickou linku. Prostě miluju všechno.
Plus jsem si skoro celý příběh lámala hlavu nad tím, jak vypadají trička pro anděla, takže jestli vás to zajímá puste se do ní. Protože jsem OPRAVDU nečekala, že i takovou věc má autorka vymyšlenou :)))

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Slaďáren není nikdy dost. Nic víc k tomu neřeknu. Vždycky když mi někdo tu knihu zmíní mám na tváři úsměv.

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Ten konec a moje srdce nejdou pospolu. Brečela jsem, smála jsem se. Kdybych nebyla zasnoubena s prvním dílem hned bych si vzala tento díl.

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Miluju to. Můj první historický román a hned se stal mojí nejoblíbenější knihou. To prostě jen tak nic nepřekoná. Úplně zbožňuju ty postavy a všechno. Kdyby ta kniha byla osoba hned bych se za ní vdala.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Brilantně vymyšlené a zpracované. Tento žánr sice moc nečtu, ale tato výjimka mi udělala radost. Rachel a její opilost hraje celkem zásadní roli. Ze začátku jsem nemusela Annu, kterou jsem si pak oblíbila. Naopak jsem to měla s Megan. Knížka mě zaujala narozdíl od filmu.

07.05.2019 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

PERFEKTNÍ

26.03.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Ano, konečně kniha se zrakem v hlavní roli. Popravdě si myslím, že jména by mohla být trochu jinak a lépe volena, ale to neubírá té knize na kvalitě. Podle mého skutečně výborný nápad. Jako psát si dopisy na hřbitově. Když k tomu připočtu tak nádhernou obálku, tak je to prostě pecka.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Oceňuji originalitu. Miluju ten milostný vztah. Ta holka se na můj vkus snaží někdy vypadat až moc chytře a Gus to je prostě týpek. Na smutném konci mi tentokrát nic nevadí, i když by samozřejmě bylo lepší kdyby žili šťastně až navěky, ale vzhledem k reálnosti díla konec dokážu se zvednutym palcem tolerovat.

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Přemýšlíte jestli si tuto knihu přečíst??? Nedám vám tady žádný důvod proč byste měli, ale sakra byste si měli jít objednat celou sérii, zavřít se někde o samotě a přečíst to, protože to je opravdu něco. Poděkovat mi můžete později, až budete kreslit fanarty, psát fanfikce a bůhví co dalšího:)))
P.s. pokud sbíráte knižní boyfriendy tady se vám sbírka rozhodně rozroste.

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Tuto knihu jsem si vybrala kvůli tomu, že jsem si myslela, že zažene mou čtecí krizi a úkol splnila. Není to tak depresivní a smutné, jak jsem si myslela, že to bude. Přeci jen nic horšího, než Malý život být nemůže ;) určitě doporučuji.

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Tak tohle je jinak drsný. Jude není postava, kterou by autorka balila do toho, jak je drsná a přitom za celou knihu nic tak drsneho neudělá, jak tomu většinou je. Ona je opravdu úžasná. A nebudu tu snad ani zmiňovat Cardana ten je opravdický parchant, ale i tak ho miluju.

26.03.2020 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Po přečtení jsem si opravdu přála abych to srdce neměla. Rozhodně by to bolelo méně, než když mi ho autorka rozpulila. I když se dalo jasně očekávat, jak to dopadne. Přece jenom jsem viděla film. I tak masakr.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Jakoby, co k tomu vůbec psát

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

Super jako první část. Oceňuji autorovu kreativitu.

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Fantasy není můj nejoblíbenější žánr a Hra o trůny mě moc nelákal, ale pustila jsem se do toho a nelituji. Kniha se mi velice líbila.

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

MUSITE SI TO PRECIST. JE TO NUTNOST.