katerina5544 katerina5544 komentáře u knih

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Klobouk dolu pred mladym autorem a jeho vynikajici prvotinou. Pribeh byl ctivy a byla tam spousta vybornych hlasek hlavni postavy. Akorat bych netvrdila ze je to thriller, spise detektivka. Mozna pro mladsi ctenare i desiva, pro me uz ne :) vrele doporucuji k precteni. Vraha jsem neuhodla a prekvapilo me to - vysvetleni se mi libilo.

16.12.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Za mě totální zklamání! Jedna z nejhloupějších knih co jsem kdy četla, hrozný boom, super trailer, celou knihu čekám že přijde "rozuzlení" a nakonec jenom nuda (bohužel bych jinak vyzradila zápletku....) ono celkově to byla nuda, hlavní hrdinka je buď opilá nebo s kocovinou....jenom jsem ráda,že jsem knihu měla půjčenou, jinak bych litovala pěnez.

16.04.2016 odpad!

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla!!! Podobně na mě zapůsobila Světla, která nevidíme a Zlodějka knih. Velice silný lidský příběh, který je neuvěřitelně smutný a já knihu rozdýchávala několik hodin. Měla by být v povinné četbě, hrůzy holokaustu by neměly být zapomenuty. Jsem nadšená a pořídím si další knihy od paní autorky.

05.10.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jsem generace x let pred HP takze me to uplne minulo. Videla jsem film - prvni dil, ktery se mi libil, ale extra wow to nebylo tudiz jsem od knihy moc necekala. Jak ja se spletla :) pribeh je to fakt kouzelny, vtipny a chapu proc je tak oblibeny. Skvela pohadka :)

11.06.2022 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Opět mě Agatha přelstila :-) četla se sama, super detektivka. Nemá hluché místo.

25.08.2019 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Vynikající, milé, trefné. Skvěle jsem se pobavila.

29.06.2022 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Za mě tato kniha určitě ano - moc se mi líbilo téma cestování časem to jak je kniha komorní. Poslední dvě povídky byly hodně emotivní. Ze začátku jsem měla problém se jmény,ale pak už to šlo :) Doporučuji k přečtení.

05.01.2020 5 z 5

Platforma Platforma Michel Houellebecq

Musim tuto knihu a jeji konec rozdychat. Hlavni hrdina nebyl nijak sympaticky,ale prala jsem mu stesti a stacilo tak malo...malem jsem i slzu ukapla. Kniha je naprosto skvela, nasla jsem nekolik hlášek,ktere si vypíšu (prvni kniha u ktere to udelam) protoze jsou uzasne trefne. Dlouho jsem se autorovi vyhybala ale po precteni ukazky Platformy jsem ji musela precist celou. Autorova kritika, humor a to,ze se s nicim nes....mi naprosto sedlo. Knihu vřele doporučuji ale počítejte s tím, že vás dostane. Až se uklidním něčím veselym tak jdu na další jeho knihu.

16.05.2020 5 z 5

Dášeňka Dášeňka Karel Čapek

Miluju Čapka a tuto knihu obzvlast, je to moje detstvi.

12.01.2020 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Super, naprostá spokojenost!! Miluju oddělení Q a miluju jak Olsen píše. Každý případ je úplně jiný,originální, v každém je humor. Příběhy jsou lidské, silné. V tomto díle nebylo tolik vtipných okamžiků jako v ostatních nicméně kniha je tak dobře napsaná, že žijete s postavami. Je mi celkem jedno jakou má Asad historii, chápu, že některým čtenářům vadí, že to Olsen stále neprozradil, ale pokud máte za sebou všech 7 knih tak to musí být snad i jasné co tam asi mohlo proběhnout... jediný zápor této série je to,že vždy čekám dost dlouho na další díl :-D

10.03.2018 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Vynikající! Měla jsem trošku strach,aby to nedopadlo jak s Vejce a já a Tři muži ve člunu-kultovní "humorné" knihy,které jsem musela odložit,protože to byla neskutečná nuda. Goodbody mě ale dostal. Ty absurdní situace byly povedené a tuto knihu si ještě několikrát přečtu. Jsem naprosto spokojená :-D

24.06.2021 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Vynikající kniha, která mne naprosto pohltila. Byla tak čtivá a ke konci napínavá, že jsem ji přečetla za jeden den. Silný příběh založený na skutečných událostech. Vřele doporučuji.

01.12.2019 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Skvela detektivka/thriller. Nejdrive jsem se nemohla zacist - vysetrovatele mi nebyli sympaticti, ale pak se to rozjelo a byl to tedy masakr...ten konec, ach jo ;( hodnotim plnym poctem, bylo to ctive,napinave,neco uz trosku pres caru,ale to autorovi odpoustim, myslim,ze muze smele konkurovat zahranicnim autorum tohoto zanru. Bolka Polivku jsem tam videla taky :-D

20.07.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Odlozila jsem, protoze me to vubec nebavilo. Protivna vysetrovatelka! Prvni knihu od RB jsem cetla Kanibala a vsichni tvrdili jak je tato serie lepsi, no potes koste. S Bryndzou koncim. Jsou mnohem lepsi a hlavne originalnejsi serie.

21.01.2020 odpad!

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

TOP a nemusela bych uz nic pridavat. Po Bryndzovi ktery byl plny klise a vubec mne nebavil je prvni kniha od Keplera spravenim chuti. Zadny alkoholik detektiv ani detektiv ubozak s traumatem - diky bohu! Zadna protivna zenska vysetrovatelka! Zadny vztahovy patos v detektivove zivote! Pribeh je originalni a po dlouhe dobe me i děsil. Klobouk dolu, vedle serie Adler-Olsen, Voosen/Danielsson a Chris Carter jsem objevila dalsiho favorita. Vrele doporucuji!

21.01.2020 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Nechapu relativne nizke hodnoceni. Ja jsem byla velmi mile prekvapena. Kniha je ctiva, pribeh zajimavy a originalni. Hlavni postavy sympaticke. Jdu na dalsi dily a vrele doporucuji!

28.12.2019 5 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Byla to velice ujetá knížka a nevím jak některé věci vůbec mohla paní autorka vymyslet :) nicméně je velmi pohodová, originální a relaxační takže dávám plný počet, i když nemůžu říct,že bych se vyloženě řezala smíchy. Knížka je prostě moc fajn a někdy to stačí :)

17.09.2019 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Bavila mě. Klasická detektivka bez potoků krve. Půjdu na další díl.

01.01.2019 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Pro mě velké překvapení a musím říct, ze se autorce klaním. Jsem čtenář, který vseobecne nemusí takové ty "vztahové" knihy, rozebíráni pocitů, zrady, nevěry atd atd. Nicméně jsem tady udělala výjimku a pane jo, jak mě kniha vtáhla a bavila! Slupla jsem ji jak jednohubku a dávám plný počet! Parádní!

29.04.2023 5 z 5

Bohužel za mě zklamání. Knihu jsem odložila na straně 133. Do té doby jsem se nezasmála ani jednou a bylo mi jedno jak bude příběh pokračovat dál :( část mladého Alana mě nechytla vůbec....

12.04.2020 1 z 5