kate9326 kate9326 komentáře u knih

Saint-Just: Krvavý démon Francouzské revoluce Saint-Just: Krvavý démon Francouzské revoluce Vladimír Vokál

Trochu mě překvapilo, že na životopisnou knihu je poněkud - aspon na první dojem-
tenčí, ale autorovi se povedlo zahrnout všechny důležité informace, které vyčetl z různých zdrojů, a jako další velké plus je snadná čtivost knihy. Mnoho čtenářů by mohla odradit rozsáhlá "bichle" zabíhající do těch nejmenších detailů.
Nic důležitého tam vynecháno není, ani z děl Louise Antoina Saint-Justa,, které si lze přečíst jenom v originále /tedy ve francouzštině/.
Právě díky jednoduchosti a srozumitelnosti nemusíte být ani historik, ale určitě se o historii hodně dozvíte. Obálka se také povedla
10/10, tedy 6 hvězd...

22.02.2023 5 z 5

Příručka pro Navěky a Nikdyvíce Příručka pro Navěky a Nikdyvíce Soman Chainani

Super :-))
určitě nutnost pro všechny čtenáře Skoly dobra a zla..
tradičně nádherně ilustrovaná, kdo by to nečekal, nevím-
dá se číst i před přečtením série, jako úvod, nebo před prequelem

05.01.2023 5 z 5

Ztracené dvojče Ztracené dvojče Sophie Cleverly

Prý pro fans Harryho Pottera :-) je fakt, že děj se odehrává ve školním prostředí, ale zápletka není zase tak podobná...což není tedy nevýhoda
Pro ty, které baví fantasy celkově, nejen HP, by se mohla hodit. Jedná se o první díl série.

Kromě HP mi to trochu připomnělo Skolu Dobra a Zla :-)

21.11.2022 4 z 5

Vítězství větší než smrt Vítězství větší než smrt Charlie Jane Anders

Super, měla jsem půjčeno, chci si ji koupit, určitě se dá číst znova...

26.07.2022 5 z 5

Nejodlehlejší stanice Nejodlehlejší stanice Ben Aaronovitch

Přečteno v originále, zezačátku mne to moc nebavilo, i přes tu vtipnost, ale pak se člověk začte a kniha ho vtáhne do děje.

12.07.2022 4 z 5

Král západu Král západu Ann Marston

Zvláštníl číst druhý díl dřive, než první, ale zase tak moc nevadilo...Jako fanouškovi fantasy mi nemohla chybět ve sbírce :-)) určitě doporučuju všem, kterým se tento žánr líbí.

Zábavný výrok btw "Třeba řečník, strhávající davy svými proslovy je horší, než profesor biologie přednášející o blatouchu. " LoL...

12.07.2022 5 z 5

Elvis Presley: Pravdivý příběh o jeho životě a smrti Elvis Presley: Pravdivý příběh o jeho životě a smrti Patricia Romanowski

Po shlédnutí filmu jsem si chtěla přečíst nějakou faktografickou biografii, ne jen články. Ve filmu mi totiž některé věci úplně nedocházely, třeba to ohledně úmrtí této rockandroll legendy. Knih v češtině /překladů/ asi bude mnohem menší počet než těch v angličtině, takže ocenuji, že tato patří k těm kvalitnějším.

10.07.2022 4 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Tohle vážně byla Nuda. Nebo je to tím, že nejsem cíllovka.

10.07.2022 odpad!

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Kniha je o ničem a film jen o něco lepší. Někomu může připadat komická, někomu spíše tragikomická../kniha i hrdinka/
spíše pro čtenářky červené knihovny a milovníky klišé.

10.07.2022 1 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Trochu cringe...ale zajímavé...

10.07.2022 3 z 5

Propaganda v KLDR:  funkce, metody a vývoj Propaganda v KLDR: funkce, metody a vývoj Nina Špitálníková

Určitě stojí za přečtení, i pro neodborníky.

29.06.2022 5 z 5

Testy studijních předpokladů a základy logiky - 1. díl Testy studijních předpokladů a základy logiky - 1. díl Pavel Kotlán

Už trochu zastaralá, ale na procvičení ok.

06.03.2022 4 z 5

Poslední tóny Poslední tóny Carolyn Keene

Pro někoho je to "strašidelný" možná už tímhle aspektem. Třeba by se už tedy dalo zařadit do kategorie "historická detektivka", ale příběh může zaujmout.

11.02.2022 4 z 5

Tajemství zabíjí Tajemství zabíjí Carolyn Keene

Trochu už "out off time "detektivka", pro fans Wattpadu podobně nekompliikovaně čitelná, kratší kapitoly, poněkud archaicky znějící reálie /ne, tehdy fakt nebyly i-phony, ani tablety, leda pc ala bedna/...:-))..//..

11.02.2022 4 z 5

To není můj problém To není můj problém Ciara Smyth

Zajímavá young-adult knížka, se sympatickou hlavní hrdinkou a originálním
příběhem.

09.02.2022 5 z 5

Teorie práva Teorie práva Viktor Knapp

Učebnice je super, ale forma výkladu je pro nezvyklé čtenáře poněkud zhuštělá a přehlcená fakty. Kdo není zvyklý hodně číst a odbornější věci, může mít s tím problém.
Laikům bych ji asi nedoporučila, i když záleží na každém čtenáři individuálně.

16.01.2022 5 z 5

Průvodce historii očima odvážných holek - Kniha pro malé rebelky Průvodce historii očima odvážných holek - Kniha pro malé rebelky neznámý - neuveden

Zajímavá knížka s kratšími texty a nádherné ilustrace.
Vhodná pro děti i dospělé. Texty jsou stručné, takže i menší děti je pochopí.

19.12.2021 5 z 5

Vzpoura Vzpoura Erwin Resch

Nechápu tak negativní názor. Mně se kniha líbila. Styl byl stejný jako u prvního dílu.
Komu nesednou dobrodružné romány, at si čte harlekýnky /do té to má daleko, děj ani vtip nechybí/ nebo něco podle jeho chuti....btw a co hrůzy typu 50 blbostí, tohle se dá číst s rozumem ....
A ten genderqueer už není šokující, leda pro 50+ boomers nebo někoho, kdo žije v zapadlé dědině....

19.12.2021 5 z 5

Legenda Legenda Stephanie Garber

Skvělá fantasy...přečteno nejdříve v originále :-)
ačkoliv mnohým je jasné už od prvního dílu, kdo je Legenda /někomu možná ne/ #nospoilers - není to vůbec na škodu příběhu. Tentokrát se vše odehrává z pohledu Telly - Scarlett je spíše vedlejší postava.
Konec mi připadal trochu uspěchaný, což byla asi jediná "vada" - a třetí díl mám v plánu...Skoda, že kniha se zatím nedočkala filmové adaptace- podle mě by bylo lepší než Twilight..hlavně kvůli postavám a originalitě. Moc povedená je i obálka knihy.

15.12.2021 5 z 5

Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Sue Reid

Knížka mi připadala hodně krátká...bohužel, odrazilo se to i na popisování děje.
Odhadovala bych ji jako čtení pro mladší děti- první stupen zš. - Některé kapitoly byly poměrně neobsáhlé a připadaly mi odbyté...Představitelka jakoby nevěděla, jestli se chce událostí aktivně zůčastnit, nebo pouze pozorovat...což je ale zčásti dané okolnostmi. Postava jejího bratra se objevuje, jen aby záhadně zmizela, a dál už nevíme, kde skončil. Stejně, jako její rodiče. Romantická linka je uspěchaná a dost nedůležitá...i bez ní by příběh mohl o událostech vypovídat...a ten konec, vždyt to není pohádka z "červené knihovny"...oops...

08.12.2021 4 z 5