Kate72 Kate72 komentáře u knih

Trochu jsem se s touhle knížkou vrátila do dětských let. S tím rozdílem, že jsem nemusela číst s baterkou pod peřinou:) a nemusela se bát, že mě naši načapou, že ještě nespím. Ale chvílemi jsem si to představovala a bylo to super:). Cítit se jako dítě a prožívat dobrodružství s Bilbem Pytlíkem. Jako dítě bych tuhle knížku určitě nedala z ruky a někde si ji pěkně schovala. No tak se jdeme zase vrátit zpátky do reality....

26.09.2020 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Nemohu porovnat filmové zpracování s knihou, protože jsem film neviděla, ale knížka mě nadchla. Vím, že příběh je fiktivní, ale i tak mě moc bavil. Dokázala jsem se vžít snad do každé postavy a prožívat to s nimy. Bylo to napsané s takovou lehkostí a přirozeností opravdu mě to bavilo. Ráda bych se do vily podívala, ale prý jsou vstupenky skoro rok
dopředu vyprodány. Tak snad někdy.....;)

14.05.2019 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Silný příběh. I když je to už pár měsíců co jsem tuto knihu četla. Stále ji nosím v hlavě. Myslím si, že jsem toho přečetla už poměrně dost o holocaustu a tak jsem měla za to, že mě již nemůže nic překvapit, ale zmýlila jsem se. Tato kniha je toho důkazem.

25.10.2018 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Tak to se moc nepovedlo. Nevím jestli se smát nebo brečet nad uvěřitelností toho thrilleru.

25.12.2021 3 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Knížka mě mile překvapila, docela dobře se četla. Moje první seznámeni s autorkou a naprostá spokojenost.

11.10.2021 4 z 5

Borovice Borovice Jan Vrba

Nádherná knížka, smekám před autorem. Když jsem ji rozevřela, v duchu jsem si říkala:" Pane bože, jak může někdo napsat 200 stránek o jedné, jediné borovici. " Ano může, jmenuje se Jan Vrba a věřte mi, že od začátku až do konce, budete držet palce právě ty jedný jediný borovici, kterou si Vrba vybral. Pokud jste fanda lesů a přírodě, tak vás tato kniha bude určitě bavit, spolu s krásnou češtinou to bude pro vás příjemná oddychovka, stejně jako byla pro mě.

02.03.2021 5 z 5

Ocejchovaná Ocejchovaná Anna Ekberg

O Ugandě a dětech na ulici jsem už četla. Je to pro nás Evropany vždycky trochu jako sci-fi. Knížka se četla dobře, i když mě trochu děsilo množství dějových línií, ale ty nakonec do sebe krásně zapadly. Akorát role na smrt nemocné Rebekky někde v džungli, tak to bylo trochu přitažené, ale dobře asi to skousnu;)

17.01.2022 4 z 5

Peru 1970 Peru 1970 Libor Dušek

Zúčastnila jsem se on-line prezentace fotografií k této knize. Před pár lety jsem se s autorem i osobně setkala, při prezentaci jedné z jeho knih v knihovně , je to fajn člověk. Ale že je to takový dobrodruh to jsem nevěděla. Kniha se mi líbila.

11.05.2021 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Carter patří mezi moje oblíbené autory. Vždycky se jedná o dost brutální případy se solidní zápletkou. Tentokrát mi tam ta napínavá zápletka a to napětí trochu chybělo. Zůstala tam jenom ta brutalita, jako kdyby se autor upnul, jenom na to. A ke konci jsem trochu i tušila, kdo by mohl být vrahem, ale jinak knížka splnila mé očekávání.

08.01.2021 4 z 5

V ráji šumavském V ráji šumavském Karel Klostermann

Jedna z knížek kterou jsem našla na půdě po babičce a v době kdy jsou knihovny zavřené se náramně hodila. Autor pro mě dosud neznámí a hned po prvním díle se stal mím oblíbeným autorem. Je úplně jasné, že Šumava byla jeho velkou láskou, protože s jakým citem on popisuje zdejší krajinu je naprosto úžasné. Příběh se odehrává koncem devatenáctého století v době kdy Šumavu postihla kůrovcová kalamita. Pro někoho dobrý byznys pro někoho pohroma.....

11.11.2020 5 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

První knížka od autorky i o duchařinách. No, docela jsem se bála, i když střed knížky byl trochu jednotvárný, zdlouhavý, ale nakonec se to rozjelo.

02.01.2022 4 z 5

Skláři Skláři Karel Klostermann

Musím říci, že kniha V ráji šumavském se mi líbila o poznání více. Skláři mě obsahově vůbec neoslovili, ke konci jsem se musela přemáhat abych knihu vůbec dočetla.

22.05.2021 3 z 5

Charlotta: Žena T.G.M. Charlotta: Žena T.G.M. Lenka Slívová

Pokud toužíte se dozvědět něco více o rodině T. G. M., tak tohle je skvělá volba. O Charlottě jsem toho věděla jen něco málo. Tahle knížka byla naprosto skvělá v tom, že datovala Charlottin život už od malička, její rodinu, její zájmy, seznámení s Masarykem. Mám pocit, že tam bylo řečeno snad úplně všechno, až do úplného konce. Skvělé informace, zajímavé a čtivé. Takže za mě pochvala.

04.01.2021 5 z 5

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Příběh o dětství, dospívání, lásce k přírodě, rybaření, fanfarónském tatínkovi, chalupě převozníka Proška u řeky Berounky. Ota Pavel pocházel z židovské rodiny, byl sportovním redaktorem a své příběhy líčí citlivě, upřímně a sugestivně, se smyslem pro pointu. Pokud je v knížce vykreslena láska a cit k přírodě, tak je to pro mě vždycky super čtení.

18.11.2020 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Povedená detektivka, napínavá, čtivá, ale zároveň neuvěřitelně brutální. Těším se na další sérii.

26.06.2020 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

No, tak to byla jízda:-). Od půlky se od toho
nešlo odtrhnout, tak není divu, že jsem končila v půl jedné v noci. I přes to, že vstávám ve čtvrt na pět a čeká mě 14km na kole, jsem to nevzdala. Líbilo se mi to, ale asi si další Weaverovku nechám na víkend;-)

13.08.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Knihy o Erice Fosterové jsou super. Každá je jiná a vždycky je skvělá, moc se těším na další serie.

22.05.2019 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

No, a to jsem se zařekla, že si dám na nějaký čas pauzu od knížek s touto tématikou. A to bylo prosím včera. A dneska jsem dočetla tuhle. Tak si říkám, že asi nejsem normální, jenomže se od ní nedalo odtrhnout.Krásný čtení chvílemi až mrazivý, klobouk dolů před Františkem a Karlem. Mooc hezky napsané!

14.04.2019 5 z 5

Nezlomný Nezlomný Hana Hindráková

Dojemný a zároveň moc smutný příběh. Takhle prožít dětství? Tomu snad člověk ani nemůže uvěřit. Téměř celou knížkou vás provází slovo, to snad není možný. Bohužel ano, knížka je psána podle skutečného příběhu. :(

23.11.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

První a druhý díl jsem prostě zhltla. Tady jsem se skoro do půlky nemohla nějak dostat do děje. Tak určitě to bude také díky tomu, že už to bude nějaký pátek, co jsem obě knížky držela v ruce. ;) Ale i tak jednička, dvojka, prostě to byla pecka.

28.09.2021 4 z 5