Spálená křídla

Spálená křídla

Anděla Brůmová prožívá dětství za první světové války, v době bídy a hladu. Sňatkem sice unikne nenáviděné práci v továrně, ale „pozvednutí“ do vyšší třídy na malém městě ji nijak netěší. Její největší touhou je hrát divadlo, ovšem ve svém přání nenalézá oporu ani u manžela. Anděla uteče ke kočovnému divadlu. ... celý text

Anděla Brůmová prožívá dětství za první světové války, v době bídy a hladu. Sňatkem sice unikne nenáviděné práci v továrně, ale „pozvednutí“ do vyšší třídy na malém městě ji nijak netěší. Její největší touhou je hrát divadlo, ovšem ve svém přání nenalézá oporu ani u manžela. Anděla uteče ke kočovnému divadlu. Domů se vrací nemocná a ponížená… Jak se vypořádá se svým okolím a dcerami, které kdysi zklamala? Román je rodinnou ságou zahrnující téměř celé dvacáté století a nastolující otázku, nakolik je následovat svůj sen správné a nakolik se jedná o sobectví. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/328141/spalena-kridla-NRR-328141.jpg 4.322
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
ritz
01. června

Mám moc ráda rozsáhlé rodinné příběhy a ani tento mě nezklamal. Dal nahlédnout do života lidí v obou světových válkách a do dění mezi nima a po nich. Hlavní hrdinka nebyla kladná postava a už vůbec ne milující matka, ale i takové jsou na světě.

bookcase
12. května

Výborná rodinná sága, některé události hodně smutné, jiné přímo ze života. Četlo se samo.

martulkat
09. května

Kniha se mi líbila, byla taková pohodová, životní a rodinný příběh uvěřitelný, jaký život je, se vším kladným i záporným.

KarlaK
27. dubna

Hlavní hrdinka románu Anděla nebyla a neměla být jednoznačně kladnou postavou. Kvůli svým touhám a přáním odbývala a zanedbávala děti. To, že se jí to nevymstilo, "zavinila" její nejmladší a už milovaná dcera... Jsou ženy, pro které jsou nesplněné životní cíle frustrací, které pak okolí ubližují. Každého ale jeho skutky doženou. K Anděle jsem byla milosrdnější.
Tak to bylo míněno. KarlaK.

Ttammarra
27. dubna

Kniha vypadá na první pohled zajímavě, čte se rychle, prolíná se tam minulost se současností. Psáno z pohledu více postav. Ale něco mi tam chybělo. Po přečtení jsem si říkala, co z toho vyplynulo. Že to byl jakýsi popis doby minulé, ale ne nijak zvlášť hluboký a propracovaný. Chyběl mi nějaký větší závěr. Taková ta pomyslná tečka, nějaké vyvrcholení tohoto příběhu. A hlavní hrdinka se mi vlastně po přečtení nelíbila (jak se chovala ke svým dětem, jaký měla vztah ke svému manželovi, celkově postoj k rodině).

lapagerie
25. dubna

Knížku jsem popadla v knihovně náhodou, líbila se mi anotace i obálka a mám ráda rodinné ságy. Knížka se dobře čte, není zahlcená postavami a děj plynuje ubíhá.
Anděla mi byla zpočátku sympatická, bylo mi jí líto. To, co si zažila jako malá za Velké války... Jako dospělá mi příjemná už nebyla. Pálilo jí dobré bydlo. A nelíbil se mi její vztah k dětem. Naopak mě překvapil její pozdější vztah k vnučce a přístup k tomu, co ji potkalo.

zuzana2599
04. dubna

Moc se mi líbila tato rodinná historie mapující život rodiny od roku 1914. Při čtení jsem si znovu připomněla těžké osudy našich babiček a prababiček, co všechno museli prožít, obětovat, na jejich nelehký a mnohdy krutý osud. Bylo to velmi hodnotné a přitom zajímavé a zábavné čtení a já se nemohla od knížky odtrhnout.
Děkuji paní autorce, ten příběh mě chytil za srdce!

KarlaK
22. března

Dobrý den. Chyby v rodokmenu na předsázce knihy nejsou způsobeny mnou jako autorkou, ale byly zaviněny v tiskárně nebo nedůslednou kontrolou. Omluva čtenářům.

Jaroslava1937
22. března

Kniha se mi moc líbí, ale asi nesedí postavy s rodokmenem. Obdivuji autorku a doufám, že vyjde 2.díl.

saumur
21. března

Mám rád rodinné ságy, vinou se jimi příběhy několika generací a na stejné události často nahlížíme očima několika různých postav. Tento příběh není výjimkou, čte se snadno, místy je i napínavý a místy i cenný díky historickým reáliím.

Autor a jeho další knihy

Karla Kubíková

Karla Kubíková
česká, 1948

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Přečtených22x
v Knihotéce16x
v Doporučených3x
v Chystám se číst32x
v Chci si koupit12x