katasukivasukim katasukivasukim komentáře u knih

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Tak začátek takový nějaký.
Po polovině knihy to začalo být zajímavější.
Bylo to takové,ještě trochu neohrabané dílko.Ale nebylo špatné.Věřím,že další kniha už bude v jiném levlu.
A já si ji určitě nenechám ujít.

10.07.2023 4 z 5

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Kniha se mi líbila.
Mám ráda,když se osudy prolínají a konec je vlastně jeden příběh.Vše souvisí se vším a vše má návaznost.Ještě mám jednu autorčinu knihu a ráda si ji přečtu.

04.06.2023 5 z 5

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

Z počátku knihy jsem byla trochu plachá.A protože vím,že když jsem z četby zmatená,nesmím knihu odložit.Musim se dostat do autorova stylu psaní.
No,a opět se mi to potvrdilo.Když jsem to dostala do krve bylo to fajn.
Trápení a bolest ze ztráty člověka a ztráty své vlastní sebeúcty.Jo za mě jo,přečtu si i další knihy od autora.

30.05.2023 4 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Opět velmi čtivá kniha.Jako všechna díla od autorky.

02.03.2023 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Příjemné čtení ,zajímavá zápletka.
Z tvorby paní Šťastné,topka.

10.01.2023 5 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Ty jo ,paráda.Vše od pana Březiny mám přečteno,tuto teda bylo super.Klobouček.Ani jedna věta tam nebyla navíc.Dokonalé.Moc doporučuji.

29.07.2022 5 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Začátek knihy byl takový roztahaný a pomalý,další část už měla spád a frčelo to.Námět mne zaujal a nakonec mě to i bavilo.

22.07.2022 3 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Tak nevím,za mě lepší než Hájovna.Anděla mi byla nepříjemná už od prvních řádků.Jen ona,její trápení,nikdo si víc nezažil,než ona. O děti nic moc zájem,jen své potřeby.Příběh by šel,ale asi mi fakt vadí styl psaní autorky.Takové nijaké.

29.06.2022 3 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Tak asi budu černá ovce databáze,ale za mě fakt ne.To bylo,tak moc jednoduché.Přišlo mi,jako kdyby to bylo psané dítětem neustálé kousání do rtů,opakování frází.Mě to fakt nebavilo,prokousávala jsem se horko těžko a nakonec jsem to nedala.Předvídatelná,jednoduchá nuda Sorry no...

15.06.2022 2 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Hmm,tak tato kniha mě bavila.
Byla fakt dost ostrá,ale život s alkoholikem a autistou asi ostrý bude.
Bavila mě,děj pořád frčel.Z knih ,které jsem zatím od autorky četla,tato zatím nejzajímavější.

06.05.2022 5 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Kniha se mi moc líbila.
Jako rodič,jsem si vždy říkala,že když už je Vaše dítě dospělé,lépe se vyhne nástrahám drog.No,není tomu tak.Je dobré si přečíst,tuto knihu,za jedno, je moc pěkně napsaná a za druhé, možná ,a to nikomu nepřeji poznáte ,že Vaše ratolest v něčem lítá.

01.05.2022 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Velice čtivě psaná kniha.Snadno srozumitelná i malému čtenáři.Konverzace chlapců, byla tak čistá oproštěná světu dospělých. Měla by se dostat do rukou čtenářů, kde jen to jde.Za mě jednotka.

01.05.2024 5 z 5

Moje dcera je feťačka Moje dcera je feťačka Soňa Šlégrová

Takže ,,,, zpočátku mi trochu vadilo, popisování pocitů matky, prarodičů a dcery.Přišlo mi, že tu knihu čtu pořád dokola. Pak se kniha dala jiným směrem, protože dcera to měla najednou jinak.Jako,,,,,matka, měla fakt pech. Nejdřív si vzala fakt debila, a pak celá lavina šíleností.Už mám dost načteno o závislostech a i tato zpověď je masakrální. Prosím všechny pozorujme své děti nezavírejme oči a hlavně si neříkejme, že našich dětí se to netýká.Všem rodičům přeji, ať tuto zkušenost nemusejí zakusit.

17.01.2024 4 z 5

Příběh Zmrda Příběh Zmrda Pan Káč

No,tak já teda nevím.Že bych hlavní postavě fandila,tak to teda ne,jak tady jeden ze čtenářů píše.V patnácti letech pase holku,krade v Německu?Já nevím přijde mi to trochu moc,ale dobře asi jo.Spíš mě udivují,Ty sympatie se zlodějem.Ty jo ,asi už jsem fakt stará,ale tady asi už přestalo platit staré, ,
,S poctivosti nejdál dojdeš.,,,,,Ještě,že já na to ještě pořád sázím.

08.07.2023 3 z 5

Odsouzen k smrti Odsouzen k smrti Veronika Martinková

Oproti předešlé knize, byla tato obsáhlejší. Bylo tam více že života obou vyšetřovatelů.Ale nevadilo mi to.Zápletka zvolna přecházela ze soukromí do právě vyšetřovaného případů.České detektivky začínají nabírat na kvalitě. Bavilo mě to a už mám připravené další.

27.05.2024 4 z 5

Hrad mistra kloboučníka Hrad mistra kloboučníka Archibald Joseph Cronin

To je taaak nádherná knížka.Četla jsem ji už dříve.A vůbec všechna knihy od pana Cronina,jsou naprostá pecka.Moc doporučuji a zaručuji, že se ke knihám budete vracet.Knihu mám už ve velmi použitém stavu, ale nevzdám se jí.

27.02.2024 5 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

Ty jo,za mě strašná nuda.Vleklo se to,zbytečně dlouho,dalo se to popsat na polovině stran.No nevím,třeba jsem to četla ve špatném období,ale já se určitě ke knize nevrátím a posílám ji dál.Omlouvám se můj milý Cartre,že jsem Tě opustila,s pokorou se vracím na Tvé stránky knih.

15.08.2023 2 z 5

Co přináší řeka Co přináší řeka Nancy Cato

Tak ,,,,,viděla jsem,jako malá a zcela mě to nadchlo.
Proto jsem po knize sáhla.Ale jo ,dobrý,jen trochu utahaný děj,ale neztrácela jsem se.
Určitě stojí za přečtení.Řekla bych že Deli byla ve filmu příjemnější.Chichi

29.03.2023 4 z 5

Kocovina Kocovina Stanislav Beran

Kniha mě bavila,postupně jsem poznávala v každém příběhu osoby z minulé povídky a pěkně to do sebe zapadlo.Zároveň se připomíná doba nedávno minulá a život který se tam lidem otočil o mnoho stupňů.

31.05.2022 4 z 5

Vina a trest Vina a trest Veronika Martinková

No, tak asi tak.
Začátek a konec fajn. Střední část za mě zbytečně se táhnoucí, nic moc jsem se nedozvěděla.
Kapitoly kde své pocity popisoval David a Hana to bylo, jako bych četla knihu dvakrát.Na malé výjimky pořád to samé.
Škoda, tato část mě nebavila a fakt se to vlezlo.Závěr zase frčel zbytečně rychle.Ještě přečtu poslední knihu a uvidím, zda překvapí.Jsem přesvědčena že to bude příjemné čtení.

03.06.2024 3 z 5