katallinka katallinka komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Autorka prostě umí vytvořit skvělé příběhy, které po dočtení ve čtenáři zanechají stísněný pocit a nenechají zapomenout….

13.11.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Výborná knížka, musela jsem ji přečíst na jeden zátah.

28.03.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skvělé čtení. Občas mi připadá, že tento žánr není pro mne a pak objevím něco tak skvělého a musím se pustit do celé série. Čtivé a plné překvapení! Přidávám se k nadšeným čtenářům Chrise Cartera.

05.09.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Nečekala jsem, že to bude ještě lepší než první díl, ale bylo! Kniha plná zajímavých zvratů a ten konec …. Byla jsem maximálně překvapená!!!

08.10.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Hodně smutné čtení! Jsem moc ráda, že listopadová revoluce dopadla tak jak dopadla. Ve světě, který tato skvělá autorka perfektně a děsivě popsala bych žít nechtěla.

19.09.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Neskutečně silný příběh. Začátek byl trošku pomalejší, ale později se příběh rozjel a nešlo přestat číst. Příběh byl velmi smutný a ukázal zase trošku jiný pohled na válku. Pomohl mi uvědomit si jak velkými hrdinkami byly ženy, které zůstávaly za války doma a bojovaly trošku jiným způsobem a jak i nepatrný odpor byl neskutečným hrdinstvím.

20.05.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kdyby to byla první kniha autorky tak dám určitě 5*, ale první tři mě holt zasáhly víc. Velmi povedená kniha o osudech 3 silných žen a jejich partnerů. Skvělá sonda do života lidí žijících ve 20.století. Opět přečteno jedním dechem. Moc doporučuji!

27.05.2023 4 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Tohle bylo hodně drsné čtení. Vůbec jsem nechápala, jaké zvěrstva se děly na ženách a dětech. I když se mi kniha velmi těžce četla, je důležité, aby podobné knihy vycházely a ukazovaly teror v době komunismu.

20.08.2023 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Tohle bylo tak smutné a zároveň krásné a dojemné čtení. Skvěle zpracováno, Gumpovi jsem moc fandila a neustále měla slzy na krajíčku. Knihu by si měl přečíst každý. Snad by konečně lidé přestali ubližovat zvířatům.

20.04.2021 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Opět skvělé čtení. Tentokrát mi případ připadal hodně děsivý. Nemohla jsem číst, když jsem byla sama doma. Jestli se děsivost bude stupňovat, nevím, kolik dílů ještě zvládnu.

28.12.2021 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Nemám slov!!! To bylo tak skvělé čtení. Dojemný válečný příběh, který krásně ukazuje ženskou sílu v této těžké době. Rozhodně se nenechejte odradit obálkou, dostanete něco jiného než to na první pohled vypadá. Kniha byla neskutečně čtivá a plná dokonalých zápletek. V hlavě jsem měla milion teorii, které nutily číst dál a dál. Navíc pro mě zase trošku jiný pohled na druhou světovou válku. Už se dívám po dalších knížkách autorky.

23.04.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Tak jsem zase jednou nadšená. Na začátku jsem měla trošku problém s hlavní postavou, ale na konci se stala mou oblíbenou. Napínavý příběh s velmi zajímavým rozuzlením, navíc kniha se četla sama. Musela jsem se nutit do přestávek. Už se těším na další knihu autorky.

26.03.2021 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Myslela jsem si, že mě autorův styl už nepřekvapí, že jsem si možná zvykla. Ale tentokrát to bylo hrozné, u čtení mi bylo hrozně zle a musela jsem si dávat často pauzy. Vraždy v autorových dílech jsou vždy děsivé. Nicméně tentokrát jsem si uvědomila, jak děsivou sílu má internet a znuděná společnost.

28.03.2022 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tak strašně smutné čtení, které mi lámalo srdce a zároveň nutilo se usmívat. Je hrozné jak těžký život některé děti mají a dospělí to přehlížejí nebo nechápou. Na knihu budu ještě dlouho myslet.

09.09.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tak z této knihy je mi hrozně smutno...

29.01.2021 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Nadčasové dílo, které mě jako milovníci knih velmi zaujalo. Zpětné nechápu, že jsem čtení tohoto skvostu tak dlouho odkládala.

14.10.2020 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Zavírám knihu se slzami v očích pro úžasného člověka, který měl obrovské srdce v době plné hrůzy a strachu.

10.10.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Velmi dobře napsána kniha. Závěr mne překvapil. Rozhodně chápu proč si kniha našla tolik čtenářů. Pouštím se do další knihy autorky.

27.06.2019 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Skvěle propracovaný příběh! Weaver píše knihy od kterých se nejde odtrhnout.

29.04.2023 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Začátek byl dost pomalý a chvíli jsem se v postavách ztrácela. Nicméně potom se to rozjelo a bylo to neskutečně čtivé a pro mě hrozně moc strašidelné. Celkově skvělé čtení.

19.12.2022 4 z 5