karolina5333 karolina5333 komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Skvělá práce autorky! Velmi silná kniha, kterou by měl přečíst každý!

22.12.2021 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Byla jsem na několika Ladislavových přednáškách, strašně mě bavily, strašně jsem se nasmála! Kniha mě bavila taky, taky mě rozesmála, ale přece jen mi trochu chyběl Ládíkův projev :D A taky fotky. Jinak ale samozřejmě super a všem doporučuju.

20.07.2019 4 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

SPOILER: Nechci rýpat, ale kdyby prostě ověřili alibi všech zaměstnanců, měli by vraha chyceného hned první den.

Docela mě překvapuje tak vysoké hodnocení knihy. Pro mě osobně zde Poznanski opět nepřekonala sama sebe a skvělé Pět a Saeculum, a přemýšlím, zda jí vůbec do budoucna dám ještě šanci.
Téma příběhu mě moc nezaujalo, protože z námětu psychiatrie a jejich pacientů čerpá kde kdo, ale málokomu se povede přijít s něčím netuctovým a dobrým.

Pozor spoiler číslo dvě: Zaráží mě i název a anotace knihy na přebalu, které odkazují na pacienta, slyšícího hlasy, který ale v příběhu příliš důležitý není. Celé vyšetřování je bohužel už extra iracionální, vím, že je to fikce, ale proboha, takhle se snad pátrat nedá ani v knize :) Navíc je mi Kasparyová nejméně sympatická ze všech populárních vyšetřovatelů z knižních sérií vůbec :(

29.04.2018 3 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Je mi to líto, ale mě to příliš neoslovilo. Děj mi připadal vlastně trochu o ničem a byť souhlasím s tím, že psychologie hlavních hrdinek byla celkem dobře načrtnutá, ani jedna z nich si mě nijak extra nezískala a jejich příběhy mi byly víceméně lhostejné.
Co mě vyloženě štvalo byly vedlejší příběhy o ničem - ztráta notebooku a jeho nalezení, celé dění ve firmě. Chápu, že to mělo spojit příběhy, ale bylo to takové divně bez kontextu.

11.04.2024 2 z 5

Svatava Svatava Jolanta Trojak

Skvělé. Poslechnuto za jeden den. Začala jsem dopoledne u vánočního úklidu a knihu měla jako zábavný podkres. Končila jsem před spaním, se zapalenými svíčkami a vonnými tyčinkami, a hezky prožila hluboký závěr.

12.12.2023 4 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Skvělý,boží,úžasný! Díky :)

22.12.2022 5 z 5

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Josef Bernard Prokop

Velká škoda, protože celý námět se mi moc líbil, ale bohužel...
Jako bych četla nějakou needitovanou pracovní verzi knihy. Je tam hodně věcí k dotažení a doladení. Přitom by ve finále stačilo málo, aby to mělo větší jiskru.
Navíc se potkáte s hodně překlepy.
Bez výzvy bych to zřejmě nedočetla.

23.10.2020 2 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Tak především mi připadá zábavné, že někteří čtenáři, dávající i 5 hvězd, stejně nechápou co se s Annie stalo :D Je teď potřeba ke kvalitám této knížky něco dodávat?
SPOILER: Annie zemřela po ráně páčidlem v dole. Důl je ale magické místo - něco jako indiánské pohřebiště - dokáže tedy oživit mrtvé, ovšem jen do podoby něčeho jako "zombie". Tato kopie Annie musela zemřít podruhé, a to se stalo až při rodinné nehodě. Tak, ale abych nebyla za chytráka, přiznávám se, že kdybych neviděla tucet průměrných filmových hororů, tak by mi to možná taky nedošlo...
Je to zkrátka slabé, neoriginální, nevypointované. Extrémně mě pak vadila přidaná "mafiánská" linka a rádoby filozofické úvahy v úvodu každé druhé kapitoly.
Dvě hvězdičky za celkem vtipného hlavního hrdinu, překvapivé odhalení mrchy na konci a díky mé slabosti pro horory, protože jako oddechovka na říjnový víkend to ujde.

17.10.2020 2 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Fajn oddechovka,ale úplně na zadek si z nesedám. Je pravda,že nejsem cílovka, ale hlavně jsem čekala něco trochu jiného, asi hlubšího.

30.08.2020 3 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Tak tentokrát mě nejvíc rozsekal epilog...

12.12.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Poslechnuto jako audiokniha, takže nehodnotím hvězdami, čtení může být jiným zážitkem.
Filmové horory miluju, v těch přečtených má bilance pokulhává, možná se na to teď víc zaměřím :) Nebála jsem se ani mě to neznepokojilo, vzhledem k popularitě knihy jsem čekala samozřejmě větší pecku, ale vlastně mě to celkem bavilo.

09.12.2018

Slepota Slepota Robin Cook

50%
Nebylo to vyloženě pitomé, ale že by mě zápletka posadila na zadek, to opravdu ne. Lauirii je trochu nudná, Lou jako dítě, nebavila mě šablonovitost kapitol. Jako epizoda kriminálního seriálu by to bylo fajn, ale v dnešním světě super promyšlených a vymakaných detektivek, to u mě neobstálo.

18.11.2018 2 z 5

Na Analfabetku jsem se vrhla kdysi, těsně po dočtení a nadšení ze Staříka a ani ne v její půlce jsem ji znuděná odložila. Teď jsem se na ni po dvouleté pauze vrhla a hle, zdá se, že to chtělo jen trochu odstup :) Staříkovi se zkrátka nevyrovná, ale je oddechová, svižná, šílená a zábavná. A to já ráda :)

14.12.2017 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Můj první Nesbo...a rozhodně ne poslední :)

30.10.2016 5 z 5

Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Svatava Antošová

I don't know co si o tom myslet. Četlo se to fakt dobře, něco je hnus, ale taky v tom vidím nějaké paralely.

09.02.2024 3 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Dost jsem bojovala s ústřední povídkou Žárlivost, do které jsem se nemohla začíst a která byla zbytečně zdlouhavá.
Všechny ostatní byly fajn,většinou s poměrně šokující koncem, který ve vás zarezonuje,byť pointu většinou očekáváte.

28.12.2021 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Poslechnuto jako audiokniha s paní Medveckou.
Na jednu stranu velmi nadčasové pasáže a výborný humor, na stranu druhou trochu depresivní vyprávění frustrované poslušné manželky.

14.11.2021 4 z 5

Poppy Borůvková, narozená v pondělí Poppy Borůvková, narozená v pondělí Jennifer K. Brown

Moc pěkné, strašně se mi líbí nápad se super schopnostmi podle dní. Kdo jste si taky googlili, který den jste? :D

23.11.2020 4 z 5

Pravda o zázracích Pravda o zázracích Atticus (p)

Krásné! Je tam tolik malých velkých pravd. Dalo by se to číst stále dokola...Což asi udělám :)

01.11.2020 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Jsem nadšená! Skvělé postavy,nápad,vůbec jsem netušila zápletku, napínavé do poslední chvíle! Že bych se na "stará" kolena před třicítkou dala na young adult? :D

15.02.2020 5 z 5