Karolin77 Karolin77 komentáře u knih

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Krásná knížka, která Vás donutí se zamyslet nad Vámi, Vašimi starostmi a životem.
Jako obvykle začnu postavami. Oba dva hlavní hrdinové byli fajn a docela jsem si je oblíbila a fandila jim, ale bohužel kvůli délce knihy jsem si k nim nedokázala vybudovat hlubší vztah.
Příběh plynul rychle a ráda jsem obracela stránku za stránkou. Autoři píší čtivě a kniha se čte sama.
Prostředí mě moc bavilo.
Jediné co bych knižně vytkla je její délka. Na mě byla krátká. Ocenila bych pár stránek navíc,hlavně kvůli postavám abych je mohla lépe poznat a vytvořit si k nim hlubší vztah... Bohužel se mi to moc nepovedlo, i když jsem chtěla.
Na to že u knížek nebrečím tak tady jsem vytáhla kapesník a brečela posledních pár Kapitol jako želva. Jsem moc ráda, že ve mě knížka vyvolala i silné emoce.
Určitě doporučuji, krásná kniha.
4.2/5*
100% se pustím do filmu a do dalších knih od autorů.

29.06.2021 4 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

No měla jsme vysoká očekávání, ale bohužel se nenaplnila.
Postavy mi moc nesedly a nějak zvlášť mě nezajímá co se s nimi bude dít dále.
Co ale musím ocenit je čtivost. Stránky mi mizely pod rukama.
3/5*

06.04.2024 3 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Tak tohle bylo dokonalé, naprosto perfektní. :D
Od prvních stránek mě příběh uchvátil. Do postav jsem se vžila a prožívala s nimi. Kníže i jeho kapitána stráže jsem opravdu nenáviděla, až mě to překvapilo.
Autor píše opravdu skvěle a každou kapitolu si užijete. Je to opravdu nádherný historický román. Jsem moc ráda, že jsem se k němu dostala a tím našla tohoto aurora, který se zařadil mezi moje oblíbené. Už teď se těším až si přečtu jeho další knihy.
Doporučuji !
5/5*

11.02.2024 5 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Hezký příběh s přidanou hodnotou, u kterého jsem si na konci i pobrečela.
Určitě mohu doporučit

Upřímně nevím kolika hvězdičkami bych knížku ohodnotila, tudíž nechávám bez *

21.07.2023

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Bohužel musím říct,že minulé díly se mi líbily o něco více. Pořád to bylo skvělé, čtivé, ale nějak mě ten děj tady tolik nebavil...konec byl velice zajímavý tak uvidíme jak to bude pokračovat
Co bych ještě vytkla je množství sexuálních scén, upřímně by mi nevadilo kdyby jich tam bylo o něco méně.
4/5*
Ale i přesto tuhle sérii miluju a nemůžu se dočkat pokračovaní.

14.04.2023 4 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Milá hezká odpočinková knížka.
Nejvíce se mi asi líbilo to, jak to bylo realistické. Trochu jsem se bála, že mi nesedne téma covidu a spíše mi bude navozovat smutek. Ale opak byl pravdou !
Hlavní hrdinové mi sedli a oblíbila jsem si je. Jediné co mi vadilo bylo to, že jsem mezi nimi necítila žádnou chemii...ale jinak se mi jejich vztah a jeho budování líbilo.
Moc mě bavilo jak byla knížka realistická a přirozená ! Konečně kniha kde se řeší,jak se vztah posouvá a ne jen jak vznikne. Celkově se mi kniha moc líbila a ani pořádně nevím co jí vytknout.
Určitě mohu doporučit !

10.04.2022 4 z 5

Pravidla pro holky Pravidla pro holky Candace Bushnell

Skvělá kniha, která by se měla dostat k více čtenářům s dobře zpracovanými důležitými tématy !
Hlavní hrdina Marin mi sedla a fandila jsem jí, i když se proti ní jak se říká spiknul celý svět.Byla odvážná a měla smysl pro spravedlnost. Měla jsem jí ráda.Gray byl také fajn, ale romantika mezi nebyla nic moc. Necítila jsem mezi nimi žádnou chemii a jejich vztah byl na můj vkus až moc rychlý. Ale to nebyla hlavní myšlenka knihy, jen jí to doplňovalo. Některé postavy mi přišli natvrdlé. Učitel češtiny hlavní hrdinky také nebyl svatý a byla jsem ráda jak to s ním nakonec dopadlo. Boží mlýny melou pomalu ale jistě.
Ředitel školy byl hrozný...... Opravdu to byl hrozný chlap, vůbec se mi nelíbilo jak se chová k ženám. Svým chováním mě naštval a nebyl jediný.
A o to v téhle knize především jde. Je o ženách o jejich síle, odvaze a o tom, že si nenechají všechno líbit. Nebo aspoň tak na mě kniha působila.
Líbila se mi moc. Co bylo, ale opravdu skvěle byl článek, který naspala Marin do školních novin, ten byl opravdu úžasný ! Konec byl super, i když bych ocenila, aby byl více rozepsány a trochu delší. Ale to už je maličkost.
Knížku moc doporučuji, určitě si zaslouží větší pozornost, jestli Vás nalákala anotace běžte do ní. Určitě si knížku ještě jednou nebo víckrát přečtu znovu.
4,9*/5*

21.08.2021 5 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Milé odpočinkové čtivě feelgood čtení, které zlepší náladu,ale nic víc. Hlubší smysl v tom nenajdete.

Jak už taky pode mnou někdo psal komiks není psaný jako příběh,ale jen jako vtipné scénky ze vztahu upírky a vlkodlaka.
Nějaké scénky jsou vtipnější jiné míň,ale myslím si, že každý si tam najde svou oblíbenou scénku.
Každopádně autorka má milou jednoduchou kresbu,která k tomu hezky seděla. Humor mi ale zas tak nesedl a opravdu jsem doufala, že se mi knížka bude líbit o něco více.
Když knížku zhodnotím jako celek tak byla hezká odpočinková a vtipná,ale nic víc.
Ale stojím si za tím, že patří do té lepší skupiny feelgood vtipných komiksů.
3,5*/5*

Osobně si ale myslím,že mi mnohem více sedí když má kniha/ komiks nějaký příběh než jen takto scénky,ale pokud máte rádi vtípne komiksy bez ucelenějšího příběhu určitě knížku zkuste. :)

10.05.2021 3 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Bohužel za mě slabota, čekala jsem mnohem více. Příběh ani postavy neměli pořádnou hloubku. A ten vztah mezi hlavními postavami mi přišel hrozně umělý takový hm chodíme spolu vůbec ?
Za to se mi ale líbil ten sourozenecký vztah.
Na to že mám K. West ráda tak tady jsem byla docela zklamaná.
Co se ale autorce musí nechat je čtivost příběhu. Stránky vám utíkají pod rukama.
Takové slabší 3*/5*

21.09.2020 3 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Nádherný příběh !

20.07.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Tohle byla moje druhá kniha tohoto žánru a popravdě se mi to líbilo. Ale bohužel jsem očekávala, že budu mít mrazení, to se ale bohužel nestalo. Postavy jsou fajn, až do konce vám nedojde, jak se sebou všechno souvisí. Alicie mi bylo líto tím co se je stalo ....
Knihu můžu doporučit. Strháván půl hvězdy za to chybějící mrazení ( bylo tam pro mě jen jednou v jedné části knihy, ale hroznou chviličku ) a chvilkovou znuděnost dějem.
Co bych chtěla vyzdvihnout je jak to má autor perfektně promyšlené.
Za mě 4,5/5*

13.06.2020 4 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Do dalších dílů se nepustím, nebylo to špatné, ale nepřesvědčilo mě to si přečíst další díl.
Nemastné neslané.

06.04.2024 3 z 5

Boží boží boží ! Perfektní, nemám tomu co vytknout.
Jen škoda, že už to je za mnou, kdyby to mělo pokračování vůbec bych se nezlobila.

03.01.2024 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Bylo milé vrátit se do minulosti a připomenout si tuto sérii. Ráda jsem viděla příběh z druhé strany a poznala více rodinu Cullenových.
Upřímně bych,ale ocenila kdyby byla kniha kratší, bylo v ní zbytečné množství myšlenkových pochodů Edwarda. Věci se často opakovali, což bylo opravdu nudné, už jsem to i přeskakovala...
3,5*/5*

21.08.2023 3 z 5

Struny lásky Struny lásky Samantha Young

Moc hezká romantická kniha.
Příběh mě bavil a postavy mi také sedly.
Bohužel znovu si jí asi nepřečtu,i když nevím proč.
Mohu ji doporučit, určitě patří k těm lepším toho žánru.
Od autorky to rozhodně nebyla moje poslední kniha.

22.06.2023 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

(SPOILER) Poslední díl se mi líbil, první však nepřekonal. Tahle série není nijak zvlášť úžasná, ale já si jí moc užila. Opravdu mě bavila.
Trochu mi vadilo,že se děj druhého i třetího dílu pořád točil v kruzích,i když vzhledem k příběhu to bylo pochopitelné...
Na konci mi ukáplo pár slz a zamrzlo mě to,i když si myslím,že to jak to dopadlo, bylo správné... Také nejsem úplně fanoušek milostných trojúhelníku,ale v této sérii mi to vlastně moc nevadilo.

Ani v tomto díle jsem si Tamnyje nijak zvlášť neoblíbila, je mi líto jak to s ním skončilo, ale asi to tak mělo být. Prosím položte ty kameny :D (celkově moc badboye nemusím.)
Zato Mala mám ráda ( ano vím patřím k menšině ). Hodil se mi k Alině nejvíce. A jsem ráda jak to nakonec dopadlo.
Nikolaj je skvělá postava, vtipná milá toho jsem si oblíbila.
Ostatní postavy mám také ráda, i když je mi líto jak to s nějakými dopadlo. Bohužel mi ale žádná postava nepřirostla k srdci natolik, abych si jí zamilovala, to platí i pro hlavní postavy...

Tato série stojí za přečtení a jestli ještě váháte, dejte jí šanci! Není to top strop četba, ale užijte si to.
Určitě se pustím do dalších knížek z tohoto světa i do seriálu :)
Sérii doporučuji !
3.5*/5*

Kdybych zhodnotila celou sérii dala bych jí 3.55*/5*

07.12.2022 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Moc jsem si to užila, perfektně mi to sedlo do nálady.
Bylo to velice čtivé a opravdu dobře a rychle se to četlo.
Hlavní postava Alina mi sedla a vůbec mi nevadila. Ani ostatní postavy mi nijak zvlášť nevadily. Kdo mi ale nesedl byl Temnyj. Ze začátku mi nevadil, ale postupem času se mi znelíbil. Ale to je tím,že nemám ráda badboye.
Nemohu se dočkat až si přečtu další díl.
Doporučuji
3,7*/5*

24.10.2022 4 z 5

Limea Limea Lin Rina

Hezká odpočinková romantická knížka.
Hlavní postavy mi sedly, vztah mezi nimi bych si přála vykreslit více než to zvládla autorka, bylo to mě až moc rychlé.
Ostatní postavy byli dobře vykreslené a upřímně mi nepřišli vůbec ploché.
Co musím, ale ocenit byla čtivost a prostředí knihy. Stránky mi opravdu mizely pod rukama.
Děj mě bavil. Někdy mě ale opravdu vytáčelo chování rady, byli to dospělí lidé a někdy se chovali jako puberťaci, tedy hlavě jedna členka. Jako ano byla to na ně nová situace, kterou neznali....což je svým způsobem ospravedlňuje...
Konec knihy mi nevadil a upřímně mi sedl.

Knihu určitě mohu doporučit a od autorky se určitě pustím do dalších knih.

06.08.2022 4 z 5

Rituál Rituál Sergej Djačenko

Tohle byla taková pohádka, u které si odpočinete.
Před tím než jsem četla knížku,jsem viděla film, který se od knížky v mnoha ohledech mění.
V knize je hlavní hrdinka popisována jako ošklivá nic moc holka( přišlo mi to originální a líbilo se mi to,ale bylo to tam připomínáno na můj vkus až moc často ), zatímco ve filmu to tak není. I celkový příběh se dost lišil. Což mi nijak nevadilo.
Bohužel jsem si nedokázala vytvořit vztah k hlavním postavám. Oba dva byli fajn, ale přišli mi ploché takové nic moc.Jejich lásce jsem nevěřila.Nezaznamenala jsem mezi nimi žádnou chemii a celkově ten vztah mi přišel vytvořený umělý. Ostatní postavy v knize neměli moc prostoru. Jediná, která je tu více rozebrána je princ z jiného království toho jsem ráda neměla. Myslel akorát na sebe.
Kniha mě bavila číst, jediné co mi trochu vadilo, byly dlouhé kapitoly. Děj plynul dobře a stránky mi mizely pod rukama. Někdy mi ale přišlo, že je to pořád to stejné dokola. Objevování věcí na ostrově povídání s Armanem a zas a znovu do kola. Chápu,byla tam zavřená, ale já už se začínala nudit a chtěla jsem změnu.
Střídají se tu úhly pohledů jak princezny tak Armana.
Konec byl zajímavý, ale vadí mi, že je otevřený. Na jednu stranu je super, že si ho můžete domyslet jak budete chtít,ale já tohle moc nemusím. Takový konec jsem upřímně nečekala, ale domyslela jsem si ho šťastně.
Knížka se mi líbila a můžu jí doporučit jen od ní nečekejte žádné wow čtení.
Doporučila bych jí čtenářům okolo 13 let. Kdybych to četla jako mladší byla bych z knížky odvařená více.

05.02.2022 3 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Wow úžasná kniha, která Vás vtáhne a pustí až na konci.
Autor píše velice čtivě a stránky mi mizely pod rukama rychlostí blesku.
Hlavní hrdina Arila je velice sympatická, chytrá a odvážná. Měla hloubku a zajímavou minulost, která se postupem času odkrývá.Hned mi sedla a velice rychle jsem si jí oblíbila. Klobouk dolů před autorem jak dobře dokázal vykreslit ženskou postavu. Celou knihu hledá odpověď na otázku co je správné a jak být správným hrdinou.
Vedlejší postavy byly dobře vykreslené a též jako Arila měli hloubku. Nebyli ploché. Spoustu z nich jsem měla ráda.
V knize je i opravdu lehký náznak romantiky a nebo dalšího přátelství na konci knihy.
Děj byl nepředvídatelný a vy jste netušíte co se bude dít dál. V knize není jediné nudné místo a knížka rychle odsýpá.
Svět mě moc bavil. Byl originální a autor to měl vymyšlené opravdu dobře. Věci dávaly smysl.
Opravdu se mi to moc líbilo !
Doporučuji, úžasná kniha !
4,95/5*

22.11.2021 5 z 5