Karloska Karloska komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Nechceš to číst, ale musíš...
Kniha je čtivá, silný příběh.

31.01.2024 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Silný příběh, který mi zůstal v hlavě.

25.03.2021 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Zahrada přečtena jedním dechem.
Poznání sebe sama je někdy to nejtěžší a nejbolestivější.
Doporučuji

21.12.2023 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Proč?
Jak se toto mohlo stát??

Velmi dobře zpracovaná tématika. Plakala jsem na každé stránce. Nešlo jinak..

12.11.2020 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Pro mě naprosto nepředstavitelná doba, nepředstavitelný osud ženy, která v podstatě celý život bojovala za život lepší.

23.09.2020 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Příběh mě zcela pohltil. Nemohla jsem se odtrhnout. Knihu jsem zařadila do knihovny a hodlám se k ní určitě vrátit.

23.09.2020 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Páááni! Šla jsem do knihovny s tím, že si půjčím Romea a Julii-knihu k maturitě. Romeo s Julií nebyli k dostání a tak jsem "zabloudila" i jinam.. Knížku jsem čapla a doma ji měla přečtenou hned, protože se od ní nedalo odtrhnout-to doslova. :) Do příběhu jsem se nechala vtáhnout a při posledních stránkách si říkala, že ještě nechci konec.
Lehké čtení oživené krásnou poezií. :')

16.09.2015 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Řadím ji mezi moje nejoblíbenější knížky! Suprová.
Mám ji koupenou, takže se k ni budu vracet.

22.07.2015 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Kniha Stařec a moře patří mezi mé oblíbené knihy. Nečetla jsem ji poprvé a ještě se k ní budu s radostí vracet.

03.03.2015 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Proměna je první knížka od F. Kafky, kterou jsem četla. Myslela jsem si, že mě moc bavit nebude, ale přečetla jsem ji jedním dechem. Patří mezi povinnou literaturu a určitě knihu doporučuji!

22.01.2015 4 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Velmi silný příběh. Nejen dr. Milady Horákové, ale celé rodiny.

18.03.2021 5 z 5

Dvorní šašci Dvorní šašci Viktor Fischl

Velmi silný příběh.
Marnost...

21.12.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ctiva kniha. Nemohla jsem se od ni odtrhnout a byla zvedava,jak to cele dopadne.

24.08.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Na knihu jsem byla opravdu zvědavá. Ale musím dát tři hvězdičky, protože nadšená z ní nejsem. Byla čtivá, ale takový typ knihy, který si jednou přečtu za odpoledne, ale už se k ní nevrátím.
Ten konec mi připadal až úsměvný.

06.06.2017 3 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Když jsem Lolitu četla, tak moje pocity byly naprosto rozporuplné. Chvílemi nechápavý výraz, kroucení hlavou, znechucení, ale i úsměv, jak je úžasné, jak Humbert Humbert Lolitu miluje a je z ní naprosto celý pryč.
Viděla jsem i film, ale mnohem víc se mi samozřejmě líbila knížka.

06.03.2016 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Božena Němcová si babičku krásně vysnila a myslím, že se jí to povedlo. V knize byla babička opravdu velmi moudrá žena a uměla vždy dobře poradit.

11.01.2014 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Podle mého je knížka lepší než film. Knížka se mi líbila a musela jsem si ji pořád číst.. Ale nelíbila se mi tady moc Bella. Více se mi začal líbit a být sympatický Edward. :) Jsem ráda, že jsem si tuto knížku přečetla a jsem zvědavá na Rozbřesk. :))

28.05.2013 4 z 5

Pacientka doktora Hegla Pacientka doktora Hegla Marie Pujmanová

Kniha mě moc příjemně překvapila.

15.06.2018 5 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Čtivý román, od kterého jsem se nemohla odtrhnout, protože jsem byla zvědavá, jak to celé dopadne!
Velmi mile překvapena a doporučuji.

03.02.2017 5 z 5

Perla Perla John Steinbeck