karel.kral karel.kral komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná kniha, jedna z nejlepších, co jsem za poslední roky četl. Je škoda, že autorka napsala pouze jednu, hned bych se pustil do další.
Kniha o lásce a samotě, o přírodě a zradě, moc mě vtáhla. Krásný, romantický a místy bolavý příběh, krásně napsané. Obával jsem se konce, viz další recenze zde, ale mě přišel skvělý stejně jako celá kniha.
P.S. Nerozumím tomu, proč je kniha zařazená mezi romány pro ženy.
Doporučuji se také podívat na film.

14.08.2023 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha, která má hloubku. Určitě není pro každého, ale já jsem poslední roky nic tak hlubokého nečetl. Jemný, pomalý příběh lásky a smrti.

08.04.2019 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Marťan mě bavil moc a tahle kniha je ještě o kus lepší. Zábavná, napínavá, dokonale vědecky propracovaná a uvěřitelná. Jen jsem smutně koukal, jak ubývají stránky do konce.

14.09.2022 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Super kniha, úplně mě pohltila. Působí velmi reálně, žádná vymyšlená pohádka. Napínavé od začátku do konce, skvěle a vtipně napsané. Spousta technických detailů, které kupodivu nenudí.

22.06.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Začalo to pěkně svižně, ale jak kniha pokračovala, děj ztrácel stále více na uvěřitelnosti a stával se stále více pohádkou.

23.02.2019 2 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Výborná kniha, škoda, že jich autorka nenapsala víc. Skvělý příběh, dobře napsáno, čitelné, napínavé. Skvělá studie napětí mezi černými a bílými.

31.05.2022 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Opravdu krásná kniha. Nejdřív mi vadilo rozdělení děje na mnoho různých úryvků, ale pak jsem ocenil, jak krásně se příběh skládá. Příběh je poutavý a krásně napsaný. Doporučuji.

19.06.2021 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Není to zrovna kniha napsaná strhujícím stylem, ale poměrně nudné lineární vyprávění. Fascinující je ovšem téma, s tímto pohledem že strany SS příslušníka jsem se ještě nesetkal. Fascinující je též naprosté odříznutí velitele tábora od svědomí. Za takové téma dávám plný počet hvězdiček.

07.08.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Když jsem začínal číst tohle knihu, měl jsem obavy, aby to nebyla jen další pohádka pro mladé. Ale ne, bavilo mě to od začátku do konce a v rámci fantasy to bylo i velmi reálné. Pěkný lidský příběh, zajímavý děj, trička emocí ve správném poměru. Moc pěkná kniha, těším se na další díly.

30.12.2023 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Takové sci-fi jsem ještě nečetl. Geniální kniha, skvělé napsaná. A ten nápad v ní, prostě jsem nadšený. Těším se na další díly, ještě, že existují.

20.01.2023 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Nápad je výborný a na začátku mě uchvátil. Ale nápad je prostě špatně zpracovaný. Děj se roztáhle a nudně vleče, psychologie postav skoro žádná. Chybí mi napětí. Rozsáhlé popisy děje, kde se skoro nic neděje, mě nudí.

15.06.2020 2 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tahle kniha se mi že začátku nečetla moc dobře, po Muž jménem Ove mi přišla plná mouder, o které jsem moc nestál. Ale postupně se množství příběhů složilo do krásného velmi laskavého příběhu a všechno začalo dávat smysl.

10.11.2023 4 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Na to, jak stará to byla kniha, to bylo úžasné počtení, zajímavý příběh. Jen bych vyčetl že postavy z Motáků na konci knihy se začaly chovat s inteligencí podobnou lidem.

15.01.2024 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Skvělé pokračování předchozího příběhu. Místy o dost temnější, o to ale hlubší a zajímavější. Těším se na další pokračování.

06.01.2024 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Skvělé pokračování předchozí knížky, příběh nemá chybu. Těším se na další pokračování.

05.01.2024 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Příběh mě moc bavil svým obsahem a exotičností. Styl psaní je ale trochu nudný, bez napětí a barevnosti.

24.09.2023 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Kromě slabšího a méně uvěřitelného konce se mi kniha opravdu líbila. Skvělé čtivé Sci-fi s propracovanými technickými detaily. Oceňuji, že kniha je dobře napsaná a nejsou v ní technické nesmysly. Působí to velmi uvěřitelně.

20.05.2020 4 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Knihu jsem přečetl se zatajeným dechem. Fakt skvělý příběh, skvělé vyprávění, prostě Kulhánek.

03.04.2018 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Tahle kniha mě opravdu bavila. Dobře napsané, psychologicky živé, uvěřitelné chování postav. Vtáhlo mě to. Závěrečný zvrat byl trochu neuvěřitelný, ale co... Doporučuji.

15.05.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Četlo se mi to pěkně, zvláště příběhy z dětství. Ale asi v půlce knihy jsem zjišťoval, že se do čtení musím nutit. Chybělo tam větší napětí a spád. Příběhem patří k tomu lepšímu, co jsem četl.

22.04.2019 4 z 5