Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Eldest Eldest Christopher Paolini

Pokracovanie Eragona a este ake pokracovanie. Naozaj ma to vtiahlo do Alagaesie a najma koniec ma prekvapil. Tesim sa na pokracovanie a pustam sa do Brisingra:)))

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Takze Brisingr je dokonany. Pribeh a uloha Eragona pokracuje v tomto tretom napinavom pokracovani. Dej putavy, postavy sa pekne vyvijaju, velakrat prekvapia. Pacil sa mi aj tento diel. Teraz si uz len pockat do marca na posledny diel. Som zvedava ako to nakoniec dopadne:)

Modroočko Modroočko Joanne Harris

Uprimne, mam z tejto knihy zmiesane pocity. Miestami bola velmi zaujimava, ale stracala som nit medzi realitou a fikciou, ktoru ponukal hlavny hrdina. No a ten koniec bol trocha matuci. Faktom je, ze som sa musela prinutit to docitat :(

Solar Solar Ian McEwan

Pribeh fyzika a laureata Nobelovej ceny, ktory po jednom uspechu upadol do necinnosti a sam nevie ako sa s tym vysporiadat, plus autor riesi jeho manzelske problemy a problemy s milenkami... a do toho este zakombinoval dnesne problemy sveta- klimaticke zmeny a ich riesenie...Osobne ma tato kniha velmi nenadchla, niekedy som mala chut hlavneho hrdinu prefackat, aby sa spamatal...Cakala som viac:(

Húrinove deti Húrinove deti J. R. R. Tolkien

Tolkien je Tolkien, aky otec, taky syn. Skvele to spracoval, aj ked je to dost smutny pribeh:(

18.06.2013 5 z 5

Silmarillion – Mýty a legendy Středozemě Silmarillion – Mýty a legendy Středozemě J. R. R. Tolkien

Tolkien zasa nesklamal:) Musim povedat, ze ma tato kniha nadchla. Skladam klobuk pred Tolkienom, ze dokazal vymysliet nieco take. Suhlasim s nazorom, ze miestami pripomina Bibliu, ale celkovo som mala pocit, ze citam dejiny zeme a narodov, ktore skutocne existovali. Jednoducho to prepracoval do riadnych detailov. Ale je pravda, ze tam bolo neuveritelne mnozstvo mien a trocha sa mi to plietlo a tiez, fakt, ze som to citala v cestine, tak to bolo narocnejsie. No pre kazdeho, kto ma rad Stredozem, je tuto knihu nutne precitat :)))

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

I have seen the film and enjoyed it. Now I have read the book and enjoyed it even more :) AJ

Firma Firma John Grisham

Zatial sa mi z Grishamovych najviac pacila tato kniha. Dalsi pribeh z pravnickeho prostredia, ponuka putavy dej, drzi vas v napati az do konca. AJ

18.06.2013 4 z 5

Cela smrti Cela smrti John Grisham

Pribeh som poznala z filmovej verzie, ale kniha ponukla ovela viac, aj ked sa musim priznat, ze som si zelala, aby filmovy koniec nebol aj knizny. Osobne si mylsim, ze kniha ponukla zaujimavy pohlad na zivot vazna odsudeneho na trest smrti, na justicne praktiky, extremiznus (Ku Klux Klan, rasizmus,...) ako aj zlozite rodinne vztahy. Grisham ponuka pohlad na rodinu a jej problemy suvisiace prave s clenstvom v KKK a ake to malo generacne katasrtofalne nasledky. No najde sa tam tu aj nadej na lepsi zivot a chut zmenit to zle a negativne a odhodlanost vyhybat sa chybe predkov. Ozaj skvela kniha. Mozno este lepsia ako Firma :) AJ

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

No tak som to docitala. Pocity- zmiesane. Miestami bol dej nudny a dlho sa nic zavaznejsie nedialo. Potom prislo zopar prekvapeni a vysvetleni. Celkovo vsak bol pre mna posledny diel sklamanim. Mnohe veci autor nevysvetlil (napr. mna zaujala postava bylinkarky Angely, myslim si, ze bola dolezita postava, ale takmer nic sme sa o nej nedozvedeli, autor neponukol ziadne vysvetlenie odkial je, ako vedela vsetko co vedela, jej vztah k elfom a pod...). Proste mne osobne sa ziadalo menej zbytocnych opisov a bitiek a viac vysvetleni.

18.06.2013 2 z 5

1.cast- Keby ze sa mi nezatvaraju oci, tak ju docitam v noci, ale 5 kapitol som si nechala na dnes. Musim sa priznat, ze kniha naplnila moje ocakavania a nesklamala. Napinavy dej, mala som pocit, ze sa nachadzam v arene s hlavnou hrdinkou a uvazovala som ako by som postupovala ja na jej mieste (aj ked, ja by som asi padla hned na zaciatku;) Aj ked bolo od zaciatku jasne, ze hlavna hrdinka prezije, bolo velmi zaujimave sledovat vsetko co prezivala. Jej vnimanie okolia a protivnikov, vnutorny boj a zachovanie si ludskosti a zdanlivo nevinne rozhodnutia, ktore maju dalekosiahlejsie nasledky ako si vobec dokazala predstavit. Myslim si, ze autorka napisala dost kvalitnu akcnu a dobrodruznu knihu, zaujimave postavy, ktorych vyvoj budeme sledovat v nasledujucich castiach a velmi realnu spolocnost, aj ked miestami dost zvratenu. Po kazdej stranke sa mi kniha velmi pacila a pustam sa do druheho dielu:)

2.cast- Napinavy pribeh pokracuje. Autorka pokracuje v skvelom pribehu, ktory je plny necakanych (ale aj cakanych) prekvapeni. Nepolavila v druhej casti a zasa ma vtiahla do Panemu. Tak uz len docitat tretiu a dozvediet sa ako to vsetko dopadne:)

3.cast- Sklamana koncom knihy, ale inak ok :)

18.06.2013

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Moja prva kniha od Nesba a dufam, ze nie posledna. V jednej chvili som si myslela, ze som prisla na to kto je vinnik a zasa bum- prekvapenie a napatie az do konca. Dobra praca Mr. Nesbo:)

18.06.2013 5 z 5

Takze trilogia Millenium je za mnou. Myslim, ze za seba mozem povedat, ze ma Larsson nesklamal. Ponukol zaujimavy pribeh, ktory sa postupne vyvyjal v troch castiach. Mikael Blomkvist, Lisbeth Salanderova, Erika Bergerova a Dragan Armanskij su ustredne postavy, ktore hraju dolezitu ulohu v celom pribehu, plus, v kazdej knihe su predstavene nove postavy, ktore doplnaju a ozivuju tento zaujimavy pribeh. Krimi roman je pre mna novou skusenostou a pacil sa mi. Teda az niektore casti, ktore sa zaoberali dost perverznymi opismi a praktikami niektorych postav. Aj ked je to fikcia, do urcitej miery urcite cerpal autor inspiraciu aj za realneho zivota a tu ma trocha desi fakt, aki perverzaci existuju na tejto planete. Celkovo hodnotim trilogiu 5 hviezdicakmi. Napisane to bolo skvele, putave. Dakujem bratovi za pozicanie knih:)

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Druhy diel mal pomalsi rozbeh, ale o to lepsi zaver. Skvele pokracovanie a postupne spoznavame tajomstva Lisbeth Salanderovej. Hura na poslednu cast:)

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

No prisla som na chut severskym krimi autorom. Larsson napisal fakt skvelu knihu. Ako dej pokrocil a postupne odhaloval dlho utajovane hrozy a tajomstva rodiny Vangerovcov, tak mi miestami behal mraz po chrbte. Niektore veci boli fakt dost nechutne. Plus postava Lisbeth Salanderovej je fakt zaujimava. Davam mu prst hore a pustam sa do druheho dielu.

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Pribeh je podla mna skvele napisany, ale co sa obsahu tyka, tak je to dost silna kava...

Pergamenová listina Pergamenová listina Karl Holter

Príbeh sa odohráva niekoľko desaročí dozadu v nórskych horách. Autor zobrazuje život a ľudí v horách, na salašoch a v malých dedinkách. Postupne spoznávame 4 hlavné postavy, ktorých osudy sa prepletú- mladú dievčinu Ragnhild, jej dvoch nápadníkov a jej otca Simena. Autor krásne opisuje aj krutosť nórskej zimy v horách, ako aj prítomnosť nebezbečných obyvateľov lesov, medveďov a vlkov, ktorí zohrajú dôležitú úlohu v tomto príbehu.

18.06.2013 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Hmmm, rozmyslam nad tym spravnym slovom a ine ako dokonalost ma nenapada... Game of Thrones je naozaj perfektna kombinacia fantasy, dramy, boja dobra a zla, nadeje, ... jednoducho dokonale. Napriek tomu, ze som najprv videla serial a vedela, co sa stane, aj tak ma neuveritelne bavilo citat tuto knihu. Skvele napisany pribeh, podany z pohladu viacerych hlavnych postav, siroka ponuka postav, ktore mate radi, ktore radi nemate (ba ich priam neznasate;) a tiez postavy, pri ktorych neviete co si mate mysliet...Som naozaj zvedava ako bude pribeh pokracovat a ako to nakoniec dopadne:) AJ

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

A zasa mozem spokojne povedat, ze dokonalost. Skvele pribehy pokracuju, postavy ukazuju svoje prave aj neprave tvare, skvele a putavo pisane. No prosto eňo-ňuňo kniha. AJ

Som číslo štyri Som číslo štyri Pittacus Lore

Pre mna to bola perfektna kniha, ktoru som zhltla velmi rychlo. Nemam sice velmi rada sci-fi, ale toto ma fakt bavilo a tesim sa na pokracovanie. Ale musim povedat, ze film bol pre mna neuveritelnym sklamanim:(