Solar přehled

Solar https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60331/bmid_solar-60331.jpg 4 181 181

Michael Beard je nositelem Nobelovy ceny za fyziku, ale svou nejlepší práci – vlastně spíš náhodný geniální objev – odvedl v raném mládí. Jako padesátník žije ze své pověsti, přednáší za horentní honoráře, zaštiťuje svým jménem renomované vědecké instituce a s vlažným zájmem vede výzkumný program zabývající se možnostmi čelit důsledkům globálního oteplování, štědře dotovaný vládou. S nutkavým sukničkářem Beardem se seznamujeme ve chvíli, kdy se rozpadá jeho páté manželství. Tentokrát je to ale jiné: nevěrná je mu žena, zatímco on ji stále miluje. Když se Beardovy profesionální a intimní světy protnou v typicky mcewanovském dějovém zvratu, dostane nečekanou příležitost vymanit se z manželské krize, oživit vědeckou kariéru a spasit svět před hrozící environmentální katastrofou. Autorův nejnovější román je podobenstvím o neukojitelné touze, chtivé nenasytnosti i podvádění sebe sama.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Solar , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Solar. Přihlašte se a napište ho.

Disease
18.03.2024 3 z 5

Škoda, že se nepovedlo udržet laťku první části, takhle zbyl jen McEwanův skvělý literární styl, i když tentokrát lehce houellebecqovský.

Luigi1
04.03.2024 4 z 5

Dobře napsané dalo se to číst

Tvurce001
08.02.2024 5 z 5

Jako pořádná rána na Solár. Při čtení to mezi hemisférami jen jiskří a najednou je konec knihy, jen to jiskření ne a ne přestat. Napsáno tak skvěle, až má člověk dojem, že se to čte jaksi samospádem. A ještě ta odvaha kloubit fyziku s bezmocí. No za mne jen další z pecek mistra McEwana.

Knižní novinky (5. týden)

28.01.2019

Kniha Solar v seznamech