Kara28 Kara28 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Sice ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst, ale pak už jsem se nepustila. Krásně vystihuje lidské charaktery, je zasazena do další části dějin a příběh je silný.

13.06.2022 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Po každém přečtení to ve mně vyvolá jiný pocit. Tím, že jsem viděla i film, kniha ve mě dlouho zůstane a za pár let si ji znova přečtu. Sice to každý znám, ale málokdo to opravdu pochopí. Mácha dokáže vtáhnout do děje charakteristikami krajiny, osob, atmosféry a především hrou s jazykem.

15.11.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Moc se mi líbilo, že je v knize popisován život před i po válce více než na jednu kapitolu.

18.04.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc se mi líbilo,jak se prolíná historie 20. století s osudy tří generací. Kniha byla čtivá a zaujala mě o poznání více než Hana. Společně s Listopádem nebude tato kniha chybět v mé knihovničce.

20.01.2022 5 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Přečteno během 1 dne. Realisticky a poutavě vykreslený příběh rodiny dítěte s poruchou. Ono ne každé dítě, které zlobí, je nevychovaný spratek. Ve světě odlišnost je a my bychom ji měli více brát jako součást našich životů. Některé pasáže v knize byli úsměvné, jiné frustrující, ale takový ten život s autistou je. Určitě doporučuji, protože celá kniha byla pochopitelná a zároveň uvěřitelná ve shodě s realitou.

22.05.2023 5 z 5

Úžasný! Hltala jsem každé slovo a jako velký fanoušek seriálu jsem musela po přečtení knihy znova sjet všechny díly. Dozvěděla jsem se všechno, na co jsem se chtěla vždycky zeptat. Knížka změnila můj pohled na zločiny a vše okolo. I někteří zločinci jsou lidi. Takže za mě super, kniha nebude chybět v mé knihovničce a velmi ji doporučuji.

30.11.2022 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Čekala jsem od ní po přečtení všech jejích knížek něco víc. Četla se dobře, děj plynul a příběh byl neotřelý. Ovšem v půlce už jsem se ztrácela v postavách a nevěděla, kdo je kdo. Ale jinak si myslím, že je to velmi povedené.

25.01.2023 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Měla jsem to jako povinnou četbu, ale už jsem se do toho chtěla dřív pustit sama. No, nevím. Docela jsem ji protrpěla a přišlo mi, že obsah se dá shrnout na jednu stranu. Ale zase v ní najdete i tu hloubku o životě. Někoho osloví možná víc, ale já si jen píšu přečetnou knihu, ke které se pravděpodobně už nikdy nevrátím.

06.12.2022 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Úžasná kniha s velmi zajímavými informacemi, příběhy i otázkami, které mě vždycky zajímaly. Moc ráda se k ní někdy příště vrátím.

21.10.2022 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

(SPOILER) Pěkně a smutně zpracovaný příběh zamilovaných lidí v době atentátu na říšského protektora. Ona Židovka, která měla nastoupit do transportu, on se s ní setká v parku a následně se o ni stará. Celou dobu nad nimi pluje nejistota, stísnění, strach a obavy. Čekala jsem tedy lepší konec, věřila jsem v něj, ale bohužel takhle spousta lidských životů skončila. První část se mi četla poněkud hůře, ale od druhé části jsem se nemohla odtrhnout.

06.05.2024 4 z 5

Nejdříve jsem sice viděla film, ale knihu jsem četla s dostatečným odstupem, Původně jsem si ji chtěla přečíst jen tak někdy, ale když už ji mám v seznamu na maturitní četbu, sfoukla jsem to najednou. Celou dobu mě kniha bavila, i díky propojení dvou linií to neztrácelo dech, smála jsem se některým pasážím, ovšem tak v půlce už jsem se začala v událostech ztrácet. I přes to se mi moc, na rozdíl od některých čtenářů, líbilo propojení staříka s událostmi. Protože si myslím, že by v každé knize měl být alespoň kus pravdy.

29.12.2023 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Knížka se mi četla dobře, avšak byly chvíle, kdy se mi do čtení vůbec nechtělo. Občas jsem si říkala, že nějaké stránky jsou k ničemu, ale na konci mi díky těm "zbytečným" stránkám všechno do sebe hezky zapadalo. Konec mě dost překvapil. Pro mě to je jedna z těch emocionálně silnějších knih tohoto žánru.

14.04.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

(SPOILER) Od knihy jsem toho moc nečekala a příjemně mě překvapila. Byl to opravdový příběh ze života i s tím, že ne všechno v životě končí dobře. Hezky se četla a ačkoliv jsem chvílemi knihu musela odložit, něco mě k ní neustále táhlo. Výborný počin a ráda bych i pokračování.

29.01.2023 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Knihu jsem přečetla jedním dechem, nešlo se odtrhnout a líbila se mi více než Tatér z Osvětmi. Další část historie, kterou je potřeba znát.

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Točení se v kruhu, opakování chyb, snažení se o to být nejlepší. Vyzvdvihla bych popis událostí očima několika postav,realistické situace a propojené vztahy. Kniha dotažená do konce, který alespoň pro mě byl nepředvídatelný.

11.09.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

(SPOILER) Zatím jediná kniha od Mornštajnové, kterou jsem dočetla. Velmi čtivá, téma zajímavé a celkově mě kniha zaujala, ačkoliv byla depresivní a doufala jsem ve šťastný konec.

08.11.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Kniha byla velmi silná a čtivá. Z knih o holocaustu se mi zatím líbila nejvíce.

28.01.2021 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Příběh jako takový se mi dost líbil. Odsun Němců po válce je zajímavé a přesto opomíjené téma. Ovšem kniha jako taková byla zmatečná, hodně vedlejších postav a jmen, ve kterých jste se brzy ztratili. Mnohem více bych ocenila větší plynulost a méně stran.

17.07.2022 4 z 5

Krásně zpracované a velmi čtivé!

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na doporučení a po přečtení recenzí jsem si ji přečetla a zaujala mě jen část. Do další už se mi zkrátka nechtělo. Nevím proč, ale kniha pro mě nebyla tak úžasná, jak jsem si myslela, že bude.

28.01.2021 4 z 5