kape97 kape97 komentáře u knih

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Nádherná sbírka básní, Nobelova cena byla opravdu zasloužená :)

Marťan Marťan Andy Weir

Asi poprvé se mi zhruba stejně líbila kniha jako film. I když je kniha samozřejmě mnohem podrobnější. Velmi zajímavý nápad. Vědecky velmi propracované :)

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Úžasný příběh, četla jsem jedním dechem.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi smutné, i když bohužel reálné. Silný příběh. Dvořáková opět nezklamala :)

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Zajímavá a neuvěřitelná kniha, musela jsem číst jen přes den měla jsem strach ze svých snů :D zajímalo by mne, jak je to doopravdy, možná se do této oblasti pojedu podívat :D mimochodem o propletených realitách jsem slyšela již poněkolikáté nejen z hlediska hororové beletrie, ale i z hlediska fyzikálního.

28.04.2020 2 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Kniha mě nadchla, i když jsem později zjistila, že čtu pouze zkrácené vydání :( Určitě se k ní vrátím znovu a snad i ke klasickému vydání

28.04.2020

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Dlouho jsem přemýšlela co o ní napsat. Málokdy mě kniha tak zasáhne, že o ní ještě dlouho přemýšlím, tak jako o této. Je až k neuvěření, jak moc může náboženství a jeho fanatický výklad ovlivnit člověka a hlavně jeho pohled na vzdělání. Velmi se mi líbil styl autorky, jak jednoduše popsala velmi silné emoce. Velmi autorku obdivuji :)

Fáma Fáma Lesley Kara

Obecně se thrillerům vyhýbám. Na tuto knihu došla řada až v rámci MArtinusáckého čtenářského klubu. Ale vůbec nelituji toho, že jsem ji četla. Až do poslední chvíle jsem podezírala každého, jen ne toho, koho jsem měla. Kniha byla skvělou ukázkou toho, jak na malém městě stačí říct jedna věta a hned se toho někdo chytí. Myslím, že téma bylo skvěle vybrané a také skvěle zpracované.

06.03.2020 5 z 5

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

Nestává se mi často, že se mi druhý díl knihy líbí stejně nebo dokonce víc než ten první a tady se to stalo. Smekám před autorkou. Těším se na další díly, snad budou stejně dobré jako první dva.

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Jako první jsem viděla film, i když velmi dávno před tím, než jsem četla knihu. Kniha je velmi čtivá, se silným příběhem, určitě doporučuji ke čtení.

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Kniha mě nadchla. Byla velmi vtipná a zároveň smutná. Určitě se podívám na filmové zpracování, i když kniha je určitě lepší :D Ráda se ke knize budu vracet znovu.

20.02.2020

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Úžasná kniha, historický román byl velmi propracovaný a pěkně napsaný. Uvědomila jsem si, že ač v Brně již nějakou dobu bydlím, moc toho o něm nevím. Určitě se pustím i do dalších knih.

20.02.2020 5 z 5

O čarodějnici, která se nenechala upálit O čarodějnici, která se nenechala upálit Amanda Lovelace

Tahle moderní poezie se mi díky téhle autorce začala moc líbit. Velmi pěkná kniha, pro muže i ženy :D Už se velmi těším na další knihu.

Můj manžel a já Můj manžel a já Ingrid Seward

Úžasná kniha, kniha mi přišla velmi realistická a objektivní. Členění na kapitoly pomáhalo dát si příběh do souvislostí. Musí být těžké být členem královsk rodiny a proto velmi obdivuji královnu i prince za to, s jakou elegancí to všechno zvládají.

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Skvělá kniha, o Magdaleniných prádelnách jsem zatím neslyšela, ale určitě si ještě něco přečtu. Velmi silný příběh, jsem ráda, že už dnes tohle snad neexistuje.

Jako v pohádce Jako v pohádce Danielle Steel

Moje první kniha od Daniely Steel, čekala jsem romantiku a dostala jsem jí. Krásná oddychová kniha. Doporučuji.

20.02.2020

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Skvělá kniha, spousta věcí se dá jednoduše aplikovat a pochopit z rozhovorů mezi autory. Až jednou budu mít vlastní děti určitě po knize sáhnu ještě jednou.

12.02.2020 5 z 5

Komiksová filozofie Komiksová filozofie Kevin Cannon

Můj první komiks a má první kniha filozofie, když se to dalo dohromady vzniklo něco naprosto skvělého jako je tahle kniha.

06.02.2020 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Geniální kniha. Dlouho jsem odolávala detektivkám od Agathy Christie, ale tahle mě přesvědčila, že si určitě nějakou další přečtu. Až do poslední chvíle vrah nebyl vůbec jasný, teda naopak byl nám naservírován pod nos, ale na konci se ukázalo, že je to jinak. Skvělé čtení.

06.02.2020 5 z 5

Angličan v Česku aneb Czech Me Out Angličan v Česku aneb Czech Me Out Alena Damijo

Vtipné, kvalitní čtení. Některé části byly méně zajímavé jiné více, někdy mi přišly popisy české nátury naprosto sednoucí, jindy ale ne úplně pravdivé. Na odpočinek skvělé čtení s vtipem :)

06.02.2020 4 z 5