Kanimůra2 Kanimůra2 komentáře u knih

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

bylo po válce a já už se začínala těšit, že to dopadne dobře. Nemohlo, jasně. A šup, bylo to tu. Ach to byl zase těžký kus. A krásný kus.
Zvláštní, jak může někdo napsat tak čtivou knihu s tak malým množstvím přímé řeči. Přečteno jedním dechem a z mysli se jen tak neztratí. Doporučuju

13.10.2021 5 z 5

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

Já mám detektivky pana Vondrušky ráda. Vrah zabíjí nejčastěji dýkou, pod mrtvolou louže krve. Žádné drastické popisy umírání, mučení a týrání jak se dnes často stalo zvykem. Knihy se čtou samy. Laskavý moudrý a spravedlivý Oldřich z Chlumu, věčný svůdce všech nezadaných i zadaných dívek Ota a na první pohled přísný velitel Diviš. Ovšem jen na první pohled. On by svojí Martu nedal za nic na světě. A bručí vlastně proto, aby si před posádkou nezadal.
Pro mě je četba vždycky oázou klidu. Postavy působí až lehce naivně ( a to nemyslím ve zlým), všude vládne pohoda a klid. Jen ta mrtvola a louže krve je ruší..no tentokrát jich bylo víc než jindy..

24.06.2021 5 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Ještě se mi nestalo, že bych byla knihou od této autorky zklamaná.
Krásný příběh, krásná zápletka, překvapivé rozuzlení.
Doporučuju

02.04.2024 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Omylem jsem přečetla v obráceném pořadí. To znamená, že tento díl jsem četla jako druhý. A protože už jsem věděla, co mě čeká, znovu mě to pobavilo.
Myslím, že je třeba podívat se na knihu s nadhledem. Ne jako na drsnou detektivku nebo psychodrama. Je to prostě legrace. Pro mě nové a zábavné

11.10.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Kniha mnou otřásla. Já komunismus v Čechách pamatuju. Proti Rumunům jsme se měli pohádkově. Strašná doba. A pořád se o tom málo mluví. Evropa konec 20. století !!!
To by měla být povinná četba, aby se nezapomnělo...

27.06.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Jsem ráda, že jsem našla další českou spisovatelku detektivek. Knížka se mi moc líbila, jak námět, tak děj-ani začátek se mi nezdál zdlouhavý.
Co mě trochu štvalo, bylo chování Laury, která se pořád na Adama utrhovala. Takovou šéfovou bych si fakt přála... Ale určitě si jdu pro další díl. Snad se holka zamiluje a dá pokoj....

05.06.2023 4 z 5

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

Doporučuji!!
Krásná kniha, zamilovaný, ale ne "červený" román. Mimo příběhu o statečných ženách, které si jdou za svým snem, je tu i krásně vykresleno období před a po první světové válce. I když nikde netekla krev, přesně a výstižně popsáno strádání lidí i zvířat. Opravdu krásná kniha.

25.05.2023 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Krásný, čtivě napsaný a napínavý psychologický thriller. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Přečteno za jeden den. Což mluví za vše.
A jdu na další knihu

09.05.2023 5 z 5

Italská dívka Italská dívka Lucinda Riley

Když si chci udělat radost, sáhnu po této autorce. Ještě mě nezklamala. Krásný příběh, krásně napsaný.

20.03.2023 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Tato knížka je postavená na vyprávění starého příběhu, tak není úplně klasická detektivka. Přesto nevím, proč spadla do modrých čísel. Za mě je Volf sympaťák a pan Březina píše krásně čtivě. Jeho detektivky se mi líbí, těším se na další

04.12.2022 4 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Já miluju rodinný ságy a tahle je opravdu povedená. Spisovatelka celý příběh vypráví - přímé řeči je tam opravdu málo - a přesto je to tak čtivé, nemohla jsem se odtrhnout. Doufám, že brzy dočkáme další knihy

04.11.2022 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Kniha se mi celkově hodně líbila. Jen ten konec mi přišel trochu přes čáru a za to strhnu jednu hvězdičku. Ale určitě budu pokračovat v sérii. první pokus zdrařilé. Čte se moc pěkně a všechny postavy mi byly sympatické.

13.06.2022 4 z 5

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

já knihy pana Vondrušky miluju. Všechny.
Dávám 5 hvězdiček, ale trochu cítím, že tohle byl nejslabší díl tetralogie. Ale už v názvu je inzerováno "pastorála" a co tedy čekat jiného. Já jsem ten význam tušila, ale přesto jsem si ho "vyguglila" a ono to přesně sedí. Trochu jsem si přála, aby se někomu už konečně stalo něco ošklivýho, no možná až tragickýho... tak nic, kniha plynula a všichni byli šťastní..a mě se to samozřejmě líbilo. Opravdu líbilo, jen to trochu připomíná červenou knihovnu. Moje hodnocení je trochu zmatený - líbilo -nelíbilo?? Ano, líbilo.

03.10.2021 5 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Mě nepřipadala první část tak romantická a sladká, jak psal někdo přede mnou. Já jsem měla především vztek na hlavní hrdinku, že smrtelně ohrozila životy mnoha lidí. Nakonec mě dostala její vytrvalost, statečnost a odvaha. Ještě víc mě zaujala poslední část. Vůbec jsem netušila, kolik bylo zajatých britských vojáků. Nevzpomínám si, že bych četla něco podobného. Silný a krásný příběh. Doporučuju.
Škoda konce, taky bych ráda věděla, jak příběh dopadne.

15.05.2021 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Čtení jako na houpačce.
Začátek prima. Hezky se to četlo, domácí paní na facku. Bavilo mě to a byla jsem zvědavá, co bude dál. Když se děj zlomil, byla jsem zklamaná. To ne, to už tu bylo mockrát, říkala jsem si.
Ale konec mě pobavil svojí originalitou. To jsem nečekalo. Dobrá knížka

02.04.2024 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Noo, to jsem si pošmákla.
Každá postava se mi něčím líbila. Sestra sebestředná, o manželovi ani nemluvit.
Ale hospodyně, tak byla nejlepší. Jak pořád držela ledovou tvář, nenechala se ničím vytočit ani zaskočit, pevně šla za svým cílem a pořád spřádala intriky.
Za mě skvělá knížka, doporučuju

10.02.2024 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

To jsem teda přečetla jedním dechem. A hned jdu na další knihu.

10.02.2024 5 z 5

Zásnubní prsten Zásnubní prsten Vlastimil Vondruška

Pokud se vám líbí styl pana Vondrušky není co řešit.
Historické detektivky jsou moje gusto

23.11.2023 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Knížka mě hodně bavila. Trochu mi tam neseděli duši, ale budiž. Překvapivý a originální konec. To jsem teda nečekala.

31.07.2023 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Že já blbec se zase nechám nachytat a čtu tak těžký kus. Jsem z toho vždycky smutná, vyděšená a zároveň šťastná, že jsem tuto dobu nezažila. Paní spisovatelka je úžasná. Krásně se to četlo. Příšerně se to četlo...

05.04.2023 4 z 5