kalinka99 kalinka99 komentáře u knih

My, hoši z pohraničí My, hoši z pohraničí Emil Hruška

Povídky z pohraničí, kde život nebyl zrovna lehký.

18.10.2021 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Kulti se mi líbil o něco více. Začátek knihy se hrozně táhl, jak Jasmine pořád nad něčím přemýšlela. Musela jsem přeskakovat stránky, ale líbí se mi nápad, že je to z prostředí krasobruslařského sportu.

07.10.2021 4 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Poslední díl byl asi nejlepší. Pár zvratů mezi Lachlenem a Kierou tomu dodalo trochu více na čtivosti. Jinak příjemné čtení na odpoledne.

24.09.2021 3 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Druhý díl se mi líbil o něco více. Vztah mezi Laclanem a Kierou se začíná rozvíjet a ten otevřený konec....no, musím se vrhnout hned na další díl.

22.09.2021 4 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Rychle přečteno, ale asi jen z důvodu, že jsem přeskakovala lechtivé scény. Pokračování si přečtu jenom abych věděla, jak se bude vyvíjet vztah mezi hlavními postavami.

21.09.2021 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Mám ráda detektivní příběhy o této autorky. Opět nezklamala.

04.09.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Silný příběh o odvážné a statečné ženě, která žije v poválečné době s rychle se rozrůstající rodinou a bláznivým manželem.

30.08.2021 5 z 5

Stůj při mně Stůj při mně Daniela Sacerdoti

Moc smutný příběh se šťastným koncem.

01.08.2021 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Třetí díl byl spíše detektivka, ale to vůbec nevadilo. Příběh se četl stejně dobře jako předchozí dva díly. No, a vraha bych vůbec netipovala. Jsem ráda, že to dobře dopadlo mezi Elle a Reedem.

16.07.2021 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Každý díl přečtu za jeden den. Autorka to tedy umí napínat s tím koncem. Honem se musím vrhnout do dalšího zvráceného pokračování rodiny Royalových.

15.07.2021 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Knihu jsem měla už dlouho dobu doma a až teď jsem ji vzala do ruky. No, proč jsem to neudělala dřív? Příběh je naprosto strhující. Hltala jsem každou stránku, co se bude dít. Hned pokračuji druhým dílem.

14.07.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Karin Lednická prostě umí výborně napsat příběh o osudech lidí z rázného a drsného kraje. Těším se na třetí díl.

09.07.2021 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Příjemné a moc hezké čtení. Úplně se mi dělaly chutě na klasické francouzské zákusky.

23.06.2021 5 z 5

Vyznamenání Vyznamenání Danielle Steel

Moc pěkně napsaný příběh ze života během války a poté pokračování po válce o statečné Gaëlle.

17.06.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je to tajemné individiuum. Vtipné i smutné osudy rukojmích. Backman prostě nikdy nezklame.

15.06.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Příběh mě úplně vtáhl do děje. Akorát je škoda, že vedlejší postavy nebyly více rozvinuté. Jinak vynikající kniha k přemýšlení, co by bylo kdyby se převrat nepovedl a co by se s námi dělo. Děsivá představa.

10.06.2021 5 z 5

Jezevčíkovy trable Jezevčíkovy trable Frauke Scheunemann

Moc pěkné čtení ze života jezevčíka Herkula a jeho dobrodružství. Má vtipný styl uvažování a přemýšlení nad běžnými lidskými věcmi a tak si říkám jestli ten náš jezevčík taky tak uvažuje.

09.06.2021 5 z 5

Hitlerovy ukradené děti Hitlerovy ukradené děti Ingrid von Oelhafen

Je šílené, že se Ingrid nebo-li Erika dozvídá pravdu až skoro 60 let po válce. Zajímavý příběh o unášení dětí z jiných zemí a snaha o to vytvořit čistě árijskou rasu.

25.05.2021 5 z 5

Slečna M. Slečna M. Caroline Woods

No, nevím. Asi jsem podle anotace knihy čekala trochu více. Trochu mi děj přišel zmatený a spoustu věcí tam nebylo vysvětleno.

20.05.2021 3 z 5

Drobný poklesek Drobný poklesek Jan Ellison

Mě se kniha celkem líbila. Postupné rozuzlení příběhu rodiny Annie a její mladistvá nerozvážnost.

09.05.2021 4 z 5