kalinka99 kalinka99 komentáře u knih

Návrat Návrat Anne Jacobs

Pokračování vyprávění o rodině Melzerů a jejich přátel. Chyběl mi v příběhu trošku šmrnc a četlo se to až moc oddechově o proti předchozím dílům.

01.03.2022 4 z 5

Ledové objetí Ledové objetí Paullina Simons

Mě kniha zaujala. Podivná parta kamarádů a tajemno kolem smrti Kristiny bylo docela napínavé. Jenom to mohlo být o něco kratší.

19.02.2022 4 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Příjemný příběh z předválečného prostředí a historického okamžiku v podobě zničení berlínské zdi. Moc hezký a šťastný konec.

19.02.2022 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Milé a vtipné čtení na odpoledne.

11.02.2022 4 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Poslední díl Taťány a Alexandra se odehrával v Americe, ale nečekalo je tam po válce nic moc válce jednoduchého a k tomu těžká zkouška se začlenit do běžného života. Bohužel, je dohání stále minulost Sovětského svazu, ale navzdory tomu jejich láska přetrvává.

11.02.2022 5 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

V něčem se mi líbil více první díl a něco se mi líbilo na druhém díle. Každopádně skvěle napsané knihy. Konec byl trochu přitažený za vlasy, ale to nemění nic na tom, že si přečtu další pokračování snad nekonečné lásky a odevzdanosti mezi Taťánou a Alexandrem.

31.01.2022 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Nevím, proč jsem tak dlouho otálela si knihu přečíst. Příběh krásný plný lásky, krutosti a naděje z válečného Leningradu. Na jediném bych ubrala, co se týkalo milostných scén Taťány a Alexandra.

28.01.2022 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Kniha byla super. O proti prvnímu dílu to mělo spád a popravdě jsem čekala, že to bude spíš pohádka ze světa víl, ale ne strhující příběh, kde krutost nezná mezí. Pouze konec mi přišel trochu nedotažený.

23.01.2022 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Mnohem lepší díl než první. Je to mnohem dramatičtější. Má to více spád a postavy jsou více rozvinutější. No, nemohla jsem počkat a už jsem se vrhla do třetího dílu.

21.01.2022 5 z 5

Hlasy mých otců Hlasy mých otců Helena Šmahelová

Příběh chrudimského mlýna a lidských osudů z rodiny Šmahelů mě méně bavil než předchozí díly.

16.01.2022 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Sympatický příběh ze světa víl.

14.01.2022 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Za mě výborný příběh. Od autora jsem nic nečetla a ani neviděla žádný film, takže jsem nadšená. Od začátku do konce příběh ubíhal a stále se objevovali nové poznatky s tím, že do finále jsem vůbec netušila jak to dopadne. Propojení historického města Vatikán s církví a novodobého vynálezu posunulo knihu na první příčky nejlepších knih, co jsem kdy četla.

13.01.2022 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Nádherný příběh plný lásky, emocí i těžkých životních rozhodnutí na pozadí války.

24.12.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Detektivky od Klevisové mám ráda, ale tady mi něco chybělo. Trošku mi scházelo detektivní rozhřešení a větší nápaditost v zakončení. Najednou byl konec, ale jinak se kniha moc hezky četla a i téma propojených osudů místních obyvatel v temném kraji opředené poválečnou dobou v Pošumaví.

22.12.2021 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Příběh hezký, příjemný, ale už mi ty knihy od autorky přijdou na stejno psané. Kodaň a Paříž se mi líbili více.

20.12.2021 3 z 5

Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Vanessa Jones

Milá a příjemná kniha z uměleckého prostředí studentů na vyhlášené akademii.

16.12.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Úžasně čtivý příběh ač s pohnutými osudy tří žen.

14.12.2021 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Mě moc příběh nenadchl. Žádné wau v knize nebylo. Prostě se opakovalo spoustu prvků jako u jiných podobně napsaných knih o lásce.

13.11.2021 3 z 5

Štěstí ve stínech Štěstí ve stínech Lynn Flewelling

Po dlouhé době jsem četla knihu na téma fantasy a moc se mi líbila. Určitě nevynechám další díly.

10.11.2021 5 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Příjemný a milý vánoční příběh. :-)

10.11.2021 5 z 5