kalinka99 kalinka99 komentáře u knih

Udělala jsem chybu Udělala jsem chybu Paula Daly

Kniha byla čtivá. Roz mi byla sympatická i přesto, co předvedla, aby se dostala z těžké situace a dala svému synovi aspoň naději na lepší život.

02.01.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Moc příjemná a romantická kniha k zamyšlení.

18.09.2020 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Zajímavý příběh o ženě, která pracovala ve službách Hitlera na základě reálných události.

17.09.2020 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Některé povídky byly slabší, ale bylo to prostě o kočkách a kocourech.

07.07.2020 3 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Uvítala bych v knize více napětí . Příběh prostě nějak uběhl aniž by se dělo něco, co by mě pořádně vtáhlo do děje. Líbí se mi obálka knížky a Franka mi byla velice příjemná hlavní hrdinka.

31.05.2020 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Humorné vyprávění, trochu reality a nadpřirozenosti. Moc se mi kniha líbila.

08.12.2018 5 z 5

Metallica Metallica Mark Putterford

V roce vydání úžasný kus v knihovně. Fotografie napříč jejich kariérou v začátcích. Dnes se mi pěkně hodí do sbírky mých metalových knih.

07.12.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Název by měl vypovídat o něčem jiném a ne o pohádce, že zrovna v Osvětimi dopadlo všechno dobře. Pro mě zklamání.

21.11.2018 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Krásná kniha. Nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Jediné, co mě mrzí je, že konec byl neúplný a že se poté v přítomnosti Josef s Minkou nesetkal.

20.09.2018 5 z 5

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

Výborné detektivní povídky. Ač je moc nečtu, tak si od této autorky určitě nějaké ještě přečtu.

14.09.2018 4 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Příjemná oddechová knížka. Vtipné části a dosti pravdivé úryvky často.

28.04.2018 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Příjemný romantický příběh, kdy je člověk v beznadějné situaci a sama si nedovedu představit jak bych se zachovala na místě hrdinky.

05.02.2018 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Rozhodně se mi kniha dobře četla a zajímavý příběh plný rozuzlení ale některé pasáže byly opravdu drsné. Na tuhle knížku musí být obzvlášť nálada.

03.01.2018 4 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

I když byl příběh předvídatelný, tak se mi to líbilo skrz vánoční tématiku. Kniha umí skvěla naladit na tu správnou atmosféru.

15.12.2017 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

No za mě nic moc. O proti předchozím dílům se to táhlo. Žádná pořádná zápletka a konec už jsem nějak tušila.

05.06.2017

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Opravdu silný příběh. Doteď mám po těle mráz. Škoda jen, že nevíme, jak to dopadlo se samotnými aktéry příběhu.

12.11.2016 5 z 5

Balada pro Emily Balada pro Emily Jarmila Stráníková

Na knihu jsem narazila náhodou a výborný počin české autorky. Možná to mohlo být ještě víc hororovější.

13.01.2024 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Zajímavý příběh, ale něco tomu chybělo. Stránky ubíhaly, ale scházel tomu pořádný zvrat a byl najednou konec.

05.10.2023 4 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Za mě třetí díl méně čtivý. Přišlo mi zbytečné zmiňovat v příběhu jejího ex a bratra, kteří tam neměli v podstatě žádný význam. Konec byl hodně překvapivý.

25.04.2023 4 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Vůbec jsem netušila, že se něco takového může dít v nedávné době. Jak smutné a šílené chování rodičů vůči vlastnímu dítěti.

11.10.2022 5 z 5