kalinka99 kalinka99 komentáře u knih

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Snažila jsem se to přečíst, ale ani jsem to nedočetla. Spousta myšlenek, dlouhé popisy a často jsem se ztrácela o čem je vůbec text. Jediné pozitivum je ukázka tehdejší společnosti v dané době.

10.06.2018 2 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Velice čtivá knížka. Zajímavý námět s houbami. Navíc funguje tak trochu jako příručka na sbírání hub. Jen škoda toho konce, že není více rozveden a nějaký trest pro viníka. Pořád jsem doufala, že už to musí nějak prasknout a nebo nějaká pomoc pro hlavní hrdinku, ale i tak můžu jen doporučit.

06.03.2018 5 z 5

Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Sheila Norton

Je zvláštní jak mi ten kocourek přirostl k srdci. Milá oddechová knížka, která zahřeje na srdíčku.

28.11.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Výborná detektivka. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Docela mi trvalo než jsem vraha prokoukla.

30.07.2023 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Příběh plný psychopatů. Konec byl za mě urychlený. Ocenila bych pár napínavých kapitol navíc.

24.05.2023 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Kniha mě velice zaujala a popravdě jsem moc nevěděla, že bylo u nás tolik Řeků i přesto, že babička mi vyprávěla, že jich měla několik na základní škole a spoustu jich zde zůstalo.

28.03.2023 5 z 5

Vlčí úžina Vlčí úžina Olivier Truc

Volné pokračování z drsného a severského prostředí podle mě trošku pokulhávalo. Trošku jsem se v příběhu ztrácela. Za mě byl určitě lepší první díl, protože byl více zaměřen na laponské tradice.

11.12.2022 4 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Mě většina těch příběhů přijde na podobný způsob. Bohatý chlap a hned se milují. Tento příběh měl aspoň vtip a Bianka byla sympatická s Jacksonem.

17.05.2022 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Tak z příběhu šel opravdu strach. Cítila jsem úplně jak se mi zarýval do hlavy a chvílemi jsem ani nedýchala. Prostě Karika umí skvěle navodit mrazivou a děsivou atmosféru do tajů různých slovenských míst.

04.05.2022 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Vyprávění o chlapci s Arspergrovým syndromem a jeho nadšení pro kriminalistiku. Autorka opět nezklamala, jak je příběh do detailu promyšlený a že autismus není v dnešní době tabu.

05.04.2022 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Nenáročná kniha od Colleen, ale také k zamyšlení. Líbil se mi autorčin nápad bydlení v kostele.

12.03.2022 5 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Takový jednodušší a předvídatelný příběh mezi Katy a Richardem, ale jinak moc příjemné čtení na odpoledne.

12.03.2022 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Milé a vtipné čtení na odpoledne.

11.02.2022 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Kulti se mi líbil o něco více. Začátek knihy se hrozně táhl, jak Jasmine pořád nad něčím přemýšlela. Musela jsem přeskakovat stránky, ale líbí se mi nápad, že je to z prostředí krasobruslařského sportu.

07.10.2021 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Příjemné a moc hezké čtení. Úplně se mi dělaly chutě na klasické francouzské zákusky.

23.06.2021 5 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Poutavý příběh o dvou bratrech z prostředí Německa ve 20. letech. Těžko soudit kruté činy Karla a Gerharda po tom, co prožili a k čemu byli donuceni.

18.12.2020 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Příběh hocha a jeho rodiny během útrap Židů za 2. světové války. Chlapec měl veliké štěstí, že se dostal na Schindlerův seznam.

24.10.2020 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Četla jsem zatím všechny knihy od Colleen Hoover a možná tenhle mi přijde slabší. Příběh krásný a dojemný, ale část knihy mi přišla jako červená knihovna. Každopádně knížka přečtena jedním dechem během jednoho dne a nenechám si ujít další úžasně napsané knihy od této autorky.

07.05.2020 4 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Holt hlavní hrdinka neměla štěstí v životě.Zradila ji mladistvá naivita. Vím, že je příběh smyšlený, ale pořád vím, že se takové těžké životní příběhy děly během války. Konec byl smutný.

08.12.2019 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Ze začátku jsem měla problém se do toho začíst. Přišlo mi to celé zmatené, ale potom jsem se už od příběhu nemohla odtrhnout. Zaujala mě především představivost hlavních hrdinů, ale předchozí kniha Nebe je všude se mi líbila mnohem více. Každopádně jsem ráda, jak to nakonec dopadlo. :)

06.04.2019 4 z 5