kalinka99 kalinka99 komentáře u knih

Memento Memento Radek John

Opravdu smutná kniha o drogách. Stále jsem hlavnímu hrdinovi věřila, že to dobře dopadne. Je vidět jaká je tenká hranice života se smrtí či troskou a jak člověk do toho rychle spadne a ani neví jak. Smutné je, že za většinu můžou rodiče jejich přístupem, i když si myslí, že to myslí dobře. Zajímavé téma, co se týče totalitního režimu a jak to chodilo především v hlavním městě mezi narkomany.

27.11.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Krásný silný příběh. Je nepředstavitelné, co si všechno hlavní hrdinka musela prožít. Jsem ráda za tuhle autorku, která dokáže přiblížit pro mě dávnou historii a její styl psaní mě úplně vtahoval do příběhu, kdy jsem měla i pocit, že jsem hnána do Pohořelic nebo pilně pracuji na poli pod Pálavou.

18.10.2017 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Další kniha od Sepety a opět překonala mé očekávání. Výborný příběh zasazený do 50. let ve Španělsku. Popravdě jsem nevěděla vůbec nic o historii za vlády Franca a jsem o něco zase více obohacena.

13.01.2024 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Jako bych se ocitla v Krušných horách. Kniha vypráví o bohužel smutném osudu, kdy hlavní hrdina padne až na samé dno, ale hory ho dají do pořádku a snad už jen se šťastným koncem.

28.12.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Ponurá krajina Norska a český kriminalista jede náhodou na dovolenou, kde se musí stát vražda. Klevisová v poslední době patří mezi mé oblíbené české autorky.

17.05.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Úžasně čtivý příběh ač s pohnutými osudy tří žen.

14.12.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Thrillery vůbec nečtu, ale tím, že to napsala skvělá autorka, tak jsem knize dala šanci a nelituji. Napínavé každou stránkou. No a ten konec mě tedy dostal. Opravdu geniálně a čtivě napsané.

07.02.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Je zvláštní, že kniha byla napsaná, tak dávno a přitom je i teď aktuální. Po každé, když si ji přečtu zjistím vždy něco nového, co mi předtím uniklo.

07.12.2018 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Moc pěkná kniha. Četla se sama. Líbil se mi nápad, že Archer měl problém mluvit a v tomhle si myslím, že je ta knížka výjimečná. K tomu ještě krásně vyobrazená příroda. Rozhodně doporučuji a hodnotím jenom kladně.

04.12.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Není snad kniha, která by mě od tohoto autora nějak nezasáhla. Tuhle knihu budu mít ještě dlouho v hlavě a myslím, že ji nic v dálné době nepřekoná. Dokonce by mi nevadilo ani kdyby byla kniha delší či pokračování.

13.01.2018 5 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Skvělá oddechová kniha ze školního prostředí a kvůli handicapu hlavní hrdinky Corey příběh vyniká svojí originalitou.

23.09.2022 5 z 5

Očekávala jsem trochu více po Šikmém kostelu. Možná by bylo lepší kdyby tragický osud vesnice Životice byl vyprávěn jako příběh. Každopádně jsem dosud neměla vůbec ponětí, že se tahle pohroma udála a myslím, že by se měla dostat více do našeho povědomí, aby se už nikdy neopakovala.

04.05.2022 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Vynikající pokračování z malého městečka Medvědín, kde lidé žijí hokejem. Je šílené až kam se rivalita mezi fanoušky dvou různých klubů může dostat. Nenávist a agresivita vrcholící v několik drsných bitek. Konec byl smutný a tenhle příběh mě bude dlouho vězet v hlavě, tak jako každá kniha od tohohle autora.

22.11.2020 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Příběh o jedné rodině se smutným osudem zasazen do krásné a drsné přírody Aljašky.

05.09.2020 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Prošla jsem celou PCT se Cheryl. Kniha se mi moc líbila. Krásná příroda smíšená s pocity hlavní hrdinky.

04.06.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Každá kniha, kterou od autorky přečtu mě dojme. Řekla bych, že tohle je nejlepší kniha, co jsem zatím od ní četla. Nemohla jsem se odtrhnout od příběhu.

08.04.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Mám doma 2 voříšky a po přečtení této knihy přemýšlím, jak mě pojmenovali dle pachu. Knížka je moc pěkná. Dojímal mě celý příběh. K tomu i krásné ilustrace. Teď doma pejskům říkám, že by si mě měli více vážit, že mají teplo, žrádlo a hlavně lásku.

19.12.2019 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Detektivky moc nečtu, ale po dlouhé době jsem si jednu na doporučení přečetla. Čtivý příběh s vykreslením krásné přírody našich hor. Neustále jsem přemýšlela, kdo je vrah, protože dá se říct, že každý mohl mít motiv k vraždě.

28.11.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásné kniha o osudu tří žen. Občas jsem měla pocit, že jsem součástí příběhů. Rozhodně čtivě napsané. Jen škoda, že třeba nebyly upřesněny místa nebo data abych byla více v obraze. Jinak určitě doporučím dále.

15.06.2017 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

To je teda sakra silná knížka! Sic mě ze začátku moc nebavila, ale postupem jsem se dostávala do děje a nemohla jsem přestat číst a i krásný ač smutný konec :)

14.02.2017 5 z 5