kakaba4818 kakaba4818 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Dlouho se mi do knihy nějak nechtělo. Když jsem ji ale začala číst, postupně mě příběh začal pohlcovat. Oceňuji styl, jakým je kniha napsána, a zároveň mě fascinuje smrtka jako vypravěč, tím vším se také odlišuje od ostatních příběhů psaných na téma 2. světové války a je pro mě zase něčím novým.
Film jsem viděla v kině před několika lety, takže jsem si děj už nepamatovala, což vůbec nebylo na škodu!
To je vše! Děkuji. Doporučuji!!!

04.08.2019 5 z 5

Právě jsem opět dočetla knihu už asi popatnácté! V minulosti jsem četla ještě původní verzi od D. Defoa a další zpracování příběhu F. Novotného. Musím přiznat, že ani jedna mě nezaujala natolik jako tato. Líbí se mi, jak autor detailně popisuje život na ostrově, včetně rozmanité fauny a flóry. Kdyby byla možnost, dala bych i více hvězdiček. Jsem si jista, že se ke knize zase brzy vrátím. :)

29.07.2019 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Příběh mi vůbec nesedl. Detailní popisy, které by se daly shrnout jednou větou. Opakování se, prolínání časů...Nedočetla jsem a ke knize se už vracet nehodlám. Hvězdičku dávám autorce za odvahu, že se svěřila se svým skutečným příběhem, nad kterým zůstává rozum stát!

09.01.2020 1 z 5

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Knihu jsem přečetla rychle a příběh mě velice zasáhl. Po celou dobu mě rozčiloval ignorantní postoj Barbařiny rodiny, okolí, ale bohužel i lékařů, kteří stanovili všelijaké diagnozy a předepsali hromady léků!...ale základní informace o stavu dívky pominuli a podcenili, nedokázali je tedy spojit s příznaky zdravotních problémů! (není narážka na lékaře, pouze konstatuji danou situaci v příběhu!!!).
Trest pro otce?...směšné...pár let ve vězení a může vesele dál ničit životy všech okolo!

03.01.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Kniha začíná jako ,,rádoby" dívčí román z předválečného období v Maďarsku. Postupně se na vás začínají valit nechutnosti spojené s brutálním zacházením ,,nežádoucích" obyvatel, transportem do koncentračních táborů a života, tedy spíše umírání v tomto pekle! Nejvíce mě asi zasáhla část, kde autorka popisuje topení batolat před jejich matkami a zábavu představitelů SS, kteří z rozmaru děti nadhazují do vzduchu a pak do nich střílejí. Také nelidské pokusy zrůdného anděla smrti Mengeleho, jsou samy o sobě odstrašující. Po celou dobu s nadšením hltáte všechny detaily knihy a zároveň vás to nutí číst dál a dál. Stáváte se součástí knihy, máte tendenci se vciťovat do popisovaných situací. Tuto téměř 400 stránkovou knihu jsem přečetla během několika hodin. Rozhodně doporučuji všem, koho tato témata zajímají!!! Slabší povahy varuji!!!!

12.01.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná knížka s hlubokým významem. Je v ní spoustu pravdy. Můj mladší bratr také četl a když o ní ve škole přednášel, učitelka poznamenala ,,To je hezká pohádka viď". Bratr se na ni s úsměvem podíval a řekl ,,Paní učitelko, to není pohádka, to je životní moudro". :)

26.08.2018 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Četla jsem, když mi bylo 17 let. Pravdivý příběh jsem přečetla jedním dechem, děj byl velice zajímavý a napínavý, nutil mě číst dál a dál. Pan Vrba má můj hluboký obdiv, jak za knihu, tak za své činy. Určitě si ji ještě někdy přečtu znovu. Doporučuji všem!!!

21.08.2018 5 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Upřímně jsem od knížky čekala mnohem víc. Příběh dvojčat mi přijde zbytečně dlouhý, neustále se tam opakují podobné situace. Přijde mi také, že je vše hodně přibarveno. Autorka se snaží zapůsobit na city, ale je to strašně uměle podané. Vůbec mi nesedl styl psaní a písma. Bohužel jsem tedy knihu nedočetla. Respektive přečetla jsem asi posledních 5 stránek od konce a žádný velký ,,bum" se nekonal.

21.01.2019 2 z 5

Zdrogovaný Hitler - Perverze a choroby Zdrogovaný Hitler - Perverze a choroby Václav Miko

Knížku jsem četla dvakrát. Poprvé mi přišla dokonalá a plná nových informací. Nyní po několika letech jsem ale přehodnotila některé aspekty a snažila jsem se na celou situaci podívat z jiného úhlu. Přesto oceňuji styl, jakým je kniha napsána, moc dobře se čte a je pravdou, že přináší novodobé ,,fantastické" informace!

16.01.2019 4 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Velké + tomu, že je kniha velmi čtivá.
Určitě si odnesu informace, které se shodují i s poztnatky z jiných knih o jídle...třeba o funkci hormonů a o tucích.
Podle názvu knihy jsem předpokládala, že se bude jednat o ,,všeobecné" informace o jídle a udržitelném stylu stravování...
Bohužel se vše zvrhne do vyzdvihování jednoho stravovacího směru Whole30...v důsledku se jedná o krátkodobou ,,dietu".
Zkusila jsem takto fungovat několik dní...je pravda, že jsem se cítila sytá...až dost a chuť na sladké se zmírnila...ALE! nedovedu si představit, že každý den budu jíst hromadu vajec a masa, což rozhodně nepovažuji za zcela zdravé...dokonce mě začal bolet žlučník ( zřejmě moc tuků) - na to normálně netrpím, pálila mě žáha a zhoršil se mi atp. ekzém, který jsem touto cestou chtěla pořešit!
Také nevidím problém v přiměřeném množství luštěnin a pseudoobilovin (pohanka, jáhly...), pokud si je správně připravím (fermentace).
Za mě tedy mnohem reálnější informace BEZ EXTRÉMŮ získáte z knihy ,,Dej tělu šanci" od p. Ivany Stenzlové.
Pro někoho asi velký boom, ale já asi nejsem úplně vhodný adept.

25.02.2022 3 z 5

Tak trochu lesana Tak trochu lesana Veronika Hotová Roncová

Mně osobně se kniha moc líbila. Četla se mi dobře. Našly se čtivé i méně čtivé části. Každý si nakonec odnese to své...

01.08.2021 5 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Líbí se mi, že příběh je autobiografické dílo a skutečně tak působí. Přestože zde není nic zbytečně přibarveno, udržíte po celou dobu vyprávění pozornost!

02.03.2020 4 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Kniha se mi četla velice dobře a rychle. Až zde jsem narazila na pochyby ohledně pravdivosti příběhu, což mě trochu zklamalo. Myslím ale, že i přesto si každý ze čtenářů může vzít z vyprávění nějakou tu motivační myšlenku a ponaučení.

13.07.2019 4 z 5

Harryho Pottera asi už nic nepřekoná, ale je fajn, vrátit se zpět do kouzelnického světa. Docela jsem se bála textu formou scénáře, ale zbytečně! Knihu jsem přečetla během několika hodin. Určitě doporučuji!!!

09.07.2019 4 z 5

Hledání dokonalé lásky Hledání dokonalé lásky Jennifer Probst

Nejsem zrovna vášnivým čtenářem naivních dívčích románů, ale tento je zatím jediný, který jsem přečetla jedním dechem a líbil se mi. Nechybí romantika, erotika, ale součástí jsou i nepříjemnosti z minulosti, přítomnosti a budoucnosti, které občas straší každého z nás. Právě proto mi připadá mnohem více reálný. Doporučuji všem příznivcům tohoto žánru, ale i těm, kteří mají/měli podobný názor na romány jako já, stojí to za to!

17.08.2019 5 z 5

Pro dnešek a pro příště zavřeno Pro dnešek a pro příště zavřeno Martin Janda

Příběh ze Sudet, kde se vyskytuje nejen nenávist, strach a zrada, ale i přátelství, láska a trochu té erotiky.
Na mě osobně příběh velmi emočně zapůsobil. Bylo zajímavé a dobrodružné vžít se do situace, kdy stojíte mezi rozhodnutím připojit se buď k Čechům nebo Němcům a předem víte, že ani jedno nebude správně ani špatně, ale ,,která možnost je tedy v dané situaci lepší"? V každém případě je to chození po tenkém ledě! Byla jsem také překvapena, jak se na konci války zachovali slovanské národy k Němcům - znásilňování, hromadné vraždy...(vlastně odplata), ale je jisté, že dnes nemůžeme soudit skutky z minulosti. Nejspíš si nikdo z nás nedokáže představit, jak moc nenávisti a vzteku vůči Němcům tehdy v lidech bylo!

07.08.2019 5 z 5

A zemřeš ukamenováním A zemřeš ukamenováním Safíja Husajní

Kniha přečtená jedním dechem. Během čtení si uvědomujete, jak moc můžeme být rádi, že jsme tam, kde jsme! Po celou dobu čtení mě doprovázel vztek, nepochopení nesmyslných zákonů a zároveň zvědavost, jak příběh dopadne. Určitě doporučuji!!!

08.01.2019 5 z 5

Pečuj o své démony Pečuj o své démony Tsultrim Allione

Kniha se čte dobře. Možná bych řekla, že těch příběhů od jednotlivých praktikantů této metody je až dost, některé jsem přeskočila. Určitě tuto metodu zařadím mezi další léčebné techniky, kterými se zabývám.

15.08.2020 3 z 5

Jak porozumět sobě a dětem Jak porozumět sobě a dětem Zdenka Blechová

Kniha je napsána velice čtivým stylem. Mně osobně přinesla nové poznatky a hlavně odpovědi na některé otázky, které mě již dávno zajímaly.

22.09.2019 4 z 5

Hledání příslibu věčnosti Hledání příslibu věčnosti Jennifer Probst

Rozhodovala jsem se, jestli ohodnotím 3 nebo 4 hvězdičkami. Některé pasáže byly trochu nudné, ale pak byly části, kdy jsem se nemohla dočkat rozřešení! Tato série knih mě dostala, doporučuji!!!

13.09.2019 4 z 5