kaja9825 kaja9825 komentáře u knih

Vůbec nejsem na tento typ knížek. Osobní rozvoj jde nějakým způsobem úplně mimo mě
Prostě jim moc nežeru, že po přečtení rad, které většinou zní jako “nic není nemožné když do toho dáš všechno” a nebo “každý může být úspěšný, stačí když se budete řídit jednoduchým pravidlem….”.
No prostě kraviny a ne, opravdu ne každý může být úspěšný.

Takže od této knížky jsem toho taky tolik nečekala a díky tomu jsem byla strašně mile překvapena
Ne jen že jsem se při přirovnáních smála jak malá, ale navíc jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací, které neměli úplně nic společného s tím, jak být úspěšný.
Je teda pravda, že je knížka občas až zbytečně moc vulgární a někdy je to děsně našroubovaný jen aby to tam bylo.

Takže ne, nestala jsem se přes noc úspěšnou podnikatelkou, ale kniha mě pobavila, četla se dobře a není to jen prázdné tlachání. Najdete zde zajímavé střípky z druhé světové, hudebního průmyslu (Metallica a Beatles) a taky osobního života spisovatele.

Pořád pro mě tato literatura není, ale do budoucna se nebudu tolik bránit a třeba ještě něco přečtu.

29.09.2022 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Tak tuto knížku jsem četla opravdu dlouho. I když je vlastně strašně tenká. Ze začátku mi nesedl jazyk spisovatele, ale jakmile jsem se začetla, tak všechny pocity postav jsem měla jak na dlani.
Řekla bych, že pomocí milostného vztahu, autor vykreslil barvitě a pravdivě tu dřívější dobu, kterou si moje generace nedokáže představit.

21.02.2022 4 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Hodnocení: 5/5

Vanessa je mladá dívka, která má 15 let a nastupuje na internátní školu pro snoby. Má před sebou úžasnou budoucnost, ale pak potká jeho Stranea. Učitel literatury, který jí změní život a navždy ho poznamená.

Jako obvykle jsem nečetla anotaci a vlastně nic a kniha mě příjemně překvapila.
Rozebírá opravdu těžké téma a to zneužití moci, kterou má učitel nad svým studentem.
Nikdy jsem neměla žádného sexy učitele (až na jednoho na jazykovce, ale to je jiný příběh) a tak jsem nikdy nezažila tohle pobláznění. Každopádně se dokážu do situace mladé dívky, která dostane takovou pozornost, vžít.

Strane je klasický manipulátor. Vše co dělá, dělá s úmyslem získat něco pro sebe. Ze začátku mi přišel jako sympaťák a k tomu vtipný, ale nakonec se mi z něj jen zvedal žaludek.
Pro změnu s Vanessou mlátí puberta a jde vidět, že neví co chce a co cítí. Chvíli ho miluje, pak ho z duše nesnáší. Bylo mi jí líto a zároveň bych jí dala pořádnou facku.

Hodně těžká kniha, ale rozhodně doporučuju se do ní ponořit.

25.11.2023 5 z 5

Elantris Elantris Brandon Sanderson

Tak tohle bylo naprosté překvapení a neskutečná epická bomba.
Díky #bingovýzva za objevení tohoto skvělého autora fantasy.

Elantris bývalo město bohů co chodí po zemi, ale nyní je to město duchů nebo spíše město mrtvých.
Princ Raoden se jednoho rána probudí jako Elantrian a musí se vydat na svou pouť, která by dle všech v Elantris měla končit jistou „smrtí“, která je spíše v podobě pohlcení bolestí a sténáním na zemi.
Princ se ale nevzdá a rozhodne se vytvořit společenství a tím i Novou Elantris a třeba se tak nakonec i setkat se svou novomanželkou Saren, která svého snoubence v životě nestihla vidět.

Od téhle knížky jsem nic nečekala a popravdě podle přebalů co mají knihy autora, tak bych po žádné z nich nikdy sama nesáhla.
A byla by to děsná škoda.
Nečekejte akci od začátku do konce, tady jde o intriky a pletichy. Asi by mě kniha ani tolik nezaujala, ale od začátku je tam to velké tajemství co se stalo před pouhými deseti lety s městem, které bylo tak oslnivé a to Vás nutí číst dál a dál. Mocenská přetahovaná zakončená epickou závěrečnou bitvo, která je potom už jen jako třešnička na dortu.

Každopádně se na začátek připravte na spoustu cizích názvů a jmen se kterými se musíte holt chvilku sžít, ale když jsem pak zjistila, že toto je autorova prvotina, tak teda klobouk dolů a od tohoto pána by se měli všichni učit a jsem odhodlaná přečíst toho od něj co nejvíc.

18.10.2023 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Další kousek do #bingovýzva, na který jsem se děsně těšila a taky jsem měla proč být natěšená.

Layla je napůl démon a napůl strážce. Od mala se jí ujali strážci a vychovali jí jako jednu ze svých. Až na to, že Laylina temná stránka má chuť na duše.
Je zamilovaná do Zayna - strážce. Ale poté se v jejím životě objeví Roth - démon, a vše začne být složitější a daleko méně černobílé než doposud.

Trošku jsem se bála, že to bude nuda a hlavně spíš pro mladší čtenáře. No opak je pravdou a to jsem pochopila hned v moment, kdy na scéně přistál Roth. Sexy démon pokušitel.
Jiskření mezi ním a Laylou je patrné hned od prvních chvil, kdy se střetnou a tím nám vzniká tak trochu milostný trojúhelník a Layla si musí vybrat mezi zlým a hodným hochem.

Děj strašně utíkal, byla tam akce, peprné a vtipné scény, koťátka, obří had, démoni, chrliči a boj dobra se zlem. Prostě všechno co byste mohli chtít od čistokrevného fantasy s dostatečnou kapkou romantiky.

Upřímně nedokážu pochopit, že mi tak trvalo se ke knížce dostat a trochu toho lituju, ale tohle byla opravdu jízda a nemůžu hodnotit jinak než plným počtem hvězd.

26.07.2023 5 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Tahle knížka se mi strašně líbila už jen podle cover reveal a Monu Kasten naprosto zbožňuju.
Její knížky jsou přesně takový romantika, která se mi líbí. Propracovné postavy a srdcervoucí děj a tato knížka není výjimkou.

Rosie má svou show, která je jako její dítě a poštěstí se jí mít interview s její nejmilejší kapelou Scarlet Luck.
Bohužel rozhovor nedopadne vůbec dobře, ale i přes trapný začátek se sblíží s bubeníkem Adamem, kterému nikdo neřekne jinak než Beast.
Pomalu si k sobě nacházejí cestu skrze zprávy, ale dokáže Adam překonat své démony?

Obě hlavní postavy jsem si ihned zamilovala. Knížka mě od začátku chytla a nepustí mě, dokud si nepřečtu připravovaný druhý díl.
Rosie je strašně milá holka, která si jde za svým snem a to vlastně i Adam. Autorka nás trošku napíná a trauma, které Adama změnilo nám zatím neprozradila.

Je krásný jak si rozumí a zprávy mezi nima jsou naprosto autentický. Popravdě jsem si přišla jak jejich kamarádka, která to prožívá s nima a to je to, co na Moně a jejích knihách miluju.
Probírá se zde těžší téma, ale zároveň to nepřebíjí tu romantickou linku. Spíš se navzájem doplňují.

Pokud máte rádi knížky od německých autorek jako je Mona Kasten, Laura Kneidl, tak tohle bude přesně něco pro vás a připravte se, že Vás konec naprosto semele.

01.05.2023 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Tak další překvapení tohoto roku.

Mallory je bývalá skvělá běžkyně, ale následkem osudu se z ní stane feťačka. Po léčení získá u skvělé rodiny práci jako chůva malého Teddyho.
Všechno se zdá perfektní, až na Teddyho imaginární kamarádku Anyu, která nutí malého chlapečka kreslit zlověstné obrázky. A tím to jen začíná a Mallory se vrhne do vyšetřování. Ale kdo by věřil bývalé feťačce?

Kniha je neskutečně čtivá. Ani mi nepřišlo, že čtu tolik stránek a dost tomu napomáhají i ilustrace obrázků, které kreslí Teddy. Po určitých obrázkách jsem se rozhodla, že knížku nebudu číst v noci
Ten konec byl ale naprosto nečekaný a líbí se mi to originální rozuzlení, která nám nakonec poskládá všechny dílky.
Mallory je naprosto sympatická a hned jsem k ní pocítila náklonnost.
Jedinou chybku vidím v označení horor, protože za mě osobně to je spíš hodně dobře propracovaný thriller s kapkou duchařiny, ale strašení a duchové tu hrají až druhé housle.

Rozhodně doporučuju každému, kdo má rád záhady a naprosto neočekávané rozuzlení, které vás naprosto překvapí, protože já neměla ani tušení

03.03.2023 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Na Monu Kasten jsem narazila vlastně úplně náhodou. Nejsem moc typ co čte anotace, takže koukám na obálku. Já vím, neměla bych soudit knihu podle obalu, ale nemůžu si pomoct

Začít znovu je první díl ze série Znovu, která ma 5 dílů. Knížky není potřeba číst po sobě, pokaždé se zde odehrává romantický příběh jiné dvojice z party kamarádu, kteří chodí spolu na vysokou. Respektive, je fajn číst knihy od prvního dílu, aby vám vývin vztahů dával trošku větší smysl, ale není to nutnost. Mamka si klasicky půjčila knížky a nezjistila si jak jdou po sobě a taky to šlo, jen si vyzradila kdo se s kým dá dohromady v dalších dílech.

Ale teď zpět k prvnímu dílu. Zde sledujeme příběh Allie a Kadena. Vlastně taková hate to love romantika u spolubydlících a já se do knihy zamilovala.
Příběh je strašně čtivý, takže i když má na můj vkus více stránek než na jaké jsem u tohoto žánru zvyklá, tak jsem je hltala. Vztah hlavních hrdinů se vyvíjí pomalu a hezky postupně.
V knize je i spousta vedlejších postav, který dokreslují děj a určitě si najdete své oblíbence (za mě rozhodně nejlepší kamarádka Allie Dawn a to hlavně proto, že je malinká a s tím souzním)
Knížku rozhodně doporučuji, stejně jako celou sérii, protože každý děj je vždy originální a není to napsané na jedno brdo
5/5⭐️

21.11.2022

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Neonoví bohové

Hříšné, opojné a neskutečně čtivé.
Zajímalo by vás, jak by vypadaly řecké mýty přenesené do dnešní moderní doby s kapkou erotiky a jiskření?
Tak tohle je pro vás to pravé ořechové.
Kniha velice poutavě a čtivě přináší retelling mýtu o Persefoně a Hádovi.
Samozřejmě nechybí ani peprné scény, ale určitě to není to hlavní na čem autorka stavěla.
Děj je propracovaný a osobně jsem posledních 100 stran zhltla bez mrkání, jen aby mi něco neuteklo, takže není nouze ani o napětí.
Musím říct, že jsem se zamilovala do obou hlavních postav a i vedlejší postavy mě bavily.
Celkově si myslím, že se tahle kniha velice povedla a stojí za to si jí přečíst ️

31.08.2022 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Po tolika letech a děj se dá vztáhnout i na dnešní dobu.

Poprvé jsem knihu četla na střední, protože jsme to vlastně od učitelky dostaly nakázáno. Bavilo mě to tehdy a bavilo mě to i nyní. Bohužel scénář o tom, jak se lidé snaží zbohatnout na léčení nemoci, válka a všechny aspekty knihy jsou stále aktuální.

Na jednu stranu mě ale štval i doktor Galén, který měl jako jediný lék, ale rozhodl se, že pomůže jen v případě vyhlášení míru. Přece jen by jako doktor by měl hlavně chtít léčit.

Konec je podivně skličující a záchrana lidstva před nemocí v nenávratnu.
Tahle kniha opravdu stojí za přečtení a můžu doporučit i například k maturitní četbě.

15.07.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Naivní dívka, která je jako slon v porcelánu se jde ucházet o místo asistentky generálního ředitele. Od první kapitoly mi bylo jasné, jak to celé dopadne a dokonce jsem očekávala i klasické odloučení ke konci knihy, aby byl děj dramatičtější.
Ale víte co?
Já tohle miluju.
Kniha se tak skvěle četla, že jsem ani nepostřehla, že už jsem na konci. Dost jsem se nasmála při nějakých absurdních scénách a nemohla jsem se dočkat té očekávané scény, kdy na to vlítnou.
Jediné co mě zarazilo byla scéna s architektem, který měl být z Brazílie a proto umí španělsky. Přitom když jsem plánovala do budoucna cestu do Brazílie, tak jsem věděla, že se svojí španělštinou zde nepochodím, protože je to tuším snad jediná země jižní Ameriky, kde se mluví portugalsky.
Ale to jsem už trochu hnidopich.
Nelituju přečtení a plánuju určitě další knihy od autorky.

03.06.2022 5 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Hodnocení: 4,5/5

Tuhle knížku ani autorku jsem neznala, ale nakonec jsem si čtení užila a jsem ráda, že se mi dostala do hledáčku díky společnému čtení

Jasmína je již dospělá dívka, která ale stále žije s matkou a nedokáže si najít ani práci.
Dostane za úkol zaskakovat v kostele tetu, která uklízí. No a při jednom takovém úklidu narazí na tajemného cizince, který si z ní dělá srandu. Nebo opravdu pochází z jiné doby?

Jasmína je vážně naprostý introvert, ale dokázala jsem se do ní vcítit (protože jsem dost podobná, i když by to do mě dneska už nikdo neřekl). Co se týká Oskara a Joachima, tak jsem rozhodně tým Oskar, i když jsem si nejdřív říkala, že je to arogantní blbec.

Téma cestování v čase bylo zajímavé, i když si myslím, že hlavní téma nakonec bylo o roztroušená skleróze a to cestování časem bylo možná i zbytečně navíc. Osobně bych ho tam nepotřebovala, ale díky tomu je kniha zase originální.

RS je důležité téma a jsem ráda, že se tady rozebírá. A i když se jedná o těžkou nemoc, tak kniha není psaná depresivně. Je z ní cítit naděje a to je něco, co potřebuje každý z nás.

28.04.2024 4 z 5

Devatenáct pařátů a jeden temný pták Devatenáct pařátů a jeden temný pták Agustina Bazterrica

Hodnocení: 3/5

Tuhle autorku pravděpodobně všichni moc dobře známe, protože její kniha Znamenitá mrtvola obkroužila knižní vesmír a zanechala rozporuplné názory.
Mně osobně se Znamenitá mrtvola líbila a tak jsem se těšila i na tuto sérii povídek od autorky.

Teď už tedy k recenzi.
Grafické zpracování knihy je podle mě naprosto famózní. Moc se mi líbí jak přebal, tak samotná obálka. Ilustrace tu jsou spíš jednodušší, ale dobře dokreslí atmosféru.

Jedná se tedy o soubor 20 povídek. Většinou bývají kratší a čtou se poměrně rychle. Některé jsou morbidně úsměvně, některé mají vyvolávat strach a to z naprosto běžných věcí. Autorka zde naráží i na těžší témata jako je zneužívání dětí, sebevražda apod.

Bohužel jsou za mě texty dost k zamyšlení a spíš takového filozofického rázu. Já na takovýhle parádičky moc nejsem a i když mám ráda, když mě kniha nutí přemýšlet, tak ale tady jsem tak trochu ani nevěděla, k čemu mě jednotlivé povídky (občas i na pouhých 4 stranách) chtějí přimět. Celkově ve mně kniha nevyvolala asi ty správné pocity a není to úplně obsahově to pravé ořechové.

Každopádně celkově si myslím, že kniha není vůbec špatná a najde si spoustu svých fanoušků, ale ne všechny povídky byly něco, z čeho bych si sedla na zadek.

13.03.2024 3 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Hodnocení: 3/5

Na tuto knihu jsem se v rámci společného čtení moc těšila a nakonec mám dost rozporuplný pocity.

V knize sledujeme milostný trojúhelník z pohledu manželky a milenky. Lucka (manželka) a Anna (milenka) se setkají v butiku, který Lucce patří. Obě si myslí, že ta druhá neví jak jsou propojené skrze Hynka, ale tohle setkání není náhodné a my se dozvídáme o osudech těchto dvou žen, které je svedly dohromady.

V první řadě mi neskutečně vadilo po celou dobu to přeskakování v čase. Přítomnost je setkání protagonistek v butiku a pak každá přemýšlí a vzpomíná, ale občas člověk prostě nestíhá sledovat, jestli jsme ve vzdálenější nebo bližší minulosti a je to celé zbytečně zmatečné.
Z postav mi byla nejblíž Heda, která se objevuje jen na pár stránkách, ale ze všech byla nejvíc normální.
Hynek je blbec a Lucka s Annou jsou zvláštní, i když každá má svoje důvodu pro své chování.

Pomyslnou třešničkou na dortu, který rozhodl o horším hodnocení byl konec. Bohužel jsem čekala nějaký ucelený závěr. Ani ne happy end, ale prostě jasné ukončení celého příběhu, který za mě skončil dost nedostatečně a i když se mi kniha vcelku líbila, tak nakonec jsem dala jen 3 hvězdičky. Každopádně myšlenka knihy se mi líbí.

09.01.2024 3 z 5

Greenwich Park Greenwich Park Katherine Faulkner

Hodnocení: 4/5

Teda tohle bylo to skvělé.

Helen čeká s Danielem vytoužené dítě a ještě se svým bratrem Rorym a jeho ženou Serenou by měli chodit na předporodní kurz. Helen tam nakonec skončí sama a do jejího života vtrhne Rachel a s tím zmatek, pocit že blázní a záhady.

Tohle bylo zajímavé od začátku do konce. Konec jsem si trošku dokázala představit, ale teda autorka to povýšila a závěrečná strana jasně ukázala, že karma existuje.
Postavy byli dost zvláštní, vlastně mi tam nebyl nikdo nijak zvlášť blízký, ale to vůbec neubíralo na ději.
Na to, že byla kniha autorčinou prvotinou, tak to měla neskutečně promyšlené a i když se tam vlastě většinu knihy nic nedělo, tak by se dalo napětí krájet.

Takže pokud máte rádi napínavé thrillery se zajímavou zápletkou, tak tohle bude něco pro vás.

04.12.2023 4 z 5

Dvanáct měsíců Dvanáct měsíců Eleanor Corvin (p)

Hodnocení: 5/5

Druhý díl této série jsem četla jako e-knížku, ale už v první třetině knihy jsem věděla, že si jí budu muset taky co nejdřív koupit a tak jsem s vydáním recenze čekala, až jí budu mít fyzicky v ruce

Opět se tu potkáváme se světem Ruin a jsem ráda, že je tu opět jak Ema, tak tentokrát i pohled Anny. Mám moc ráda i Eskara a Luciena, který v tomto díle dostal více prostoru, díky svému vztahu k Anně.

Byla jsem zvědavá, jaký retelling nám přinese tato knížka a od minulého dílu s červenou Karkulkou se zde potkáváme s Popelkou, která bohužel při svém půlnočním dobrodružství nepřijde jen o svůj střevíček.
Upřímně se nedivím, že je potom Anna taková odtažitá a o to víc jsem fandila jejímu vztahu s Lucienem, který jí prostě vytáhl ze škatulky.

Jsem ráda, že se kniha nesoustředila pouze na nově vznikající pár, ale stále jsme mohli sledovat Emu s Eskarem. I když jsem si tyhle dva v prvním dílů zamilovala, tak Anna s Lucienem jim nakopali zadek a teď u mě rozhodně vedou.

Kromě vztahu Anny a její temné minulosti se tu také řeší postupující schopnosti Emy a kletba, kterou schytala právě chudák Anna.

Tenhle díl se mi prostě líbil o dost víc a přitom mi přišlo, že víc akce bylo v prvním dílu.
Každopádně jsem zvědavá, na třetí díl, který by měl co nevidět vyjít a rozhodně všem doporučuju si tuto sérii přečíst.

14.11.2023 5 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Tuto knihu jsem dlouho odsouvala. Já moc nemusím zrovna téma LGBT. Jsem rozhodně za to, aby měli stejná práva jako my, ale opravdu nepotřebuju v každém filmu jednoho gaye, asiata a ještě pro jistotu někoho s tmavší barvou kůže aby se náhodou někdo neurazil, že ho vynechali.

Téma nevyhledávám, ale kdybych o tom dopředu nevěděla, tak by mě vlastně ani nenapadlo, že se jedná o duhový vztah, takže bych knihu doporučila i podobným čtenářům jako jsem já.

Postavy jsou skvělé. Ty německé autorky prostě vědí co dělají. Mickey bych teda osobně občas dala pohlavek, ale tím spíš mi její postava přišla reálná.
Samozřejmě to je romantika jak se patří a i přes překážky.
Chvílemi jsem se ale dost nudila. Mickey jde do školy, má přednášky co jí nebaví a pak jde domů.
Minimálně 100 stran by se dalo prostě vzít a dát pryč a knížka by byla o trochu svižnější (i když tedy se četla sama a rychle i tak).

Kvůli té občasné nudě jsem chtěla dát horší hodnocení, ale poselství a celkově problematika, kterou kniha přibližuje čtenářům si prostě zaslouží 5/5 .
Je k neuvěření, že opravdu existují rodiče, kteří odvrhnou své dítě kvůli jiné sexuální orientaci. Byla jsem v průběhu čtení tolikrát naštvaná a říkala jsem si, že přece tohle nemůže matka co dítě odnosila a porodila dovolit. No opak je pravdou a bohužel to je stále problém i v dnešní době.
Rodiče tu jsou od toho, aby nás milovali a dávali nám svou bezpodmínečnou lásku ať už jsme jaký jsme.
Takže klobouk dolů a velkou podporu všem, kteří se perou se svou sexuální orientací a nebo tím kdo jsou.

10.09.2023 5 z 5

Richard Ramirez: Night Stalker Richard Ramirez: Night Stalker Philip Carlo

True crime je moje vášeň a proto mi toto políčko v #bingovýzva udělalo radost.
Původně jsem měla doma Teda Bundyho, ale tu jsem před časem vyslala do světa v rámci štafety, takže jsem měla skvělou výmluvu ke koupi této krásky.

Každý kdo se alespoň trochu zajímá o sériové vrahy určitě Richieho zná, ale popravdě ani já se nikdy nezabývala jeho zločiny tolik do hloubky jako autor této knihy.

Kniha je strukturovaná do několika větších kapitol, které rozdělují kniha na soudní proces, Richardovy zločiny a tak dále. Tím mě kniha dost překvapila a musím říct, že jako každý seriový vrah má i Noční lovec trauma z dětství.
Nevím proč, ale celkově se mi kniha četla strašně pomalu a těžkopádně a ke konci (kde se projednává případ u soudu) jsem už úplně ztrácela zájem. Bylo to z mého pohledu trochu moc zdlouhavé. Ze začátku jsem měla problém i se všemi jmény detektivů, strážníků, sousedů, obětí a rodinných příslušníků, kterých tam bylo snad bambilion a nejlepší bylo, když se nějaké jména opakovala.
Každopádně příběh je poutavý a zločiny tohoto vraha byli opravdu ohavné.

Bohužel na kráse knížce opravdu ubírá její korektura. Takových chyb jsem ještě nikde neviděla. Já se rovnou přiznám, že co se týká gramatiky a psaní čárek ve větě jsem marná, ale tohle nebyli překlepy. Někdo se na to asi vyfláknul a mě to neskutečně štvalo.

Takže knihu doporučuju, je to opravdu zajímavé téma probrané do hloubky, ale kdo má problém s chybami v textu, tak bacha.

Proto nakonec hodnotím 3,5/5

10.04.2023 4 z 5

Oliver a já Oliver a já Karla Michalíková

Poslední kniha roku 2022 a musím říct, že naprosté zklamání a nejhorší kniha teď už minulého roku. Knížku jsem četla ve štafetě od @story_of_our_village_life a tímto děkuji za možnost se zúčastnit.

Před čtením jsem si nečetla žádné recenze a vlastně ani anotaci. Podle přebalu jsem čekala nějakou erotiku a v první chvíli jsem si nevšimla ani autorky, která je z České republiky. Každopádně se mi knížka už od prvních stránek četla neskutečně špatně.

1. V jedné části se hlavní postava Míša vlastně skoro chlubí, že spala se svým ženatým kamarádem a že jim to vlastně „pomohlo“ s jejich vztahem a tím i ten vztah zachránila. Posléze dál v knize si stěžuje, jak se její známí podvádějí.

2. Taky poznat se s Oliverem (nepřijde mi náhodné, že jeho příjmení Frýbort je podobné Přemku Forejtovi) a po chvilkové několikahodinové známosti, kdy proběhne sex na zadních sedačkách, už všude říkat, že jsou přítel a přítelkyně?

3. Přeslazený doják, kdy se nešetří slovy jako kočička, miláček, srdíčko (ještě když tohle slovo vyřkne kardiolog, když vysvětluje dospělému, co mu budou dělat se srdcem). Zdrobněliny jsou v knížce využívaný snad na úplně všechno.

4. Nevím proč řeší jejich věkový rozdíl, když je to nějakých cca 8 let tuším. To je přece prd.

5. Autorka dost často dodává úplně nepodstatné dodatkové informace v závorkách v textu. Přitom se dalo vše nechat, aby si to čtenář domyslel sám a nebo to bylo vážně úplně zbytečný. Například: „Dnes jsem byla nakupovat (měla jsem totiž volné odpoledne).“ Jako pardon, ale tohle se snad dá skloubit do jedné věty a nebo to vynechat ne?

Pozitiva za mě bohužel žádné. Asi si to své fanoušky najde, ale při představě, že bude pokračování (autorka si k tomu připravila konec), tak si radši tentokrát ušetřím mozkové buňky pro daleko lepší knihy i od českých autorů.
Shrnuto do jedné věty: spousta amatérských povídek na Wattpadu jsou daleko lepší a kvalitnější čtivo.

17.01.2023 odpad!

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Druhý díl ze série Znovu od německé autorky Mony Kasten a musím říct, že tento díl je asi můj nejoblíbenější.

V tomto díle sledujeme Dawn (nejlepší kamarádka Allie z minulého dílu), která píše erotické povídky. Ale o tom neví ani její nejbližší, protože se bojí, že jí za to všichni odsoudí.
Spencer je oproti tomu kamarád Kadena, který je veselá kopa a každý ho má rád.
Opět to ani pro jednu z hlavních postav není jednoduché a musejí spolu překonat různé překážky.
Oproti prvnímu dílu tady nejde o hate to love romantiku. Spencer je s Dawn spíš kamarád, ale ta se snaží si držet odstup.
Kniha se zase čte strašně dobře, člověk se u ní pobaví a jiskření hlavních postav je taky úžasný.
5/5⭐️

27.11.2022 5 z 5