KaileyBlot KaileyBlot komentáře u knih

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Pecka. Co jsem si tak přečetla anotaci tak mě tato kniha celkem odradila, protože prostě předstíraný přítel a bla bla to už tu bylo hodněkrát, ale nakonec, když jsem se do toho pustila, tak to bylo fakt super a krásně se to četlo. Fakt mi ty stránky mizely pod rukama a po dvou dnech jsem se ocitla na konci knihy. Autorka tento námět pojala jinak a bylo to opravdu super vtipné a milé čtení!

11.12.2017 5 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Milé, odpočinkové a jednoduché čtení. Hned mě zaujal tento námět a musím říct, že to bylo opravdu super, zajímavé a originální. Pro milovníky kávy ideální!

08.12.2017 4 z 5

Všechna pravda, co je ve mně Všechna pravda, co je ve mně Julie Berry

Tak tohle bylo moc zajímavé a originální dílo. Líbilo se mi na tom, že to bylo že starší doby a prostě celkově dost netypické zpracování celé knihy. Od této knihy se také strašně těžce odtrhávalo, jelikož má krátké kapitoly - což je naprosto skvělé - a vy si prostě řeknete tak ještě jednu kapitolu vždyť je kraťoučká a pak se z toho vyklube deset kapitol. Konec byl úžasný, krásný a milý a jsem moc ráda, že jsem si tuto knihu přečetla, protože mě opravdu nadchla.

15.10.2017 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Jednoduše ale nápaditě napsaná a hrozně miloučká knížka. Co se mi na ní nejvíc líbilo bylo to zpracování - kresby a to všechno ostatní děj krásně doplňovalo. A jako na konci jsem se nevzmohla na nic jiného než jen civět s otevřenou pusou - naprostá pecka. Doporučuju! Teď jsem teda dost zvědavá na film.

24.08.2017 5 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Naprosto úchvatný konec, při kterém se konečně vše vyřešilo a zapadlo tam, kam patří. Tahle série byla prostě skvělá a těžko se mi s ní loučí. Teď už jen čekat na další tajuplný svět, který Gierová vytvoří - moc v to doufám! Protože její styl psaní naprosto zbožňuju. Dokáže psát vtipně a velmi poutavě. A vytvořit někoho jako je Mia - to je přesně ten stejný případ jako drahokamový Xemerius - no nemilujte je!

20.08.2017 5 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Úžasné! Opravdu jsem ani nečekala, že by se mi to mohlo líbit, spíš že se to nebude dát číst, ale Shakespeare mě velmi překvapil! Bylo to vtipné, zajímavě zapletené a moc mě bavila ta hra se slovy. Složitější na tom bylo jen asi to, že tam vlastně někdo předstíral někoho jiného a než jsem se v tom konečně zorientovala byl konec - to je ale jen drobnost, která se nedokáže vyrovnat s mým nadšením, které z této hry mám. Rozhodně by mi nevadilo shlédnout Zkrocení zlé ženy v divadle, musí to být stejně krásné jako to číst.

22.07.2017 5 z 5

Do téhle knížky se mi popravdě ze začátku moc nechtělo. První díl nebyl špatný to ne, jen tak zpětně jsem si řekla, že to bylo vlastně absolutně o ničem. Ale jelikož nemám ráda, když nedočtu sérii, tak jsem se do druhého dílu pustila s ne moc valným očekáváním. A naprosto mě to chytlo! Prostě ono je to o ničem ale zároveň o všem. Zní to divně, ale jinak to prostě popsat nedokážu. Opět to bylo čtivé, příjemné a nebyla nouze o šoky, které jsem mívala fakt často, pokaždé když se odhalila nějaká skutečnost. Po druhém dílu se s vervou a už ne z donucení vrhám na poslední díl!

14.07.2017 4 z 5

Nezadaná Nezadaná India Desjardins

Pěkné, milé, vtipné, příjemné - vhodné na odreagování. Čtení zabere jen chvilku a rozhodně vám zvedne náladu! Jinak moc krásné ilustrace!

10.07.2017 5 z 5

Girl Online - Na turné Girl Online - Na turné Zoe Sugg

Styl, jakým je kniha napsaná je jednoduchý a čtivý a moc se mi líbí. Autorka opravdu umí psát a hezky vykreslit určité situace. Přesto ale byl druhý díl malinko slabší a už mě tolik nebral jako první, ale určitě si hodlám přečíst i ten třetí díl, až teda vyjde. Docela dost mě zajímá jak to bude pokračovat!

27.06.2017 4 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Krásný, milý, vtipný, dojemný příběh. Chybělo tomu už jen málo k road tripu. Celkově jinak fajn pohodové čtení, které vám občas vezme dech. Docela mě teď zajímá o čem bude pokračování, takže se do něj hned pustím.

07.06.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tak, konečně jsem tuto knížku dočetla. Po asi půl roce, co jsem ji odložila kvůli celkem nudné pasáži jsem usoudila, že bych ji chtěla mít přečtenou. A když teda pominu tu menší pauzu celkově to bylo docela zajímavé čtení. Nic extra ale propadák to taky nebyl.

22.05.2017 3 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Jakože cože? Až takhle moc zvratů jsme nečekala, ale naprosto mě to všechno dostalo. Je mi líto, že je zase konec tak skvělé série! Všechny díly se mi vryly do paměti - nejvíc ale samozřejmě Xemerius, bez kterého by byla nuda :D. Oslovil mě poutavý autorčin styl psaní a určitě si s chutí přečtu i její další knihy.

13.04.2017 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Skoro ani nevím, co si o tom myslet. Celé to bylo vlastně o tom, jak se něco kazilo, pak se to urovnalo a takhle pořád dokola. Nějakým zvráceným způsobem to bylo dokonce v tomto úseku poutavé, protože mě na tom lákalo to, že nevím, co se stane dál.
Ikdyž mě někdy opravdu štvaly Hardinovy výkyvy nálad. To bylo dost divný. Všechno má ale na konci své odůvodnění.

Konec. Tam se k mému zklamání zkazilo úplně všechno. Už už jsme si myslela, že to bude aspoň trochu originální příběh, jak se k tomu schylovalo, ale ta poslední kapitola to úplně potopila, protože se vlastně jedná o naprosto ohrané téma. Už zase.

Sice mě zajímá, jak série bude pokračovat dál, ale nemůžu ohodnotit jinak než průměrně.

10.02.2017 3 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Musím říct, že mě tahle knížka mile překvapila. Nejdřív jsem si myslela, že to nebude úplně pro mou věkovou kategorii, ale nakonec to bylo opravdu skvělý. Čarodějnice a tyhle kouzelný věcičky mužů takže paráda. Taky mě autorčin vtipný styl psaní dokázal rozesmát. Perfektní knížka na proložení něčeho složitějšího. Opravdu takové ideální odpočinkové čtení.
Konec byl pro mě překvapivý tudíž se ihned vrhám na druhý díl.
Doporučuju! :)

22.12.2016 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Moc pěkná knížka. Bylo to tak správně tajemné. Kousek po kousku jsme se dozvídali, co se vlastně hlavní hrdince stalo a to se mi na tom moc líbilo.

29.08.2016 4 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Tahle knížka byla krásná a divná zároveň. Vážně, takhle smíšené pocity ve mně ještě žádná kniha nevyvolala.
Lennie se chovala dost podivně, ale, když vezmeme v potaz situaci, asi to jinak nešlo. A jak sama zmínila: "Takhle normální lidi netruchlí.", což je fakt pravda a naprosto to celou knihu vystihuje.
Celou dobu jsem se ale tak nějak nedokázala začíst, nevím proč.
I tak to ale bylo zajímavé čtení.

16.08.2016 3 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Tohle je přesně ten typ knížky, který vám vykouzlí úsměv na tváři. Less je fakt skvělá, opravdu mě to bavilo, dojalo a zpříjemnilo volné chvíle. Přestože je to tuctový příběh obohacený na cestování v čase, mělo to v sobě to kouzlo.

11.08.2016 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Tato knížka byla strašně miloučká a hezky se četla. Můžeme díky ní nahlédnout zpět do renesanční Florencie, dobových zvyků a hlavně mluvy, což mě opravdu bavilo. Bylo to originalní a takové oddechové čteníčko.
Za mě super. A ten konec... těším se na další díl :))

09.08.2016 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Super tajemná, vtipná a milá knížka. Celaena (nikdy asi nezjistím, jak se to čte :D) je prostě naprosto skvělá. Taky mám ráda Chaola. Sice tam nebylo moc akce, ale i tak super.
Fakt příjemné čtení :))

03.08.2016 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Moc krásná knížka, která mě chytla hned od začátku svým zajímavým, novým, ale přesto naprosto popelkovským příběhem. Chvílemi to bylo dost přeslazené, ale to k tomu prostě patří.

20.04.2019