kačuleee29 kačuleee29 komentáře u knih

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

(SPOILER) Aaaa!! No prostě další super díl! Už ani nevím, co bych tak napsala víc :D. Ráda jsem poznala Lovkyně i Apollóna :D. Také byla sranda s bohy při poradě o zimní slunovrat :D. No a ráda jsem viděla Dionýsose, jak pomáhá Percymu. Nevím proč, je sice otravný, ale nějakým způsobem je to fakt dobrá postava :D. A poprvé mi ukápla slza. Noo každopádně, úžasný! Nevím, jak to Rick Riordan dělá, ale dokonale píše a vždy mě vtáhne do děje a nemohu se odtrhnout!

“…Jakkoli je Arés zabedněný, v tomto má pravdu.” “Správně!” potvrdil Arés. ,,Hej, počkat. Komu říkáš —“
- Dokonalý :Ddd

09.04.2022 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Tahle série mě fakt baví :D!! Když jsem tak četla, ani jsem si neuvědomovala, že už jsem v půlce knížky. Fakt úžasný. Oblíbila jsem si novou postavu Tysona. No ale ten konec s Thalií?? Lituju, že jsem si v knihovně rovnou nevzala celou sérii :D!

31.03.2022 5 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Naprosto dokonalý. Úžasná kniha s hororovými prvky, až jsem se párkrát klepala strachem :D. Napínavé až do konce. Nemohla jsem se odtrhnout, akce tam bylo rozhodně dostatečně :). Tohle není úplně proslulá nebo populární kniha, takže když jsem na ni narazila, připadalo mi, že jsem objevila poklad :D. Několikrát jsem si také při čtení představovala, jak by to vypadalo zfilmované. Podle mě naprosto úžasně. MOC DOPORUČUJI!!!!

29.03.2022 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Jsem hrozně moc ráda, že jsem se na tuhle knihu konečně vrhla. Byla čtivá, zábavná, napínavá.. Celý tenhle nápad je podle mě naprosto geniální :D. Řecká mytologie sw mi moc líbí a jak to autor spojuje s moderním světem.. dokonalý. Moc se mi líbila, byly tam zajímavé zvraty, napětí a několikrát jsem se něčemu zasmála, protože, ten styl psaní?? Kniha z roku 2005??? Bomba.
DOPORUČUJU:)

25.03.2022 5 z 5

Girl Online - Na turné Girl Online - Na turné Zoe Sugg

Za dva dny přečteno. Zoe vůbec nezklamala. Moc jsem si to užila, bylo to plné překvapení a já se s radostí vrhám na další díl...

17.03.2022 5 z 5

Heidi Heidi Johanna Spyri

Příběh malé holčičky Heidi zná snad každý. Z televize, z knížek… Příběh se ale (tedy podle mého) v každém vydání mění. Já znám Heidi ze seriálu, který dávali kdysi na Déčku :D. Nedávno jsem si příběh přečetla v angličtině, čímž jsem si připomněla své hezké dětství, kdy jsem to milovala. Prostě krásný příběh holčiny, která nejradši ze všeho pase ovečky (teda doufám že to byly ovečky :D). Doporučuji!!!

13.03.2022 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tahle kniha mě ohromila. Autor měl úžasný nápad a vytvořil z něj tohle úžasné sci-fi. Dávám čtyři hvězdičky kvůli tomu, že to nebylo tak čtivé, takže se to četlo pomalu a bylo tam až moc hluchých míst. Samozřejmě ne v celé knížce, bylo tam spoustu dobrých scén a ten konec? Ten se četl nějakým způsobem nejlépe. Každopádně si plánuji od autora přečíst další knihy a těším se na ně. Ale k téhle knížce - určitě si to přečtěte, možná to není uplně příjemné čtení, ale nakonec to stojí za to :).

13.03.2022 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Sérii krutého prince jsem si nakonec úplně zamilovala. Holly Black úžasně píše a vymyslela krásný svět Elfhame, úžasné prostředí, zajímavé postavy a napínavý příběh ve třech knihách.
Tento třetí díl bych nejdříve hodnotila jako nejlepší. První část byla přímo dokonalá, samé napětí od kterého jsem se nedokázala odtrhnout. Druhá část už byla o dost slabší, ale nakonec jsem si celou knihu moc užila. Holly Black se stala mou autorkou “co uvidíš, ber” :D.
A ta obálka! wow

13.03.2022 5 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Četla jsem v angličtině a.. bombaaa! Moc jsem si knihu užila, pěkné a pohodové čtení.. Hned jdu objednávat další díly :Dd.

27.02.2022 5 z 5

Vraždy na střední škole Vraždy na střední škole James Patterson

Jednoduše: Miluju to.
Úžasná knížka jako první díl. Pohodové čtení, které je rozhodně chytlavé. Člověk musí prostě číst stránku za stránkou :D. Každopádně, já Vám ji můžu jen a jen doporučit, protože mě to opravdu bavilo. Knížka se dobře a rychle čte, díky krátkým kapitolám a napínavému stylu psaní :).
Jak tady už někdo psal -- a dotyčný měl pravdu -- nějaké scény jsou "přitažené za vlasy", ale to na tom bylo (podle mého) přesně to, co tomu dodalo ten šmrnc. Nejde tam totiž o obyčejnou rodinu a ani vlastně o obyčejný New York. Všechno je jiné a celkem temné. Právě to se mi na tom líbí.

07.02.2022 5 z 5

Naděje v hedvábné hřívě Naděje v hedvábné hřívě Margot Berger

Knížka se mi moc líbila, četla se mi snadno a jedním dechem :). Byla moc smutná, ale líbilo se mi, jak autorka dokonale popsala Moničiny pocity. Fakt obrovsky doporučuji!!
P.S.: Mého pejska pojmenuji Shadow :D

30.01.2022 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Knížka nebyla tak dobrá jako předešlá, ale užila jsem si ji :). Asi mě moc nebavila kvůli těm politickým záležitostem. Každopádně druhá část knihy a ten konec?!?!?? Tam se toho dělo hrozně moc. Byla jsem ráda, že se tak trochu nesrozumitelný průběh přetočil a já tomu mohu dát ty krásné čtyři hvězdičky. ;)

30.01.2022 4 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Na Agathu Christie jsem se těšila hroozně dlouho a konečně jsem si jednu z jejích knížek přečetla :D. Kniha mě moc bavila a rozhodně ji doporučuji! Konec jsem VŮBEC nečekala (nebyl by ze mě dobrý detektiv :)), ale právě proto se mi to líbilo :). Je úžasné jak Agatha Christie dokáže popsat postavy a jejich charaktery, že je mám přímo před očima.

09.01.2022 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Na začátku mi dělalo problém se pořádně začíst a chvilku jsem i v tomto světě Elfhame tápala, ale nakonec vám ji všem můžu jen doporučit!! Autorky (doufejme) vymyšlený svět víl jsem si oblíbila, stejně jako Jude a, kdo by to byl čekal - i Cardana :D. Když jsem se začetla, začtená jsem zůstala a knihu si fakt užila :).

02.01.2022 5 z 5

Jak se spřátelit s temnotou Jak se spřátelit s temnotou Kathleen Glasgow

Zaujala mě anotace. Autorka má dosti jiný styl psaní než který normálně čtu, ale proto se mi knížka líbila. Hrozně smutná, ale opravdu byla moc pěkná. Autorka pěkně popsala dění, pocity i vzhledy postav, za což je ode mě velké +. ..Co dodat, knížku můžu určitě doporučit, hlavně pro ty, kteří teď mají těžké období :).

02.01.2022 4 z 5

Němý viník Němý viník Maureen Johnson

Úžasná kniha.. prostě bomba :D. Nevím, co více dodat, sérii si vážně užívám, samé napětí!! :-)

20.11.2021 5 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Asi jsem zapomněla, jak se správně dýchá :D.
Teda ten konec! To je něco. Každopádně knížka byla celkově úplně úžasná a já si ji moc užila.
Moc doporučuji a běžím pro další díl :D!

08.11.2021 5 z 5

Záhada zamčeného kupé Záhada zamčeného kupé Robin Stevens

Třetí díl mě nebavil jako ty ostatní. Začala jsem číst a tak trochu se to táhlo a já knihu na chvíli odložila. Po asi jednom či dvou týdnech jsem znova začala číst, trvalo mi to déle než ty ostatní, protože mě to opravdu nijak nebavilo. No, pak to začalo být zajímavé a celkem jsem si výlet v Orient Expressu užila :). Tuto autorku mám ráda, takže jsem se rozhodně nevzdala naděje, že kniha bude nakonec dobrá :).

31.10.2021 3 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

(SPOILER) Kniha mě moc bavila a byla fakt suprová, vtipná, napínavá.., ale hlavně vtipná a úžasně napsaná :D. V knihovně jsem ji párkrát viděla a přemýšlela zda se do ní opravdu pustit a udělala jsem dobře když jsem ji začala číst :). Určitě doporučuji!
Jo a užila jsem si tu část s mravenčí mámou :D.

EDIT: Tak předtím jsem dala 4 hvězdičky, protože jsem tak 80% knížky nechápala :D. Tak co jsem taky mohla čekat, předtím jsem si nepřečetla Percyho Jacksona ani Bohy Olympu ;-). Teď dávám 4,5*. Autor pořád úžasně píše, všechno bylo napsáno velmi vtipně :D ..do boha Apollóna se opravdu vžil a pomalu ho i “napravuje” nebo-li mění k lepšímu :). Také musím říct, že se mi líbí přátelský vztah mezi Meg a Apollónem. V několika scénách jsem ale i pocítila Apollónův smutek a žal. Každopádně se mi hrozně líbily chvilky Willa a Nica.. jsou prostě hrozně cute :D. A návrat Lea byl taky boží. Jsem zvědavá, jak to nakonec všechno dopadne s těmi Orákuly.

30.10.2021

Zpovědi podezřelé Zpovědi podezřelé James Patterson

Kniha byla úžasná! Nemohla jsem přestat číst :D. Jediné co mě malilinko omrzelo byl ten "vrah"... Ale určitě doporučuji milovníkům detektivek (jako jsem já :D)!

30.10.2021 5 z 5