kačuleee29 kačuleee29 komentáře u knih

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Knihu jsem měla doporučenou od kamarádky a teď ji doporučuji já vám. Skvělá kniha, která byla rozhodně čtivá a napínavá. Zajímavé a nevídané prostředí se mě hned chytlo. Za mě super nápad - jedy, ochutnávači, kouzla.. Postavy jsem si oblíbila, hlavně bratrského Ariho a Janka! Už se těším na další díl!

Reread: Taak, četla jsem znovu (kvůli druhému dílu který se mi dostal až teď pod ruku) a názor se mi vůbec nezměnil. Autorčin svět je opravdu nevídaný a chytlavý. Kniha byla super i když jsem tentorkát věděla, co všechno se semele.

01.08.2022 5 z 5

Hrobka nemrtvých Hrobka nemrtvých Rick Riordan

Jako ufff.. Už není ani možný, jak rychle tahle další série utíká. Tenhle díl v táboře Jupiter jsem si fakt užila. Ráda jsem zase "viděla" Hazel, Franka, Reynu a Thalii. Těším se na další díl zpátky v New Yorku a na Tábor polokrevných. Ale na druhou stranu se i bojím :D.

27.07.2022 5 z 5

Zrádný labyrint Zrádný labyrint Rick Riordan

Miluju Ricka, ale bylo tohle VÁŽNĚ nutné? :,D Dávám rozhodně plný počet. Úžasné pokračování. Ani nemám slov, které bych dodala ke konci.

24.07.2022 5 z 5

Temné proroctví Temné proroctví Rick Riordan

Tak tohle mě bavilo víc než první díl! U prvního dílu jsem se bála, jaká další série bude, ale, no, tenhle díl mi to rozhodně vynahradil. Rick Riordan fakt dobře (tak jak jinak) vylíčil pocity bývalého boha shozeného z Olympu jako smrtelníka. Pořád jsem hrozně zvědavá, co bylo s Apollonem těch šest měsíců po válce s Gaiou. Jdu hned na další díl :).

20.07.2022 5 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Bomba! Tahle série se mě opravdu chytla. Miluju autorčin styl psaní, kniha hned vtáhne a nepustí. Doslova. Máte prostě potřebu číst dál a dál. “Tak ještě jednu kapitolu” haha, jasně :D. Moc jsem si další díl užila, ale teda ten konec.. dokonalý. Ten byl nabitý akcí až k prasknutí. Potřebuju další díl. Hned.

16.07.2022 5 z 5

Mí praštění rodiče Mí praštění rodiče Pete Johnson

Četla jsem asi před 3-4 lety, moc se mi líbila a tak jsem ji půjčila mamce a babičce (které jsou taky vášnivé čtenářky :D), ať si ji zkusí přečíst. No, všechny tři jsme se u toho hrozně zasmály :D.

14.07.2022 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Tak tohle bylo úplně úžasný. Nemohla jsem se čtením přestat, hned jsem se vnořila do děje a.. prostě dokonalý. Autorka opravdu pěkně vymyslela prostředí a zajímavé postavy. Vidím, nebo čtu, komentáře, kde si lidé stěžují na Adrianovy kapitoly. Mně nijak nevadily :). Každopádně jsem ale na začátku musela trochu bloumat nad těmi jmény. Každá postava má minimálně dvě jména, takže to bylo (ze začátku) dost matoucí. Ale přežila jsem to :D. Celou knihu jsem si moc užila, nutno dodat, že jsem od ní čekala MÉNĚ :D. Rozhodně doporučuju a těším se na další díl!!

10.07.2022 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

(SPOILER) Oficiálně jsem fanoušek Hunger games :D! Je to úžasně napsané a vymyšlené. U tohoto posledního dílu jsem se trochu bála, protože se hlavní postavy neocitnou znovu v aréně. Autorka si ale dobře poradila :). Příběh se tentokrát vyvíjel smutně, bylo mi líto všech, kteří museli zemřít. Pořád to ale bylo (samozřejmě) super a moc jsem si knihu užila. Třináctý kraj byl moc zajímavý. Jsem moc ráda za ten konec :). Chci se i podívat na filmové zpracování, jsem na něj zvědavá. A taky se těším na Baladu o ptácích a hadech, moc jsem nebloumala, o co tam půjde, tak to pro mě bude překvapení :).

“Ze všech dobrodružných románů, které jsem kdy četl, Hunger games mají nejblíže k dokonalosti.” ~ Rick Riordan

05.07.2022 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

(SPOILER) Ze začátku jsem se upřímně trošku bála, jestli bude kniha tak dobrá jako ta předešlá, ale opravdu mile překvapila. Užila jsem si ji dokonce o něco víc než tu první :D. Autorka si, navzdory tomu, že poslala Katniss a Peetu zpátky do arény, dobře poradila s překážkami a… no co dodat, prostě úžasné :)
Jsem hrozně zvědavá na závěrečný díl!

28.06.2022 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Wow. Škoda, že jsem se jí tak zdráhala. Fakt skvělá kniha, nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Hrozně hezky napsané. Hned jsem se ponořila do děje. Byla plná napětí a dobrodružství, ale i lásky. Celkově je tenhle nápad boží. Doporučuju!!

26.06.2022 5 z 5

Začátek super, těšila jsem se na trochu hororu, bylo to napínavé a rychle se to četlo. Zpracování a nápad bomba, ale dál už to za moc nestálo. Od asi tak třetiny mě to přestávalo tolik bavit a šlo to z kopce. Je fakt, že já jsem nikdy nebyla na upíří tématiku, ať už v knihách či ve filmech, takže je samozřejmé, že mi něco nesedělo. Ale vypadá to, že nejsem jediná. Hlavní postava mi přišla dost naivní. A romantická linka mi přišla jaksi nepochopitelná. Zklamalo mě to, Krutý princ byl naprosto boží! Každopádně, kniha měla své plusy i minusy, čekala jsem od ní ale víc, než jsem dostala.

25.06.2022 3 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

A máme tu zase konec. Tohle je definitivně můj nejoblíbenější díl ze série. Četlo se mi to hodně rychle, ale tak - když se schyluje k “poslední” bitvě, asi je to samozřejmost. Moc jsem si užívala Nicovy a Reyniny kapitoly, dostávali tím více prostoru v knihách, který si rozhodně zasloužili.
Všechny knihy se mi moc líbily, moc jsem si je užila a nové postavy jsem si přes sérii zamilovala. Líbilo se mi vidět situaci jinak od každého člena posádky, ale na ich-formu Percyho Jacksona to prostě nemělo :D. Už se těším na sérii Apollónova pádu!!

10.06.2022 5 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Další fajn a super díl, tentokrát ale i dost smutnej. Percy a Annabeth jsou naživu a putují Tartarem. Jejich putování a popis Tartaru jsem si moc užila. To, co mě v tomhle díle také hodně zasáhlo byl Nico. Stal se mou fav postavou (teda, hned za Percym :D), nejradši bych ho objala! Každopádně se mi čím dál víc líbí, jak spolu posádka vychází. Tvoří úžasný tým, plný přátelství, ochoty a důvěry k druhým. A taky jsem byla ráda, že bylo v knize více Franka a Hazel. Na poslední díl se moc těším a doufám, že to nedopadne probuzením té otravné Gaii :Dd.

- Mým úžasným čtenářům: za ten poslední nervák se omlouvám. No, vlastně ani ne. HAHAHA. Ale teď vážně - mám vás rád, lidi. -

07.06.2022 5 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Tohle byla jízda. ZATÍM můj nejoblíbenější díl. Pořád se zde něco dělo, neměla jsem čas dýchat ani s tím otravovat mou kamarádku :D. Hltala jsem kapitolu za kapitolou až jsem se dostala k srdcervroucímu konci. Asi není jak se na něj připravit, ale připravte se na něj :D. Každopádně se hned vrhám na další díl jinak bych riskovala, že omdlím.

05.06.2022 5 z 5

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

Tenhle díl byl naprostá bomba! Užila jsem si ho více, než první díl (asi proto, že tam byl Percy ;D). Samé napětí a nové postavy i Tábor Jupiter jsem si oblíbila. Hrozně moc se těším na další díl, až se Percy zase setká s Groverem a hlavně Annabeth! Uff, jsem opravdu ráda, že to čtu, když jsou všechny díly venku :D. Rick to má všecko do puntíku úžasně zpracované.

02.06.2022 5 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Suprové volné pokračování série Percyho Jacksona. Bylo to něco… jiného, ale ne v špatném slova smyslu. Pořád je to jedinečný styl psaní Ricka Riordana, komediální, záhadný a napínavý, ale na Percyho to prostě nemá :D. Ze začátku jsem byla dost zmatená, série Percyho Jacksona končila s Percym Jacksonem, ale tady se najednou objevili tři polobohové, které vůbec neznáme a také ty znaky a římské věci.. (Zajímavé spojení Říma a Řecka se mě ale chytlo a fakt se mi ten nápad líbil. Také POV od každého člena výpravy bylo super :)). ALE tohle ROZHODNĚ není žádná kritika, jde jen o první dojem. Knihu jsem si moc užila, nakonec jsem si nové postavy opravdu oblíbila a ten konec (poslední věta)?? Kdyby jste mě hledali, nemám čas, čtu si další díl :D.

Reread: Nebyl vůbec špatný nápad přečíst si knihu znova. Teď podruhé jsem ji četla s tím, že vím, co to všechno s Jasonem, znaky a římskými věcmi znamená, tábor Jupiter už znám a celkově vím, co všechno se v celé sérii stalo i po. To ale ničemu nevadilo a knihu jsem si zase užila :). Čtení podruhé jednoduše nic nezměnilo. Rick je prostě třída :D!

30.05.2022 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Já to miluju. Percy Jackson je něco, co by si měl každý přečíst. Klidně si dovolím říct, že by se z toho mohla stát klasika.Celou sérii jsem si naplno užila a knihy mi přirostly k srdci. A nikdy se ho už nepustí :D. Bylo mi líto, že to skončilo, ale vrhnu se na Bohy Olympu takže se zase MOC ráda vrátím do tohoto světa :D. Donekonečna a ještě dál tuhle sérii doporučuji a bez jakýkoliv okolků mohu prohlásit, že je to moje nejvíc nejoblíbenější série. Svět Percyho Jacksona je totiž prostě boží! :Dd

Čtenář prožije tisíc životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden. ~ George R.R. Martin

19.05.2022 5 z 5

Oheň srdce Oheň srdce Kate A. Boorman

Moje mínění se potvrdilo, knihy rozhodně patří mezi tu nejzajmavější sérii, kterou jsem kdy přečetla. Je to prostě něco jiného. Mrzí mě, že tam nebylo tolik těch hororových scén (jako v druhém, ale hlavně v prvním díle), protože to bylo něco, co se mi na knihách hrozně moc líbilo. Stále si ale stojím za svým. Autorka vytvořila úžasné a nevídané sci-fi, které je, jak jsem již psala, něco opravdu jiného. Myslím si, že něco takového sepsat by jen tak někoho nenapadlo a hrozně ji za to obdivuji :). Celá série si rozhodně zaslouží více přečtení.

15.05.2022 4 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Už mi dochází nápady, co psát u recenzí o Percym, protože je to snad ČÍM DÁL LEPŠÍ. I když jsem myslela, že to není možné :D. Možná už jsem to psala, ale opravdu mě ohromuje Rickův způsob psaní, nedokážu se od čtení odtrhnout, protože je to hrozně zajímavé, napínavé a prostě to hned vtáhne do děje a nepustí. NO A VÍTE CO?? Percabeth je tu a já je MILUJU!! :Dd
P.S.: I když je to vyhlášeno už nějakou dobu, neměla jsem to kam napsat, takže to píšu sem: Jsem hrozně nadšená, že bude seriál Percyho Jacksona, nemůžu se ho dočkat!! Walker Scobell bude suprovej Percy!!

30.04.2022 5 z 5

Temná tání Temná tání Kate A. Boorman

Skvělé pokračování série, které bylo zase plné napětí, lásky, překvapení a překážek, se kterými si autorka moc dobře poradila :). Strhávám tak půlku hvězdičky za to, že jsem se někdy špatně orientovala v prostředí. Byla jsem často zmatená, co nebo kdo je Dominium, První národy, Matisini lidé, Leonovi lidé, přistěhovalci a tak.. Pořád to ale je na mém žebříčku pro nejlepší, či spíš nejzajmavější, série, které jsem četla. Věřím, že třetí díl bude také super :). A ŘÍKÁM VÁM, tohle.. to musí být zfilmované !! :D

18.04.2022 5 z 5