kačuleee29 kačuleee29 komentáře u knih

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

(SPOILER) 4,5* Měla jsem menší čtecí krizi. Mrzí mě, že jsem to četla tak dlouho. Moc jsem se do toho zezačátku nevžila. Škoda. Každopádně se to nakonec vyrovnalo a celý díl vzešel.. no, suprově. Velmi mile mě překvapilo multiple POV, které mě fakt bavilo. Ke Cameron jsem se více přiblížila a více si ji oblíbila a to ani nemluvím o Evangelině. Ta bitva o Corvium mi přišla jaksi zčistajasna, ale byla moc dobře napínavě napsaná a stěžovat si nehodlám. Těším se na další díl :).

30.12.2022 5 z 5

Nádherná kniha, jsem moc ráda, že ji mám doma. Předně musím pořádně vychválit ilustrace, i když se mi asi nikdy nepovede vyjádřit jak moc jsou úžasné. Příběh o Cardanovi, Elfhame, Jude, ale hlavně příběh o příbězích. Moc hezky napsáno. Jde sice o krátké navrácení do Elfhame a k hlavním postavám, ale i tak jsem si ji užila a.. je opravdu moc pěkná. :)

25.09.2022 5 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Uuuf, přečteno zachviličku a nutno přiznat, že se mi tento díl líbil dokonce více než první. Kniha byla nabitá emocemi a akcí, že jsem se vůbec nemohla odtrhnout a užívala jsem si ji skoro bez přestávky :). Kouzlo Sitie se mě chytlo a nepustilo. Byla jsem ale celkem vděčná za hezkou mapu na začátku knihy. Autorka to úžasně vymyslela a nechala fantazii dělat divy. Vyšel z toho krásný svět, plný odlišných lidí, zvyků, barev, problémů a záhad. Prostě boží! Na každém kroku mě něco překvapovalo. Jelenu jsem si také oblíbila mnohem více než v prvním díle a byla jsem ráda za připletenou návštěvu z Ixie. Nemůžu se dočkat na další díl!

22.09.2022 5 z 5

Zrádný labyrint Zrádný labyrint Rick Riordan

Miluju Ricka, ale bylo tohle VÁŽNĚ nutné? :,D Dávám rozhodně plný počet. Úžasné pokračování. Ani nemám slov, které bych dodala ke konci.

24.07.2022 5 z 5

Temné proroctví Temné proroctví Rick Riordan

Tak tohle mě bavilo víc než první díl! U prvního dílu jsem se bála, jaká další série bude, ale, no, tenhle díl mi to rozhodně vynahradil. Rick Riordan fakt dobře (tak jak jinak) vylíčil pocity bývalého boha shozeného z Olympu jako smrtelníka. Pořád jsem hrozně zvědavá, co bylo s Apollonem těch šest měsíců po válce s Gaiou. Jdu hned na další díl :).

20.07.2022 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

(SPOILER) Ze začátku jsem se upřímně trošku bála, jestli bude kniha tak dobrá jako ta předešlá, ale opravdu mile překvapila. Užila jsem si ji dokonce o něco víc než tu první :D. Autorka si, navzdory tomu, že poslala Katniss a Peetu zpátky do arény, dobře poradila s překážkami a… no co dodat, prostě úžasné :)
Jsem hrozně zvědavá na závěrečný díl!

28.06.2022 5 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Další fajn a super díl, tentokrát ale i dost smutnej. Percy a Annabeth jsou naživu a putují Tartarem. Jejich putování a popis Tartaru jsem si moc užila. To, co mě v tomhle díle také hodně zasáhlo byl Nico. Stal se mou fav postavou (teda, hned za Percym :D), nejradši bych ho objala! Každopádně se mi čím dál víc líbí, jak spolu posádka vychází. Tvoří úžasný tým, plný přátelství, ochoty a důvěry k druhým. A taky jsem byla ráda, že bylo v knize více Franka a Hazel. Na poslední díl se moc těším a doufám, že to nedopadne probuzením té otravné Gaii :Dd.

- Mým úžasným čtenářům: za ten poslední nervák se omlouvám. No, vlastně ani ne. HAHAHA. Ale teď vážně - mám vás rád, lidi. -

07.06.2022 5 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Naprosto dokonalý. Úžasná kniha s hororovými prvky, až jsem se párkrát klepala strachem :D. Napínavé až do konce. Nemohla jsem se odtrhnout, akce tam bylo rozhodně dostatečně :). Tohle není úplně proslulá nebo populární kniha, takže když jsem na ni narazila, připadalo mi, že jsem objevila poklad :D. Několikrát jsem si také při čtení představovala, jak by to vypadalo zfilmované. Podle mě naprosto úžasně. MOC DOPORUČUJI!!!!

29.03.2022 5 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

(SPOILER) Kniha mě moc bavila a byla fakt suprová, vtipná, napínavá.., ale hlavně vtipná a úžasně napsaná :D. V knihovně jsem ji párkrát viděla a přemýšlela zda se do ní opravdu pustit a udělala jsem dobře když jsem ji začala číst :). Určitě doporučuji!
Jo a užila jsem si tu část s mravenčí mámou :D.

EDIT: Tak předtím jsem dala 4 hvězdičky, protože jsem tak 80% knížky nechápala :D. Tak co jsem taky mohla čekat, předtím jsem si nepřečetla Percyho Jacksona ani Bohy Olympu ;-). Teď dávám 4,5*. Autor pořád úžasně píše, všechno bylo napsáno velmi vtipně :D ..do boha Apollóna se opravdu vžil a pomalu ho i “napravuje” nebo-li mění k lepšímu :). Také musím říct, že se mi líbí přátelský vztah mezi Meg a Apollónem. V několika scénách jsem ale i pocítila Apollónův smutek a žal. Každopádně se mi hrozně líbily chvilky Willa a Nica.. jsou prostě hrozně cute :D. A návrat Lea byl taky boží. Jsem zvědavá, jak to nakonec všechno dopadne s těmi Orákuly.

30.10.2021

Špinavá školní hra Špinavá školní hra Robin Stevens

Nejlepší kniha ze série (tedy aspoň momentálně)!! Měla jsem ji přečtenou jedním dechem.

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

No pane jo. Přiznám se vám, že jsem se celkem bála otevřít ji a začít číst, ale nemusela jsem. Fakt je, že kniha na začátku byla dost matoucí, musela jsem se fakt soustředit kdo kam patří, kdo je tamten a co je tohle.. i v průběhu knihy se mi stávalo, že jsem něco nevěděla. Jsem nakonec ale ráda, že jsem to přečkala. Začátek vyrovnal zbytek knihy a moje hodnocení je 4,5*. Jakmile jsem se zorientovala, začetla jsem se a kniha mě fakt bavila. Vlastně mě ohromila. Tak zaprvé, hlavní hrdinka je černoška. To bylo super, líbilo se mi, že autorka zpracovala problematiku rasismu a prostě je to pro mě úplně jiný pohled na věc. Zadruhé se mi celý tenhle svět a nápad moc líbí, dědicové Merlina, Artuše a jeho vojáků? Fakt pěkný nápad. I postavy jsem si hned oblíbila. Autorka moc pěkně popsala pocity Bree. Sela, Willa, Whittyho, Nicka a Alici jsem si oblíbila nejvíc :D. Samozřejmě i "naši statečnou" Bree :). Každopádně konec byl ohromnej, nevím, jak to říct jinak. No a viděla jsem obálku na druhý díl (která je, mimochodem, fakt pěkná) a jsem hrozně zvědavá, jak to se Selem bude. A s Nickem. Už se na to těším!!

08.08.2022 4 z 5

Skryté pravdy Skryté pravdy Mathilde Aloha

Na knihu jsem narazila náhodou, není to ani to co čtu obvykle, ale hned jsem se začetla a vůbec ale vůbec jsem knihu nedokázala odkožit :D. Hned mě to vtáhlo do děje a knihu jsem si moc užila. Dobře napsaná oddychovka (kterou jsem potřebovala) - autorčin styl psaní je moc hezký. Nechybělo napětí ani láska. S Travisem to bylo takové to pěkné “klišé” :D. Milu i další postavy jsem si hned oblíbila. Škoda, že na druhý díl (který je zatím jen ve francouštině) budu asi ještě dlouho čekat.

02.08.2022 5 z 5

Mí praštění rodiče Mí praštění rodiče Pete Johnson

Četla jsem asi před 3-4 lety, moc se mi líbila a tak jsem ji půjčila mamce a babičce (které jsou taky vášnivé čtenářky :D), ať si ji zkusí přečíst. No, všechny tři jsme se u toho hrozně zasmály :D.

14.07.2022 5 z 5

Začátek super, těšila jsem se na trochu hororu, bylo to napínavé a rychle se to četlo. Zpracování a nápad bomba, ale dál už to za moc nestálo. Od asi tak třetiny mě to přestávalo tolik bavit a šlo to z kopce. Je fakt, že já jsem nikdy nebyla na upíří tématiku, ať už v knihách či ve filmech, takže je samozřejmé, že mi něco nesedělo. Ale vypadá to, že nejsem jediná. Hlavní postava mi přišla dost naivní. A romantická linka mi přišla jaksi nepochopitelná. Zklamalo mě to, Krutý princ byl naprosto boží! Každopádně, kniha měla své plusy i minusy, čekala jsem od ní ale víc, než jsem dostala.

25.06.2022 3 z 5

Naděje v hedvábné hřívě Naděje v hedvábné hřívě Margot Berger

Knížka se mi moc líbila, četla se mi snadno a jedním dechem :). Byla moc smutná, ale líbilo se mi, jak autorka dokonale popsala Moničiny pocity. Fakt obrovsky doporučuji!!
P.S.: Mého pejska pojmenuji Shadow :D

30.01.2022 5 z 5

Jak se spřátelit s temnotou Jak se spřátelit s temnotou Kathleen Glasgow

Zaujala mě anotace. Autorka má dosti jiný styl psaní než který normálně čtu, ale proto se mi knížka líbila. Hrozně smutná, ale opravdu byla moc pěkná. Autorka pěkně popsala dění, pocity i vzhledy postav, za což je ode mě velké +. ..Co dodat, knížku můžu určitě doporučit, hlavně pro ty, kteří teď mají těžké období :).

02.01.2022 4 z 5

Zpovědi podezřelé Zpovědi podezřelé James Patterson

Kniha byla úžasná! Nemohla jsem přestat číst :D. Jediné co mě malilinko omrzelo byl ten "vrah"... Ale určitě doporučuji milovníkům detektivek (jako jsem já :D)!

Zvířecí detektiv Zvířecí detektiv Tom Watkins

Kniha se mi moc líbila, mám ráda zvířata a příběhy byly zajímavé, hezky popsané a i zábavné. Líbilo se mi, že je kniha opravdu podle skutečných událostí :-). Doporučuji milovníkům zvířat! :D

30.10.2021 4 z 5

Samá voda Samá voda Jeff Kinney (p)

Komfortní knihy :D. Čtu je už od druhé třídy. V jedné celé poličce v mé knihovně zabírají právě tyhle knížky :). Přečtené jsou za pár hodin, je to prostě pěkná oddechovka i teď, když jsem starší. Ilustrace jsou dokonalé a knížka vždy rozesměje :D. Dětství no :-)

Oheň srdce Oheň srdce Kate A. Boorman

Moje mínění se potvrdilo, knihy rozhodně patří mezi tu nejzajmavější sérii, kterou jsem kdy přečetla. Je to prostě něco jiného. Mrzí mě, že tam nebylo tolik těch hororových scén (jako v druhém, ale hlavně v prvním díle), protože to bylo něco, co se mi na knihách hrozně moc líbilo. Stále si ale stojím za svým. Autorka vytvořila úžasné a nevídané sci-fi, které je, jak jsem již psala, něco opravdu jiného. Myslím si, že něco takového sepsat by jen tak někoho nenapadlo a hrozně ji za to obdivuji :). Celá série si rozhodně zaslouží více přečtení.

15.05.2022 4 z 5