kacka29 kacka29 komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Nechápu, jak je možné, že mi příběh o Saturninovi takovou dobu unikal... Tento svérázný druh českého humoru jen tak někdo nenapodobí. Moc jsem si příběh užila, zvlášť díky mistrnému přednesu mé drahé polovičky :)

05.12.2019 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Já nemám slov... Napnutá od začátku do konce a že to byl šokující konec! Jak to, že ještě není 3. díl?!? Potřebuju ho!!

15.09.2019 5 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Druhý díl jsem poslouchala jako audioknihu a musím říct, že jednu hvězdičku přidávám jen díky Tomáši Kobrovi, který ji vskutku brilantně načetl. Jen díky němu jsem byla ochotna příběh doposlouchat... Děj jako takový mě nijak zvlášť nenadchl a jelikož jsem příznivcem decentních náznaků, tak mi dosti vadily zbytečně do detailu popisované sexuální scény. Zbylé hvězdičky dávám za humor a londýnské prostředí. K dalším dílům mě to však příliš netáhne.

12.07.2019 3 z 5

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Můj přítel tuto knihu četl jako teenager, mě nějak minula. On ale trval na tom, že se mu tak líbila, že si ji přečteme společně nahlas. Moc mě bavilo, že jsme se mohli střídat ve čtení klučičí a holčičí hlavní postavy. I když už jsem vyrostla z cílové skupiny, tak mě napínavý děj nadchl a těším se na pokračování.

04.07.2019 5 z 5

Bůh na lavici obžalovaných Bůh na lavici obžalovaných C. S. Lewis (p)

Výborná sbírka úvah C. S. Lewise. Nejvíc mě asi zaujala jeho myšlenka o zázracích. Nikdy jsem si neuvědomila, že Ježíšovy zázraky jsou jen urychlené děje, které se každý den odehrávají v přírodě. Například proměna vody ve víno. Hroznová réva umí vytáhnout vodu ze země, proměnit ji ve šťávu a pomocí různého kvašení z ní nakonec vznikne alkoholický nápoj. No, není to zázrak? Mohlo to vzniknout náhodou? Uvědomujeme si všechny zázraky, které se kolem nás dějí každý den a kdo za nimi stojí?

Artemis Artemis Andy Weir

Líbil se mi velmi akční děj a technologické detaily, na kterých bylo založeno mnoho situací. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Hlavní hrdinka mi však moc nesedla. Nelíbilo se mi její rádoby "drsňácké" chování a časté narážky na sex. Ani já si neodpustím porovnání s Marťanem, který je podle mě originálnější a vtipnější.

04.07.2019 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Mám moc ráda motiv Krásky a zvířete a ani tohle zpracování nezklamalo. I když tušíte, jak to dopadne, tak vás příběh pohltí a jen tak nepustí...

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Knihu mi doporučila kamarádka a já ji po přečtení rozhodně doporučuji dál. A rozhodně si přečtětě i celé poděkování, stojí to za to ;) Už dlouho jsem nečetla žádnou romantickou oddechovku a tahle je opravdu povedená. Líbil se mi nápad rozdělit příběh na 2 paralelní děje. Bavilo mě, že jsem věděla něco z prvního děje, co se prolínalo i v tom druhém, aniž by to hlavní hrdinka věděla. Kniha mě přiměla se zamyslet nad tím, jak každičké sebemenší rozhodnutí ovlivňuje můj život a jak bych si měla dávat pozor, abych se rozohodovala správně. Jsem ráda, že mám Knihu knih - Bibli, díky které vím, co je správné a jak se rozhodovat.

"Víme, že těm, kteří milují Boha, všechny věci spolu působí k dobrému" - Římanům 8:28

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Kniha mě dost překvapila. Na to, že se v knihkupectví objevovala mezi YA knihami mi přišla spíš pro dospělé. Líbilo se mi prostředí Londýna, který mám velmi ráda a štiplavý humor, na který jsem zatím nikde jinde nenarazila. Na druhou stranu jsem se občas trochu ztrácela v ději a v poněkud obsáhlých popisech. Vytkla bych i množství vulgárních slov a dosti naturalistických popisů zohavení těl. Rozhodně bych to nijak nespojovala s Harry Potterem, jak si dovolili na zadní straně v popisu knihy.

04.07.2019 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Konečně po letech jsem se pustila do celé série a pochopila, proč můj nejlepší kamarád nemohl uvěřit, že jsem po přečtení Eragona nepokračovala dál... Svět je dokonale propracovaný a vykreslený, dokázala jsem se vcítit do jednotlivých osudů a uronila nejednu slzu. Mé největší sympatie získal Roran a Katrina. Jejich vzájemná oddanost a láska mě velmi inspirovala. Po přečtení posledního dílu ve mně zůstala touha číst dál a dál... Doufám, že jednoho dne i já poznám své pravé jméno.

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Už dlouho jsem nečetla takhle dobrou YA knihu. Nechybělo v ní napětí, romantika, překvapivé zvraty ani podněty k zamyšlení. Opravdu chceme nesmrtelnost? O co všechno bychom s nesmrtelností přišli? Jaký je rozdíl mezi nesmrtelností a věčností? Každopádně si okamžitě běžím pro druhý díl :)

04.07.2019 5 z 5

Čtyři lásky Čtyři lásky C. S. Lewis (p)

Velmi dobře napsaná kniha, která mi pomohla si ujasnit a pojmenovat mnoho věcí a která mi ukázala, jak důležité pro všechny moje ostatní vztahy je mít lásku k Bohu (agape) na prvním místě.

Koruna Koruna Kiera Cass

Musím říct, že Koruna se mi líbila více než Dcera. Hlavní hrdinka šla konečně do sebe a bavilo mě pozorovat vyvíjení jejích vztahů k ostatním. Nejvíc mě tam oslovil vztah k jejímu dvojčeti a jeho dívce, jelikož mi pomohl pojmenovat to, co se teď děje mezi mnou a mým nejlepším kamarádem a poučit se z Eadlyniných chyb.

17.09.2018 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Četla jsem ji v angličtině a některé matematické pojmy pro mě byly trochu oříšek, ale jinak se mi kniha líbila. Jako vždy od Johna Greena... Opět originální příběh, zajímavé myšlenky a pozvolný děj

Dcera Dcera Kiera Cass

Neskutečně mi nesedla hlavní hrdinka, ale líbilo se mi znovu vrátit do světa Selekce a vidět osudy mých starých známých :)

Včelí královna Včelí královna Laura Ruby

Velmi zajímavě napsaná kniha, ve které sice figuruje nadpřirozeno, ale neustále vás nutí uvažovat o tom, co ještě je magie a co realita...

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit kýčovitým názvem. Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická (což se moc často nestává) a musím říct, že mě autorka na začátku knihy naprosto dostala. Nic takového jsem u žádné jiné knihy nezažila. Nechci spojlovat, takže si ji také zkuste přečíst a schválně, jestli se i vy necháte nachytat ;) Já se jdu prozatím rychle vrhnout na další díl :D

Mort Mort Terry Pratchett

Díky svému příteli jsem se konečně vrátila ke klasice jménem Pratchett. On ho přímo zbožňuje, tak jsem si dala za úkol do něj víc proniknout, abych mu rozuměla, když mluví o Zeměploše či kdo je A'tuin. Nezklamal mě. Chytlavý příběh a spoustu humoru. Prostě Pratchett :)

Kouř Kouř Dan Vyleta

Moc se mi líbil námět toho, že jsou chyby všech viditelné. Neustále mě to nutilo se zamýšlet, jestli by potom lidé hřešili míň a jak by to změnilo společnost. Kniha je opravdu hodně k zamyšlení a je ji třeba přečíst víckrát, aby člověk pojmul všechny myšlenky v ní obsažené. To já ale bohužel nezvládnu, protože pro mě byl opravdový boj ji dočíst. Stránky vůbec neubíhaly, na čtení jsem se netěšila. Ale jsem ráda, že jsem ji nakonec dočetla, i když konečná pointa mě zas tak neoslovila.

23.07.2018 3 z 5

První konec První konec Lauren James

Tuhle knížku jsem četla po bolestivém rozchodu (viz Moje srdce a jiné černé díry) a povedlo se jí mě skvěle rozptýlit. Zajímavý příběh, velmi sympatické postavy, poutavě napsané... Jediné co bych vytkla je, dle mého názoru, příliš uspěchaný konec. Vždy když jsem si četla ty vzkazy, které si psali mezi sebou, tak jsem si hrozně moc přála najít někoho takového, s kým bych mohla mít takový vztah a došlo mi, že můj bývalý to nebyl. Říkala jsem si, že jen fantazíruju a že takový kluk existuje jen v knihách, ale světe div se, našla jsem svého Matta...