Vyvolený

Vyvolený https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214162/mid_strazci-casu-vyvoleny-214162.jpg 4 442 69

Strážci času série

Koho z nás neláká možnost změnit minulost nebo ovlivnit budoucnost? Právě o to jde v trilogii, jejíž první část - román Vyvolený - právě přinášíme pod vánoční stromeček. Vzrušující kniha pohybující se mezi žánry sci-fi a fantasy nabízí vše, co očekáváme od napínavého románu.

Sci-fi , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , Jota

The Named , 2005

Dalgiona
08.04.2024 5 z 5

kniha se mi od začátku do konce tak líbila, že už jdu pro další díl....

gabriela8704
14.02.2024 5 z 5

Tedy další dílo k zamyšlení. Rozhodně by měli číst i dospělí. Jak se z traumatu a bolesti může stát zrůda. Nebo jak podlehneme klamu. Na každém z nás záleží jak se budou hýbat dějiny a je dobré věřit srdci a instinktum.

jaroiva
20.08.2022 3 z 5

No, je to pro děti. Chtěla jsem to zkusit kvůli cestování časem, ale je ro opravdu pro děti. Věřím, že těm se to bude i líbit.
Další díly už zkoušet nebudu.

Hanncha
20.05.2022 5 z 5

Celou touhle knižní sérií jsem byla od začátku nadšená. Moc se mi líbil způsob vyprávění, kdy se z jiných perspektiv můžete podívat na ten samý děj. Jako Young Adults je to geniální.

Liduka
25.02.2022 5 z 5

Skvělá kniha, která se četla úplně sama. SPOILER: Jen mě mrzelo, že se nakonec Isabela s Ethanem nedali dohromady. Všechno k tomu tak nějak nasvědčovalo a prd :-D Tak jsem zvědavá na další díl.

knihomolka27
14.12.2021 5 z 5

Přečteno podruhé po asi 3 nebo 4 letech.
Asi není potřeba nic moc dodávat, můj zážitek z knihy se nezměnil... jako ano, mnoho věcí v knize ted vidím naivnějších a jednodušších než když jsem to četla poprvé, ale je to kniha pro děti, tak proč to vlastně komentuju. Strašně žeru ten svět a mytologii, postavy jsou prostě super... Isabela a Arkarian forever...těším se na další díl...čtivé, chytlavé, originální, zajímavé, zábavné, roztomilé...nadčasové...chcete to přečíst na jeden zátah

xflori01
25.08.2021 4 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek z dětství. V té době bych dal 5*, ale po přečtení v dospělosti musím hodnocení snížit. Je to napsáno velmi jednoduše a autor nejde v ničem vůbec do hloubky. Základní zápletky a poutavost děje ale bohatě stačí na skvělé oddechové čtení.

Kniholenka9
07.05.2021 3 z 5

Pěkný fantasy příběh pro mládež. Díky cestování časem se hlavní hrdinové dostávají za různými historickými postavami. Kniha se četla hezky, ale protože srovnávám s nedávno přečtenými Časoději, tak musím dát jen tři hvězdičky.

martineknatasa
06.05.2021 5 z 5

Četla jsem knihu jako pohádku pro dospělé. Líbila se mi moc a neusnula jsem u ní.

biairicia
14.06.2020 4 z 5

Dle mého názoru milé fantazy :)

kneslova
26.04.2020 3 z 5

Pěkně napsaná, ale opravdu pro mládež.

Ellinek
06.04.2020 5 z 5

Jedna z mála knih pro mládež, kterou jsem jako teenager přečetla. A vyklubala se z toho snad osudová láska. Hrozně ráda na celou trilogii vzpomínám, líbily se mi jednotlivé charaktery, věštby byly úchvatné a učila jsem se to zpaměti, jak mě to okouzlilo. Musím si dát rereading! Dobrodružství kolem Ethana mě baví i po letech, Arkarian je stále stejně kouzelný a celý svět je tak dokonale vykreslený a hlavně vysvětlený, že byste se hned chtěli přestěhovat. A kdo by nechtěl mít schopnosti jako Strážci! Výlety do minulosti, rovněž skvěle zpracované, jsou už jen třešničkou na dortu.

jirka9453
22.01.2020 5 z 5

Osobně me kniha bavila opět po druhém přečtení po letech. Původně jsem se trochu obával, protože jsem knihu našel zařazenou ve sci-fi, které úplně neholduji, ale vyklubalo se z ní (dle mého) velmi čtivé fantasy. Za mě výborný první díl fajn série.

Niu
23.11.2019 5 z 5

Pro odlehčení jsem si přečetla po letech znovu a líbí se stejně :o)

knihomolka27
28.07.2019 5 z 5

Tuhle sérii prostě miluju. Nevím co jiného bych dodala.

kacka29
04.07.2019 5 z 5

Můj přítel tuto knihu četl jako teenager, mě nějak minula. On ale trval na tom, že se mu tak líbila, že si ji přečteme společně nahlas. Moc mě bavilo, že jsme se mohli střídat ve čtení klučičí a holčičí hlavní postavy. I když už jsem vyrostla z cílové skupiny, tak mě napínavý děj nadchl a těším se na pokračování.

meredith6677
04.06.2019 4 z 5

Tenhle příběh čtu snad již potřetí. Jako teeneger jsem jí milovala a úplně se vžila do příběhu, který pohltí. Dnes mi přijde trochu děj snadno předvídatelný a občas se i hlavní postavy chovají poněkud naivně, ale své kouzlo kniha neztrácí a zůstane jednou z mých velkých srdcovek. :)

apelttom
03.06.2019 3 z 5

Marianne Curley umí docela dobře psát, takže děj odsýpá, ale někdy je to tak strašně dětské, nedomyšlené a naivní, že se na tu knížku musím mračit. Přesto je to fajn odpočinková literatura.

Isew
01.06.2019 5 z 5

Možnost cestovat do minulosti a vidět na vlastní oči dějinné události, to by se mi moc líbilo. Bojování a intriky bych sice oželela, ale k této knize to patří a já si to užívala jako malá holka. Vážně moc, těším se na druhý díl.

Lie
21.01.2019 4 z 5

Strážce času jsem poprvé četla asi ve dvanácti a potom ještě asi pětkrát, protože jsem si zamilovala ty postavy. Teď už jsem ji několik let neměla v ruce a bojîm se, že by mě znovu už moc neuchvátila, protože co si tak vzpomínám na styl psaní a promyšlenost děje, tak to nebylo nic moc. Ale postavy skvělé. Každá měla vlastní charakter a staly se pro mě přáteli. A Arkarian byla největší literární láska mého dosavadnîho života, na to se taky nedá zapomenout :-D

cestování časem science fantasy (SF + F)

Marianne Curley
australská, 1959