kacimilek kacimilek komentáře u knih

Gump & Comp. Gump & Comp. Winston Groom

Bohužel jsem neměla možnost číst 1. díl Forresta Gumpa, ale film jsem, asi jako každý, viděla. Byl skvělý! Druhý díl knihy mě však nijak extra neoslovil. Pořád vychovává "malého" Forresta, a samozřejmě ho potkávají různá nepředpokládané dobrodružství a události. Ne všechno mi bylo jasné, neboť absence prvního dílu je znát.

20.09.2012 3 z 5

Zapomenutý faraon Zapomenutý faraon Philipp Vandenberg

Poučná knížka o faraonu Tutanchamonovi a objevení jeho hrobky Howardem Carterem a s tím spojovanou kletbou. Poučné a zábavné.

20.09.2012 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Výborná knížka, kde se nakonec vše vyjeví a odhalí. Jak dlouho jsme na toto čekali. A dočkali jsme se. Já věděla už od začátku, že v Severusi Snapeovi je ždibec dobrého :)

20.09.2012 5 z 5

Miluji celou sérii HP, proto ani zde nebudu nijak kritizovat. Možná malinko, protože se mi tato kniha asi líbila že všech sedmi dílů nejméně. Ale přesto dávám velmi vysoké hodnocení. A proč? Protože bez trojky by to nebyl pravý Harry Potter!

20.09.2012 5 z 5

Stříbrný vítr Stříbrný vítr Fráňa Šrámek

Fráňa Šrámek mi byl vždy nějakým způsobem sympatický. Je to rebélie!? Kromě velkých popisů přírody se objevuje popis dospívání chlapce, který je pro dívky možná trochu nepochopitelný. I tak je to pěkné čtení pro chvíle klidu.

20.09.2012 3 z 5

Příběhy Pata Hobbyho Příběhy Pata Hobbyho Francis Scott Fitzgerald

Kniha se čte velmi dobře jednat proto, že je velmi krátká, ale také proto, že je napsána úžasným spisovatelem F. S. Fitzgeraldem. Rozhodně si nemyslím, že Příběhy Pata Hobbyho jsou Fitzgeraldovým nejlepším dílem, ale nikoho neurazí. Na mě bylo dílko občas matoucí, protože ve filmové branži předválečných let se skutečně nevyznám, proto mi většina zmíněných filmových jmen, a že jich bylo dost, nic neříká. Jsou vůbec skutečná? Přesto hodnotím výbornými 4 hvězdami.

09.09.2012 4 z 5

Kronika ohlášené smrti Kronika ohlášené smrti Gabriel García Márquez

Kniha je pro mě docela exotická. Trošku mi připomíná ty slavné a zároveň mnohými nenáviděné telenovely. I přesto se mi příběh líbil. A to především díky formě, kterou je kniha napsána.

07.08.2012 4 z 5

Reportáž psaná na oprátce Reportáž psaná na oprátce Julius Fučík

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je to smutné téma, ale zároveň téma naší historie, která byla docela složitá. Obdivuji ten krásný jazyk, kterým je příběh napsán.

06.08.2012 4 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Musím říct, že klasickou francouzskou literaturu mám velmi ráda. Toto je ale asi mé nejoblíbenější dílo. Měla jsem i velké štěstí, že jsem si tuto knihu vytáhla u maturity, takže jsem ji v pohodě zvládla. Díky Zolo! Ukazuje, jak alkohol a obrovská bída působí na člověka. Je to až neuvěřitelné a přesto přesvědčivé. Skvělá kniha.

29.07.2012 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Všechny Brownovy romány jsou úžasně čtivé. Stejně tomu bylo i u tohoto počinu. Kvůli nedostatku času jsem knihu musela začínat číst dvakrát a myslím, že mi to prospělo. U takové záhadné knihy je důležité pamatovat si, co bylo na předchozích stránkách, abyste si mohli říct: "Jo, já vím, jak to je. Já to vyluštil." A to je úžasný pocit, no ne?

29.07.2012 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nejsem zrovna typ na milostné příběhy, taky mi dlouho trvalo, než jsem se ke knize dostala. A upřímně: na zadek jsem si z ní opravdu nesedla.

29.03.2018 3 z 5

Hybatelé Hybatelé David Mitchell

Atlas mraků zbožňuji. A tady jsem bohužel čekala víc. Je to velice zajímavý námět, ale asi kvůli přehnanému očekávání jsem knihou trochu zklamaná.

23.04.2017 4 z 5

České pohádky (19 pohádek) České pohádky (19 pohádek) Karel Jaromír Erben

Krásně zpracované pohádky. I když některé se mi zdály docela morbidní, spíše pro větší děti.

23.04.2017 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Humorné a výstižné, příjemné počtení pro dlouhou chvíli.

23.04.2017 5 z 5

Po "Mateřské školce" jsem panu Fulghamovi dala druhou šanci právě touto knihou. Musím říct, že narozdíl od jeho prvotiny, je tahle knížečka dokonalá. Nejednou jsem se přistihla s úsměvem a souhlasným pokyvováním hlavy. Pan autor si tímto vysloužil změnu mého názoru na jeho filosofický pohled na svět.

23.04.2017 5 z 5

Chvílemi psáno skutečně pro děti, a chvílemi by nejednomu dospělému naskočila husí kůže. Fotografie jsou pro mě opravdu podmanivé, pociťuji hrůzu, zaujetí i respekt. Takže pojďme na díl číslo dvě.

05.01.2017 4 z 5

Večeře v restauraci Domov Večeře v restauraci Domov Anne Tyler

Děj mě rozhodně nenadchnul, ani neurazil. Co oceňuji, je popsaná vůle postav začínat znovu a znovu od začátku.

29.11.2016 3 z 5

Bestiář Harryho Pottera Bestiář Harryho Pottera Jody Revenson

Pro fanoušky série o Harrym Potterovi moc pěkně zpracovaná příručka o obludkách, které se objevily (nebo také neobjevily) ve filmech. Po přečtení se ale podle mě vytrácí kouzlo neznáma - je odhaleno to, jak byly příšerky vytvořeny.

20.11.2016 4 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Jako malá jsem zbožňovala večerníčky s Kubulou a Kubou Kubikulou. Jsou tak nějak příjemně strašidelné.

20.11.2016 5 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

I přesto, že je román psaný v češtině 19. století, má opravdu spád. Člověk by řekl, že mu dá zabrat, než se tím prokouše, ale opak je pravdou. Mně se tedy líbil moc. A možná kdyby si jej přečetlo více lidí v dnešní "nemorální" společnosti, několik vyvolených by děj knihy ovlivnil.

01.11.2016 5 z 5