kacimilek kacimilek komentáře u knih

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tohle je jediná kniha, kterou jsem si pouze vypůjčila a nemám ji doma ve své harrypotterovské knihovničce (musí ji co nejdříve doplnit)! Ale přesto že je velmi dlouhá byla výborná. Jedna z nejlepší ze všech sedmi.

20.09.2012 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Moc dobrý díl, kde se narozdíl od prvního dílu, všechno urychluje a zdůrazňuje. Je morbidnější. Nejhrůznější je pro mě část s pavouky. Brrr...

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Výborná kniha na válečné téma. Toto hrůzné období by si měli připomínat především ti, kteří jej nezažili a snad si ani nedovedou představit, co se tehdy odehrávalo. Mými favorizovanými povídkami jsou Třetí fronta, Zákeřník, Až vstanou mrtví.

Babička Babička Božena Němcová

No prostě Babička. I přes to, že vím, že je značně zidealizovaná, pořád mě vždy okouzlí. A také samozřejmě černobílá filmová adaptace. Je úžasná.

20.09.2012 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Kniha neoslní, ale také neurazí. Romantický příběh o tom, že láska je víc než válka. Hodně naivní postavičky, ale moc hezky vykreslené prostředí. Mně osobně se kniha líbíla hlavně v tom, že je určena přesná doba, od kdy do kdy se to děje, co se kdy stane. Jak faktické! :)

09.09.2012 4 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Bohužel mě kniha nijak více nezaujala, nesnadno se čte. Pointa je sice věrohodná, ale podána stylem, který není mým šálkem kávy. Mám ráda klasickou literaturu, ale tato k ní nepatří.

29.07.2012 2 z 5

Sláva a pád Valašského pánbíčka Sláva a pád Valašského pánbíčka Oldřich Šuleř

Od knížky jsem se nemohla odtrhnout! Sama žiju ve Valašském Meziříčí celý život a byla jsem zaskočena, jak málo o něm vlastně vím. Z hlavní postavy mám rozporuplné pocity, ale rozhodně to musel být zvláštní člověk, ať už v dobrém nebo méně dobrém slova smyslu.

24.03.2018 5 z 5

Hovory s T. G. M. Hovory s T. G. M. Karel Čapek

Je zajímavé seznámit se se životem a názory někdejšího československého hrdiny. Nejvíce oceňuji poslední část - skutečný rozhovor.

23.04.2017 4 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Docela příjemný čtivý příběh. I když se mi zdálo, že všechno jde až moc snadno. Není to zrovna typ knihy, který bych běžně četla.

23.04.2017 3 z 5

Deníky dětí Deníky dětí kolektiv autorů

Nejstrašnější dějiny z pohledu dětí musí zasáhnout prostě každého.

23.04.2017 4 z 5

Volání divočiny (7 povídek) Volání divočiny (7 povídek) Jack London

Vždy jsem se Londonovi velkým obloukem vyhýbala. Důvodem byly úryvky ve čtenářských denících ještě na základní škole, které mě mírně řečeno nezaujaly. Nutno přiznat, že je to jednoduše klasika, kterou by neměl vynechat žádný čtenář. Překvapilo mě, jak dobře se povídky četly, a některé mě dokonce i bavily. K autorovi se plánuji vrátit knížkou Tulák po hvězdách, která je trochu z jiného soudku.

23.04.2017 3 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Nějak mě to nezasáhlo tak, jak jsem při prvním otevření knihy očekávala. Joan pro mě byla na začátku jen šedou zakřiknutou myškou, která se vyvinula v neuvěřitelně otravnou osobu. I přesto se mi četla dobře, ale vracet se k ní jistě nebudu.

30.01.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Dočítala jsem knížku trochu posmutnělá - příběh je přesně jako život: jednou nahoře, jednou dole. Avšak jsem se přesvědčila, jak je komunikace ve vztazích (rodinných i partnerských) důležitá.

03.01.2017 4 z 5

Poslední noc na Klikaté řece Poslední noc na Klikaté řece John Irving

Za mě jedno z nejlepších Irvingových děl. Zrovna v tomhle příběhu pro mě bylo fascinující, jak autor něco lehce nakousnul a poté se k celému příběhu vrátil třeba až za několik stran - přistihla jsem se, že se nemůžu dočkat, až mi vysvětlí, co se vlastně stalo, a chtěla jsem se přesvědčit, že jsem narážku pochopila správně.

03.01.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Potřebovala jsem si po vážnějších tématech trochu oddychnout a touhle knihou jsem nešlápla vedle. Zatímco jsem se do první poloviny smála jako pominutá, tu druhou jsem propřemýšlela. Nic není jen světlé nebo temné, stejně jako tento příběh.

25.12.2016 5 z 5

Kvílení Kvílení Allen Ginsberg

Kromě Kvílení a Kadiše mě osobně hodně zaujala báseň America. A rozhodně doporučuju přečíst.

01.11.2016 4 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Tohle není zrovna příběh, který bych si chtěla přečíst podruhé - chápu, že chtěl Čapek upozornit na zneužívání nových vynálezů "zlem", ale téma nadvlády jiných tvorů (robotů nebo mloků) je pro mě prostě přitažlivější.

19.09.2016 3 z 5

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

Příběh, který mě zaujal tak, že bych to ani nečekala. Jsem asi divná, ale možná bych více ocenila, kdyby to dopadlo mnohem tragičtěji...tak, aby si opravdu každý uvědomil, že ženy a muži jsou si rovni.

15.04.2016 5 z 5

Povětroň Povětroň Karel Čapek

Čapka mám opravdu ráda, ale tohle prostě nešlo =( Úplně se to minulo tomu, co bych považovala za dobré, ale myslím, že vina bude spíše na mé straně.

07.03.2016 2 z 5

Kniha milosti Kniha milosti Zdeněk Kriebel

Autor jako by lásku a milostná trápení chtěl připodobnit přírodním krásám a krutosti. Přišlo mi, že téměř všechny jeho básně byly napsány s tímto účelem, a když už po několikáté čtete o přirovnání ženy k růži nebo zapoštění kořenů jako stromy, začnou být básně jednotvárné. Nejvíce mi utkvěla v hlavě báseň "I tvoje stříbro" - právě proto, že byla jiná.

13.01.2016 3 z 5