Deníky dětí

Deníky dětí https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96392/bmid_deniky-deti-96392.jpg 5 32 9

rumund
07.06.2023 4 z 5

Jedním slovem brutální! Kolik utrpení si tyto děti za pár let zažili, to si nedovedeme ani představit. I skoro 80let od konce války, to člověka šokuje, co se všechno mohlo dít za zvěrstva. Neskutečné.

Lka
01.05.2022 4 z 5

Silné příběhy dětí, které zažily kruté zacházení v období války. Až neskutečné co si musely vytrpět.

Pavlína197
29.12.2020

Myslím, že tuto knihu nelze ohodnotit. Jsou to skutečná svědectví o událostech druhé světové války vyprávěná dětmi a dospívajícími. Některá vyprávění jsou opravdu děsivá, ale je potřeba je občas číst, abychom nezapomněli, co se dělo a znovu to nedopustili.

Baja333
14.07.2020 5 z 5

Hodně silné, těžké a smutné čtení.....

AURIL
15.08.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla před lety... do teď si ji velmi dobře pamatuji! Do teď mě děsí!

Damato
28.01.2018 5 z 5

přečteno za jednu noc, měla jsem sto chutí ráno v půl čtvrté zavolat všem svým dětem (jak vlastní tak nevlastním) a říct jim, jak jsem ráda, že je mám a že jsem šťastná, že jsme se narodili všichni - jak já, tak i oni - tak dlouho po těchto hrůzách. Děkuji někomu tam nahoře, že jsme se narodili do doby , kdy jsme se nemuseli od sebe odtrhnout a zažili jak miminovské , pak dětské a pak pubertální starosti, kdy jsme všichni, jak já, tak i oni byli - napsala bych na zabití, ale tady u téhle knihy mi to nějak nesedí. Moje děti - díky Pánu Bohu- psaly pohledy z dětských letních táborů a vracely se opálení, špinaví a rozjásaní a já na ně při návratech z těchto táborů a později ze studií mohla čekat v uklizené voňavé domácnosti a navařenými a napečenými dobrotami. Díky za to , že jsem tohle všechno mohla.

kacimilek
23.04.2017 4 z 5

Nejstrašnější dějiny z pohledu dětí musí zasáhnout prostě každého.

Beatrice Bozen
12.11.2014 5 z 5

Deníky dětí - kniha která nahradí všechny učebnice světa o světové válce. Nádherná knížka ♥ ♥ ♥

frosicka
20.01.2012 5 z 5

Knihu jsem četla zhruba před dvanácti lety, ještě na základní škole a dodnes si pamatuji, jak mě kniha zasáhla. Jedná se o popis dění v koncentračních táborech z pohledu dětí, které přežily, nebo kterým se podařilo utéct. V textu je znát dětská naivita a jednoduchost, se kterou jsou události popisovány a zároveň uvědomění si dobra a zla a rychlého dospívání, které bylo nezbytné pro přežití.

Doporučuji všem, kteří se zajímají o problematiku koncentračních táborů