kacenka6144 kacenka6144 komentáře u knih

Vynález lorda Randolpha Vynález lorda Randolpha Stephanie Laurens (p)

Je to v podstatě jednotvárně plynoucí oddychovka. Možná by bylo lepší ji trochu pokrátit a vydat jako obyčejnou Harelquinku. Těšila jsem se aspoň na lehkou detekvitvní zápletku, bohužel padouch prozřel až neskutečně zázračně. Měla jsem skoro chuť zavolat "haleluja". Ale když venku prší a nic se vám nechce, není tahle knížka zas až tak špatnou volbou. Všechno v ní jde předvídatelně, takže vám ani nevadí, když se u čtení párkrát prospíte. :-)

21.11.2019 3 z 5

Náhodně hraběnkou Náhodně hraběnkou Valerie Bowman

Po přečtení prvního dílu jsem si dala malou pauzu. Po měsící jsem začala číst díl druhý. Záměna identit je lehce těžkopádnější, Julian chvílemi nevěděl čí je a koho vlastně miluje. Naštěstí všichni všem odpustili a mohli jsme doplout do klidných vod manželského přístavu. A pro Cassiinu matku navíc titul hraběte. Ale první díl byl prostě lepší, proto dávám o jednu hvězdičku míň. A těším se na díl třetí a poslední.

12.11.2019 4 z 5

Noc jako ta dnešní Noc jako ta dnešní Julia Quinn

Další pokráčování o osudech rodiny Smythe-Smithových. Teď není hlavním hrdinou jedna z členek "neblaze proslulého kvarteta", ale Daniel - bratr Honorie z předchozí knihy. Po třech letech se vrací domů a zrovna ve chvíli, kdy začíná hudební večírek. A klavíristka není ani jeho sestra, ani žádná z jeho četných sestřenic. Knížka je poměrně příjemnou oddychovkou, i když první knížka z této série mi připadala vtipnější a svižnější. Ale co - konec dobrý, všechno dobré. Těším se na další díl série.

08.11.2019 4 z 5

Jako v ráji Jako v ráji Julia Quinn

Mám tuto autorku docela ráda. A u téhle knížky jsem se občas zasmála i nahlas. A konečně jsme se dozvěděli něco o "neblaze proslulých" slečnách Smythe-Smithových. Zatím jsme četli pouze o jejich hudebních večírcích. Autorka v jemných náznacích odkazuje na svoje další knižní řady. Tady například postavami bratrů Bridgertonových.

31.10.2019 4 z 5

Ďáblova milenka Ďáblova milenka Shannon Drake (p)

Žádná velká oddychovka. Knížka poměrně sugestivně popisuje období honu na čarodějnice, chování inkvizice v té době a šíření strachu jak mezi obyčejnými lidmi, tak mezi šlechtou. A Brianna pořád neví, co chce. Naštěstí to nakonec zjistí a všechno může dobře dopadnout. :-)

04.09.2019 3 z 5

Nečekaně vévodkyní Nečekaně vévodkyní Valerie Bowman

Dokonalé oddychové letní čtení. Na slovních šarvátkách obou hlavních hrdinů jsem si vysloveně smlsla. Od začátku to mezi nimi jenom jiskří. Všechno, co člověk od takovéto knížky očekává v naprosté rovnováze. Už se těším na další knížky této série.

14.08.2019 5 z 5

Tajemství deníku Tajemství deníku Amanda Quick (p)

Knížka se výborně čte díky vtipným dialogům hlavních hrdinů. I příběh, který knihou prochází je plný překvapivých zvratů. Knížky této autorky mám ráda, protože to není pouze příběh hlavních postav, ale i příjemné detektivní počtení, kde není do posledního okamžiku nouze o další a další překvapení. Už se těším na čtení dalšího dílu.

20.01.2017 4 z 5

Vikingova žena Vikingova žena Shannon Drake (p)

Já tyhle knížky prostě miluju. Dva hašteřící milenci, kdy ani jeden nechce uhnout ze své pozice, pak náhlé "prozření" a nakonec láska jako trám a šťastný konec. Krásný útěk od reality. :-)

29.04.2016 5 z 5

Skandál Skandál Amanda Quick (p)

Naivita hlavní hrdinky je do nebe volající. Asi zatím nejslabší knížka autorky. Dočetla jsem horko-těžko. V podstatě jsem pořád čekala, kdy se to zlomí.

24.02.2016 2 z 5

Hraběnka Hraběnka Catherine Coulter

Dočetla jsem jenom proto, že jsem si chtěla ověřit kdo a proč.

26.03.2015 2 z 5