kacenka6144 kacenka6144 komentáře u knih

Ochránce Ochránce Jodi Ellen Malpas

Já si knížku užila - Jacka jsem úplně viděla před sebou. Knížka má všechno, co od tohoto žánru čekám.

09.07.2020 5 z 5

Zrazená dáma Zrazená dáma Nicole Byrd

Za mě je to z celé série nejslabší knížka. Adrian prchá několik let před svým bratrancem a pak to všechno vyřeší v jedné stránce. Celý příběh je trošku přitažený za vlasy.

01.07.2020 2 z 5

Svádění sira Olivera Svádění sira Olivera Nicole Byrd

Mně se tahle série docela líbí. A nemám pocit, že bych se zase tak nudila. Navíc mě v téhle sérii baví autorka svými neobvyklými místy, kde dochází k prvním sexuálním zkušenostem mezi hlavními postavami - zem na půdě, sousedství klece s divokou šelmou, kůlna těsně před výbuchem, během plavby na lodi po zběsilé jízdě na koni. Tady je prostě klasická postel tabu. :-)

25.06.2020 4 z 5

Dáma bez pozlátka Dáma bez pozlátka Nicole Byrd

Postupně se "pročítám" celou sérií. Knížky na sebe poměrně dobře navazují. Každá má svůj příběh, ale navíc ještě můžeme sledovat pátrání Gabriela Sinclaira po svém otci. Příběh Clarissy mi připomínal trochu příběh Pretty Women (ne povoláním, ale jejím postupným vývojem). Úplně jsem slyšela ty "svině klouzavý". U knížky jsem se dobře bavila.

23.06.2020 4 z 5

Šarlatová vdova Šarlatová vdova Nicole Byrd

Ze série zatím nejslabší. A ani nevím, proč je do této série zařazená, jméno Sinclairů v knížce neobjevilo ani jednou. Lucy se nedá upřít snaha vyřešit všechny svoje problémy s hrdě vztyčenou hlavou a z Nicholase je prvotřídní ochránce, ale prostě tomu něco schází.

18.06.2020 3 z 5

Dáma v nesnázích Dáma v nesnázích Nicole Byrd

Circe je prostě "dílo". Tahle knížka s ní stojí i padá. Její přístup k životu i pohled na okolní dění jí dává šmrnc. "Jak se mohl změnit v tohohle kultivovaného vola." nebo "Chlapče z Westuby, můžeš si vzít svá pravidla služného chování a strčit si je své dobře vychované zadnice." - u tohoto jsem vážné neubránila upřímnému smíchu.

16.06.2020 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Já se u knížky docela pobavila. Je pravda, že některé věci byly silně nerealistické - stážistka opilá na schůzce s klientem - ale já se chtěla jen pobavit a trochu si oddechnout. A to tahle knížka splnila dokonale.

15.06.2020 4 z 5

Temný hrdina Temný hrdina Jo Beverley

Druhý díl série a musím přidat ještě jednu hvězdičku. I když má knížka 400 stránek, nestačila jsem se u ní nudit. Pořád jsem čekala, co se bude dít na další stránce a kam se bude děj posouvat. I když u tohoto literárního žánru se žádná velká odchylka od dějové linky neočekává. Ale určitě záleží na tom, jak se příběh podá.

15.06.2020 5 z 5

Pán mého srdce Pán mého srdce Jo Beverley

Miluju příběhy ze středověku plné čestných, udatných rytířů a odhodlaných, zamilovaných žen, které je chrání před nimi samotnými. :-)

15.06.2020 4 z 5

Drahý podvodník Drahý podvodník Nicole Byrd

Ke knížce jsem se vrátila po několika letech. Byla to jedna z prvních knížek, které jsem z toho žánru četla. A zase jsem si početla dobře. Oliver - napravující se milý darebák a Psyche - mladá žena svázaná zodpovědnosí a konvencemi. Vzájemné jiskření, které se každý z nich snaží potlačit ze svých osobních důvodů. Byly chvilky, kdy jsem si říkala, že už té suchopárnosti bylo dost, ale pak přišlo několik dialogů, kdy slova přeskakovala mezi oběma stranami jako ping-pongový míček. A za tohle ten příběh prostě stojí za to.

11.06.2020 3 z 5

Letní bouře Letní bouře Denise Domning

Pohodová oddychovka. Z týrané Philippy se díky jejímu partnerovi stává rozhodná mladá žena.

09.06.2020 4 z 5

Rytíř ve zlaté zbroji Rytíř ve zlaté zbroji Jude Deveraux (p)

Nemám sice úplně v lásce knížky o cestování v čase, ale tady byl příběh docela zajímavý. Mám ráda, když v knížce nechybí trocha napětí, jak to dopadne. I když u tohoto literárního stylu by asi bylo překvapením, kdyby to neskončilo dobře.

08.06.2020 4 z 5

Místo nejtemnější Místo nejtemnější Amanda Quick (p)

Další knížka od této autorky, kdy se mísí kriminální prvek s romantickou linkou. A zápletka nemá vůbec špatnou myšlenku. Musím přiznat, že knížky od Amandy Quick mě prostě baví a nedá se jim upřít značná kreativita.

08.06.2020 5 z 5

Černá vdova Černá vdova Amanda Quick (p)

Tohle mě prostě baví. Detektivka spojená s romantikou. Někdy jsou sice dějové linky trošku kostrbaté, ale tohle bych autorce rozhodně odpustila. Pro mě knížka na maximálně dva večery. :-)

08.06.2020 5 z 5

Nezralý pro lásku Nezralý pro lásku Barbara Dawson Smith

Nedávám plný počet hvězdiček, protože musím souhlasit s některými komentáři pode mnou - Jane je někdy k nesnesení a musí se s ní člověk trošku sžít. Někdy z ní máte pocit, že vlastní patent na rozum a všechny svoje počiny si lehce zdůvodní - vždyť to dělá jenom pro dobro všech. Ona všechno ví a všemu rozumí. Ale nakonec přec jenom trošku zkrotne a příběh může dojít do šťastného konce.

01.06.2020 4 z 5

Zkrocený netvor Zkrocený netvor Amanda Quick (p)

Když jsem přečetla první stránky, tak jsem si vzpomněla, že jsem knížku už kdysi četla. Ale velice ráda jsem se k ní vrátila. Mám ráda příběhy, kdy hlavní hrdina není úplně bez chyb a sekunduje mu žena, která má vlastní hlavu a není na ni úplně padlá. Přiznejme si dámy, která z nás není aspoň někdy ráda opečovávaná a ochraňovaná. :-)

01.06.2020 5 z 5

Zrušené zásnuby Zrušené zásnuby Amanda Scott (p)

Je to již několikátá knížka téhle autorky, kterou jsem četla. A konečně jsem si ji trochu užila. Nevím, jestli autorka píše v jiných knížkách daleko těžkopádněji nebo je to věc překladatele, ale u téhle knížky jsem se při čtení "netrápila". A příběh se mi taky docela líbil. Proto 4*

26.05.2020 4 z 5

Vykoupení Malcolma Sinclaira Vykoupení Malcolma Sinclaira Stephanie Laurens (p)

Další pohodová oddychovka o obrácení jednoho hříšníka na správnou cestu. A k tomu navíc okořeněná jednou malou detektivní zápletkou.

25.05.2020 4 z 5

Kouzlo lásky Kouzlo lásky Kimberly Cates

Romantický příběh podkreslený irskou mytologií.

21.05.2020 4 z 5

Černý rytíř Černý rytíř Laurel O'Donnell

Miluju knížky o rytířích a tahle splnila všechna moje očekávání. Láska, drama - vše v naprosté rovnováze.

20.05.2020 5 z 5