Kouzlo lásky

Kouzlo lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9624/mid_kouzlo-lasky-n0u-9624.jpg 4 37 37

Milostný příběh zasazený do irských dějin využívá historickou kulisu i irské legendy k vylíčení lásky krásné Fallon Delaneyové a muže, kterého Fallon považuje za chrabrého bojovníka a hrdinu jednoho irského mýtu – Ciriana z Mlhy. Fallon totiž v útlém věku dostala od své umírající matky brož, která má moc legendárního hrdinu Ciriana Přivolat v době, kdy bude Irsku nejhůře. Když je Fallon dvaadvacet, cítí, že irsko takovou pomoc potřebuje, aby se zbavilo nadvlády Angličanů. V romantickém prostředí zříceného hradu použije Fallon vlastností brože a z mlhy se vynoří krásný a úplně nahý muž. Fallon věří, že je to Cirian, i když muž sám neví, odkud pochází, a ani si nepamatuje své jméno … V těch dnech pročesává anglické vojsko okolí a pátrá po nebezpečném zločinci zvaném Silver Hand.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

Magic , 1998

rampapa
15.06.2022 5 z 5

Krásný příběh. Moc se mi líbil. Zamilovala jsem si hnedka Fallon a Ciriana. Knížku velmi doporučuji.

petraj30
17.05.2021 3 z 5

Ten začátek byl podle mě moc chaotický a tak nějak jsem se v tom ztrácela, ale abych všechno správně pochopila, musela bych si celou knihu přečíst několikrát po sobě.
Hlavní hrdinka byla miloučká, ale zbrklá v úsudku a hlavní hrdina (už ani nevím, jaké jméno si na konci přivlastnil) byl skvělý i přes ztrátu paměti
Popravdě se mi líbil nejvíc ten konec, ale i ten byl v lecčem hodně zmatený. Ale byl to celkem pěkný příběh.

kacenka6144
21.05.2020 4 z 5

Romantický příběh podkreslený irskou mytologií.

luci2
01.03.2020 5 z 5

Hezká knížka. Začátek se mi zdál trochu kostrbatý a popravdě je to první kniha, u které se mi podařilo dvakrát usnout. Avšak když jsem překonala několik první stran a kapitol a odhodila nesmyslnost bájné pohádky o Ciaranovi přistihla jsem se, ze se mi kniha líbí. Tato autorka umí vnést do knihy doopravdy vřelé city a její popis lásky je dech beroucí, až jsem se neubránila slzám. Po dlouhé úvaze jsem dala plný počet hvězd právě z tohoto důvodu, neboť její projev romantiky vás okouzlí.

renefer
01.03.2017 3 z 5

Na této knížce je nejlepší začátek a konec. Na začátku je sice smutná scéna s umírající matkou, ale pak se to rozjede. Fallon jde vyvolat z mlhy svého rytíře, který má zachránit Irsko, ale místo něho se jí zjeví nahatý chlápek, který ztratil paměť. Děj předvídatelný - oba se do sebe zamilují a jejich úvahy o tom, jak bez sebe nemůžou žít, zabírají největší část knížky. Všechno se objasní a vysvětlí až v poslední kapitole, ale přiznám se, že jsem ji musela číst dvakrát, protože irský panteon není má silná stránka.

Irsko romance historické romance

2001  79%Kouzlo lásky