Kacatko86 Kacatko86 komentáře u knih

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Očekávala jsem více, za mě zklamání. Zvláštně psané, nesedlo mi to, děj o ničem, popis přírody také nic moc. Dobrodružný román si opravdu predstavuji jinak.

28.08.2023 2 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Opět pěkný thriller. Přiznávám, že bych si ho užila víc, kdybych si mezi prvním a druhým dílem dala pauzu, protože se tam určitě věci opakují a člověk se pak začne chvílemi nudit. Oproti prvnímu dílu mi přišly určitě scény nedotažené.
Na vraha jsem měla od půlky spadeno, přesto mě rozuzlení dostalo a vlastně jsem se trochu spletla

23.08.2023 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Povedený krimi thriller z částečně amišského prostředí. Do malého městečka se vrátí sériový vrah a je na policejní náčelnici Kate,baby případ vyřešila. Od prvních stránek jsem se začetla, občas mi přišlo, že se autorka opakuje, ale celkový dojem velmi dobrý.

18.08.2023 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Půjdu proti proudu, ale tahle kniha mě tedy nenadchla. Četla jsem ji dlouho, nutila jsem se do ní. Začala mě bavit někde v půlce, líbila se mi kniha Elene a Daria, ale ke konci už mě zase nebavila. Miluji rodinné ságy, ale tahle mě neoslovila. Možná, že kdyby vyprávěči jednotlivých knih byli samotní hlavní hrdinové, dokázala bych se vcítit lépe. Po třech měsících knihu odkládám.

13.08.2023 3 z 5

Když panda tančí Když panda tančí James Gould-Bourn

Pěkné, milé čtení, nenásilný humor, a za mě konečně krásný a uvěřitelný konec. Díky němu zvedám hodnocení o hvězdičku!

06.08.2023 4 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Pohlazení po duši. Knížka kde se navenek vůbec nic neděje, zato uvnitř hlavních hrdinů to vře.

02.08.2023 5 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Romantická pohádka pro -náctileté. Becca je spisovatelka a patrá po příběhu na svou novou knihu, potká Mika a... láska je na světě.

21.05.2023 3 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Tak tahle kniha ve mě nezanechala žádnou hlubší stopu. Nejspíš styl psaní, který mi nesedl, nebo propracovanost postav, nebo prostě přišla ve špatný čas a já ji nedokážu ocenit. Bohužel, nesdílím vysoké hodnocení.

17.02.2023 2 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Dokonalý román! Ke konci zvrat, který jsem nečekala. Rodinné vztahy, ze kterých mrazí. Autorka má úžasný styl psaní, neotřelé náměty, opět mě nezklamala!

06.02.2023 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Tak tahle kniha si zaslouží plný počet hvězdiček. Tolik emocí, zvratů, lásky, nenávisti, rozhodnutí... Ano, přiznávám, že občas přitažené za vlasy, ale to u slaďáků musí být. Na čtivosti to nic neubírá.
Hope, Sky, Less, Karen, Holder a jedno velké zlo, které všem zničí život.

27.01.2023 5 z 5

Příliš osobní známost Příliš osobní známost Eva Urbaníková

Kdy je čas ze vztahu odejít a kdy je důvod ještě zůstávat?
Krátká, ale moc hezká kniha o zrození a pádu jednoho vztahu.

22.01.2023 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Nejsem cílovka, ale musím říct, že nápad mě zaujal a vlastně i zpracování bylo pěkné, dávám 3,5 hvězdičky. Na začátku příběhu jsou tři děti, Connor, Risa a Lev, každý z jiného prostředí, z jiných sociálních vrstev, přesto je podepsán příkaz na jejich rozpojení. I zde jsou důvody zcela odlišné. Vzájemně se neznají, ale osud je svede dohromady. Snaží se uniknout rozpojení. Cesta je to dlouhá a trnitá a jestli se to někomu z nich podaří není vůbec jisté.

21.01.2023 3 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Hodnotím jako slabší průměr. Zápletka není od začátku jasná, což je milé, ale v průběhu příběhu se postupně odkrývá a čtenáři to nakonec docvakne před dočtením.
Katka, vyzrálá žena, kolem čtyřicítky, zažívá poblouznění a nespokojenost se svým profesním i osobním životem.
Marie, mladá žena, která si jde za svým cílem studovat v zahraničí. V životě někoho potká a zažije pár kotrmelců.
Obě ženy čeká nová životní etapa, musí chytit pevně životní do svých rukou a uvědomit si svoji hodnotu, jít si za svými sny a neztratit samu sebe.

13.01.2023 3 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Oproti prvnímu dílu více předvídatelné, naivní, naopak chybělo jiskření a sexuální náboj. Nebylo to špatné, taková pohádka pro dospělé.

15.12.2022 3 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Jo, tak tohle bylo povedené. V rámci tohoto žánru si kniha zaslouží plný počet hvězdiček. Nechyběl ani humor, víc než sexu tam bylo sexuálního napětí a očekávání a určitě byl v knize minimálně jeden zvrat, který mě překvapil. A jak mě v knize občas štvou happy endy, tady jsem si ho vyloženě přála.

12.12.2022 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Příběh o dvou dívkách z jiné doby, ke kterým osud nebyl příliš shovívavý. Izzy,která jde z jedné pěstounské péče do druhé se při práci pro muzeum dostane do prostředí bývalé psychiatrické léčebny a objeví tam mezi osobními věcmi zápisník jedné z pacientek Clary Cartwrightové . Čtení v ní vyvolává spoustu otázek o Claře, ale také o své matce, minulosti i budoucnosti. Zatímco čtenář postupně odhaluje příběh Clary, Izzy prožívá ten svůj. Název i obálka ve mě vyvolávali pocit, ze půjde o nějakou duchařinu, ale není to tak. Příběh je zajímavý, pro mě neotřelý a i když tam bylo pár drobností, které mi neseděli, tak vřele doporučuji.

10.12.2022 5 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Tak tahle kniha se povedla. Lehce napsaný příběh o jednom začínajícím vztahu, který se v průběhu let přemění v manželství a manželství se následky událostí a okolností promění v trosky. Prostě život... I když se hlavní hrdinové musí potýkat se spoustou překážek, dělají životní kopance, tak kniha je napsaná tak, že jsem se často neubránila úsměvu.

07.12.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

CoHo mám ráda, 9. listopad je i moje datum a recenze od kamarádky, která slaďákům moc neholduje, ale zde probrečela téměř půl knihy, tak tu knihu jsem prostě musela mít a chystala si kapesníčky. V tomto případě jsem je ale nepotřebovala. Příběh byl pěkný, ale trochu překombinovaný, někdy málo uvěřitelný. Když nad určitými věcmi ale moc nepřemýšlíte, a jedete jen romantickou linku, tak je to celkem fajn. Konec typický happy end, ale Benovi a Fallon jsem to přála.

24.11.2022 4 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Období 40 let během dvou světových válek z pohledu dvou žen, které se nakonec setkaly. Román byl sepsán na základě skutečných osudů. Kniha mě nedokázala vtáhnout, rušivě na mě působilo přeskakování mezi postavami a nenavazování kapitol. Ale určitě oceňuji zase jiný pohled na období války a meziválečné období

19.11.2022 3 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Asi půjdu proti proudu, protože mě kniha nijak neuchvátila. Ano, přiznávám, že jsem se dozvěděla nové informace ohledně řeckých uprchlíků do Československa, ale zpracování samotného románu a jednotlivých postav se mi prostě nelíbilo. S knihou jsem se emočně nepropojila. Znám spoustu pěkný knih na základě historických událostí nasaných mnohem poutavěji, které mě vtáhly do děje. Dávám 2,5 hvězdičky.

13.11.2022 3 z 5