kacapie kacapie komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

... možná je to věkem, nevím, ale kniha mne dvakrát nenadchla. Příběh je jednoduchá kombinace červené knihovny a psaného porna, okořeněný „tajemnou“ zápletkou. Dočetla jsem jedině proto, že jsem knihu četla v angličtině. A tam se jako pilný žáček nerada vzdávám :o).
Jinak doporučuji studentům angličtiny, velmi jednoduše psaná s dost omezenou, neustále se opakující slovní zásobou. Tak skoro nepotřebujete slovník a těch několik slovíček co si vyhledáte vám 1000x zopakují tak se je spolehlivě naučíte.
Nechci říct, že příběh je úplně šílený, ale to takovém humbuku jsem čekala něco víc ... zase na druhou stranu před takovými 20 lety (v 16), bych asi byla příběhem nadšená. Teď už mi nějak nejde přinutit se chudáčka Christiana litovat a fandit Anně ať ho „zachrání“ ... věk asi přináší určitou dávku cynizmu.
A jako sexuální osvěta dobrá ... také jsem musela jako hrdinka určité pojmy "vygooglit" , abych si byla jistá, že je chápu správně. :o)

11.03.2013 odpad!

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Po delší pauze zase Harry Hole a opět nezklamal. Moc pěkná kniha a už se těším co bude dál.

19.06.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Neustále jsem čekala, kdy přijde to slibované napětí a nic ... kniha se dá číst, ale nenadchne.

13.04.2016 1 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Od Morštajnové jsem nejdříve četla Hanu což je úžasná kniha, ale dost smutná. Další její knihy a to i Hotýlek jsou pěkné a proti Haně pohodové čtení třeba na dovolenou.

07.03.2019 5 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Nádherná knížka, skvělá čeština, od které jsem se odtrhávala jen velmi nerada. Myslím si, že se spíš bude líbit ženám, které už mají něco odžito. Doporučuji.

03.04.2016 5 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Za mě plný počet. Má první kniha od autora, tak jsem se vyhnula srovnání. Četla se moc pěkně.

08.05.2015 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Pěkná kniha, dobře se četla. Zase jedna z těch detektivek, která člověka chytne. Ale "chytnutí" je přiměřené. Dá se v klidu na chvilku odložit a můžete jít třeba spát. :o) Byla to má první kniha od autora a určitě si přečtu další.

23.03.2013 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Četla se jedním dechem, doporučuji

13.02.2013 5 z 5