Kabátice Kabátice komentáře u knih

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Lidé jsou prostě nejkrutější tvorové planety. Stačí dostat moc.

09.09.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Propracovaný příběh, který mě citově dostal. Ani nevím co přesně napsat. Ta kniha je prostě neskutečně smutná, ale naprosto senzační!

28.12.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Drsné věci podané jemným způsobem. Četlo se to samo. Nádherná kniha!

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Velmi dojemný příběh, co mě chytil za srdce. Hlavní postava dokáže rozčílit a zároveň potěšit. Ukázka toho, že dobrého člověka dělají dobré skutky.

15.11.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Zajímavě poskládaný děj. Téma těžké a děsivé, které mě hluboce zasáhlo. I přesto se čte kniha sama.

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Super nápad. Přesně tak nějak si představuji dnešní život v KLDR. A žít bych takhle rozhodně nechtěla!

09.09.2021 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Slova plynou, příběh teče a vše tak příjemně, nežně, lehce, až na to smutné téma. Krásná kniha. Překvapila mě!

28.03.2021 5 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

O zvířátkách se píše vždycky hezky. Bylo to milé počteníčko :-)

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moc pěkná a propracovaná detektivka. Těším se na další díl.

18.03.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Jsem nadšená! Knihu jsem četla na doporučení a předčila mé očekávání.

10.01.2017 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Moc pěkné. Na pomalé tempo si u této autorky zvykám a vůbec mi to nevadí. Myslím, že díky tomu dokáže popsat detailně prostředí a dokonale vystihnout psychologickou charakteristiku jednotlivých postav.

26.12.2019 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Od začátku jsem byla trošku v šoku, že se děje to, co se děje, ale nemohla jsem se od knihy odtrhnout, dokud jsem nezjitila, jak to dopadne. Trochu rychlý konec mě mile překvapil tím, co znám ze života - vždy se najde někdo, kdo má oči otevřené.

07.12.2019 5 z 5

Dobrý člověk ještě žije Dobrý člověk ještě žije Romain Rolland

Moc pěkné počteníčko. Kniha o tom, jak by se mělo žít s optimismem a užívat si každé chvilky strávené na tomto světě. Navíc psané krásným jazykem.

20.03.2019 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Opět povedený příběh. Líbí se mi jak autorka dokáže popsat prostředí i postavy, že to čtenáře úplně vtáhne do děje. Po dočtení mám pocit, jako bych shlédla film.

24.08.2021 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Úžasný příběh o naprosto úžasné ženě. Jsem ráda, že jsem na tuto knihu natrefila.

09.08.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Za mě prostě super kniha! Zápletka perfektní se zajímavými zvraty. Krásně vylíčeny vztahy, charakteristika postav i prostředí. Četlo se to prostě samo.

01.10.2020 5 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Naprosto skvělá kniha, která pobaví děti i dospělé. A ta slovní zásoba!!! :-)

21.08.2017 5 z 5

Povídky z jedné a druhé kapsy Povídky z jedné a druhé kapsy Karel Čapek

Milé, vtipné, záhadné, dokonce filozoficky pojaté povídky. Není třeba se dále rozepisovat. Je to prostě výborná kniha!

02.08.2016 5 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leonard Q. Ross (p)

Četla jsem kdysi a do teď vzpomínám, jak mě kniha dobře pobavila.

22.02.2020 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Miluji Norsko a moc se mi líbí, jak autorka vystihla místní krajinu. Zápletka byla výborná, i když děj ubíhal někdy trošku pomaleji... Ale severské národy mají vždy na všechno dost času, tak to prostě celé sedlo :-)

17.12.2019 5 z 5