Ka.Kubi Ka.Kubi komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásný příběh o dívce,která přežívá v přírodě opuštěná vlastní rodinou. Navzdory všemu se dokáže o sebe postarat a i přes předsudky ostatních si jde vlastní cestou. Hlavní zápletku ještě tvoří vražda a soudní proces a upřímně do poslední chvíle jsem opravdu nevěděla !!

30.10.2022 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Hlavní postavy této knihy prchají z Řecka před válkou a ocitnou se v Československu. Z dětí, které neumí slovo česky se postupně stávají dospělí a snaží se žít svůj život jak nejlépe podle svého úsudku umí a tím jak čtěte o jejich životě doufáte,že přeci jen to moře uvidí... Nádherně propracovaná kniha.

30.10.2023 5 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Moje první knížka od této autorky a musím říct,že tahle kniha mě naprosto dostala! Děj je rozdělen na dvě časové linky. První se odehrává za druhé světové války a to byl neuvěřitelně silný příběh a dlouho jsem takhle nebrečela... Druhá je v současnosti a to místy bylo až moc sladké,ale nevadilo. Za přečtení určitě stojí i Epilog s odkazy na skutečnosti,které v knize jsou ! Doporučuji!

30.05.2023 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Super oddechová detektivka :) snad se mi v dalším díle podaří uhodnout vraha !

15.05.2023 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Příběh tří generací žen,které prožívají svůj život a chtějí se z něj vymanit. Ovšem realita života je drží na místě v drsném prostředí bez lásky a pochopení což se pak na následujících generacích také odráží. Až poslední se svému osudu vzepře. Moc krásná kniha !

12.05.2023 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Tak tohle bylo něco !! Nemohla jsem se od toho odtrhnout :)

17.02.2023 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Začátek knihy velice napínavý a přemýšlíte,kdo je skutečně pachatel a kniha vás vtáhne. Po pár kapitolách ovšem hlavní hrdinka svým chováním a vystupováním začíná být až naivní a hloupá. Objasnění vraha a závěr zklamání...

03.07.2022 2 z 5

Velice poutavá kniha o ženě,která navzdory všemu bojuje s osudem a životem a nezvdává se... Krásná kniha.

20.02.2022 5 z 5

Šaty pro královnu Šaty pro královnu Jennifer Robson

Moc krásný příběh o dvou ženách, které spojí přátelství a zakázka svatebních šatů pro královnu.

21.09.2022 5 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Přečteno jedním dechem !

26.09.2023 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Velké překvapení! Na tuto autorku jsem narazila náhodou a o to větší překvapení mě čekalo v knize. Od začátku prolínající se linky hlavních postav,které se střetnou tam,kde to všechno začalo u jezera. Skvělý historické dílo od kterého jsem se nemohla odtrhnout :)

02.02.2023 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Pohodové a odpočinkové čtení jako vždycky od této autorky :)

21.06.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Dokonalé Vánoční oddechové čtení !!

27.11.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Čajovna mě zatím ze všech knížek od této autorky zaujala asi nejvíce :) nemohla jsem knihu odložit!

19.04.2022 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Opět a znovu skvělé. Tato autorka má opravdu talent na to vtáhnout vás do děje a prostě knížku nemůžete odložit. Děj připomíná pohádku o Popelce,ale to mu vůbec neubírá na kouzlu právě naopak !

28.03.2022 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Druhý díl ze série Bridgertonových se mi líbil snad ještě víc než první (viděla jsem seriál dříve než jsem přečetla knihu). Hlavní postavy tvoří úžasné protipóly a s každou stránkou vás kniha baví víc a víc :) nyní se o to víc těším na druhou sérii a zpracování příběhu v seriálové podobě :)

02.03.2022 5 z 5

Dokonalá pohádka Dokonalá pohádka Elísabet Benavent

Margot uteče ze svatby a potká v baru Davida,který právě dostal kopačky od své přítelkyně. Oba hlavní hrdinové chtějí získat své partnery zpět a začnou si pomáhat. Plán oběma i vychází,ale jsou skutečně jejich partneři ti praví? Dokonalá pohádka... možná ano a možná ne, to se dozvíte na konci knihy :)

18.08.2023 5 z 5

Diana: Královna srdcí Diana: Královna srdcí Julie Heiland

Diana královna srdcí je kniha psaná na základě skutečných událostí, které známe z článků a knih,ale zároveň je tato kniha výjimečná tím,že je psána jako román a tudíž se tady více Dianě přiblížíte a ještě o to víc prožíváte její osud společně s ní...

24.05.2023 5 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Poutavý příběh magie a vína. Hlavní hrdinka Elena,která je vinnou čarodějnicí se po prolomení kletby vrací zpět do svého života a snaží se najít toho,kdo na ni seslal kletbu... Výborné prostředí a trocha detektivního napětí :) co mi v knize chybělo možná bylo trochu více detailů o minulosti a o postavě Bastiena.

28.04.2022 4 z 5

Tetování za trest Tetování za trest M. K. Hardy

Henry, hlavni hrdina tohoto dílu uzavře sázku a prohraje. Za trest se má nechat tetovat jenže Henry se bojí jehel. Yumiko, hlavní hrdinka, tatérka,která se Henrymu snaží pomoct překonat strach z jehel. Doporučuji ! Druhý díl této série byl trochu zklamání a neměla jsem velká očekávání od třetího,ale výborné jako první díl!!

02.05.2024 5 z 5