ka.dudk ka.dudk komentáře u knih

Oko čarodějnice Oko čarodějnice Nelly Černohorská

Skvělá knížka:-). První setkání s autorkou. Už několikáté zrnko temnoty, žádná knížka z této edice ještě nezklamala :-)

09.07.2023 4 z 5

Jak spadnout přes palubu Jak spadnout přes palubu Emmy Abrahamson

Příjemné oddechové čtení na léto. Dostala jsem jako dárek,líbila se mi :-)

07.07.2023 3 z 5

Čtyři strany mince Čtyři strany mince Lukáš Záleský

Všechny čtyři povídky se mi líbily. Zejména ta poslední byla pro mě psycho. První setkání s autorem. Takové rychlé čtení na jedno odpoledne. Líbila se mi :-)

25.06.2023 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Čirá hrůza. Zařadila bych mezi povinnou četbu všem lidem. Budiž nikdy nezapomenuto všem osudům Holocaustu.

25.06.2023 5 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Nechápu jak někdo může takovéto knihy popsat jako příliš nudné, takové nijaké, četl/a jsem lepší. Beru každý osobní názor na knihu to je jasné,jen to nechápu. Toto téma samo o sobě je hrůzné ať je napsané jakkoliv, řekla bych. Na pár místech spojených s holocaustem jsem se byla podívat a nic horšího si nedokážu představit. Těm lidem vzali všechno. Svobodu, rodiny, lidskost a nakonec i životy.
Přece jen se našlo pár osudů, které se tomu dokázali vyhnout. Těžká říct jestli je horší zemřít na tom nejhorším místě hrůznými způsoby,nebo dál žít s tíhou celé rodiny a sám.

19.06.2023 4 z 5

V rozkvětu V rozkvětu Kristina Haidingerová

Docela slušná dávka zvrhlosti ve světě jak pro Alenku v říši divů. Nic není jak má být a moje představivost jela na plný obrátky. Malinko bizarní, šílený příběh jedné ženy.
První autorčina kniha a možná ne poslední.

06.06.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Silné sousto, které bude doznívat ještě dlouho po dočtení. I když jsme díky "velké" kauze všichni dozvěděli o čem kniha má být, moc se jsem se na ni těšila. Paní Mornštajnovou obdivuji a každou její knihu hltám slovo po slově. Fandím jejímu dílu a těším se na další knihu.

05.06.2023 5 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Za mě asi takový střed. Spíš mi to přijde překombinované, páté přes deváté. Možná tím, že už jsem strašidelných domů četla tolik, mi přišla slabší. Určitě nebyla špatná, a možná to bylo tím, že jsem po knížce sáhla v nesprávný čas. Za mě žádné náročné čtení, taky žádná bomba. Stejně si ji ve sbírce nechám a těším se na další :-)

04.06.2023 3 z 5

Kyselé bonbony Kyselé bonbony Kealan Patrick Burke

Druhé setkání s edicí Zrnka temnoty. Moje první byla Hébert. Po ní jsem neodolala a objednala jsem další tři. Jednou z nich byla tahle knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem v napětí. Šílený, psycho příběh.

Co může být horší,než když vám nikdo z vašeho okolí nevěří a ztrácíte víru v sami sebe?
Kde je pravda,co je skutečnost?

26.05.2023 5 z 5

Ozvěny Ozvěny Joshua Hale Fialkov

Na tuhle komiksovou knihu jsem narazila na veletrhu knih v Praze. Líbila se mi obálka a po krátkém shrnutí děje od pana Filipa z mighty boys jsem nemohla odolat a musela ji koupit. Skvělý psycho thriller v komiksové podobě. Můj první přečtený komiks, který vážně není pro děcka. Krásné kresby a super příběh.

26.05.2023 5 z 5

Hřbitov trpaslíků Hřbitov trpaslíků Petr Boček

Moje první setkání s autorovou knihou. Moc se mi líbila :-). Hezký propojení světů různých existencí :-). Dosti nechutný konec, ale byla to bomba :-)

23.05.2023 5 z 5

V pekle jsme všichni Hébert V pekle jsme všichni Hébert Madla Pospíšilová Karasová

Na knížku jsem narazila náhodou, když jsem míjela stánek nakladatelství na knižním veletrhu. Ke stánku jsem se na konec vrátila a zakoupila dvě knihy, z nichž jedna byla přesně tahle. Jsem moc ráda, že jsem si ji nakonec koupila a k mé radosti mi ji autorka rovnou podepsala i s věnováním.
Knížka byla Úžasná, Mrazivá, bylo mi z ní vážně ,,ouzko". Paní spisovatelka je úžasná a budu ráda, když ji na příštím veletrhu potkám a "smeknu" klobouček. Byla to velká Síla.

20.05.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Po velice dlouhé přestávce,jsem se vrhla na historický román. Nějak jsem na to dlouho neměla náladu. S autorkou jsem se již setkala u heřmánkového údolí a dokud se budeš smát. Obě knížky byly skvělé a tak jsem před cestou na knižní veletrh sáhla i po této. Chtěla jsem navštívit autorku při autogramiádě, bohužel jsem to nestihla. Tak třeba příští rok :-). S přestávkami,tedy čistého času mi zabrala tři dny čtení. Byla velice čtivá a líbila se mi.

20.05.2023 4 z 5

Je zvláštní číst osud tohoto herce, do kterého by jste neřekli, že by mohl mít takové problémy. Většinou si ho všude pamatuji jako vtipnou postavu. Nikdy by mě nenapadlo, že tak skvělý herec prožívá takové osobní peklo.
Samozřejmě se mi nejvíc líbil v oblíbeném seriálu, který miluju už roky a znám ho nazpaměť. Stejně bych těžko věřila , že to dokázal všechno v takovém sravu, kdyby mi to někdo řekl. Určitě stojí za přečtení a jsem moc ráda, že se mi kniha dostala do rukou. Byla to síla a doufám, že už vše zůstane v těch správných kolejích.

05.05.2023 5 z 5

Rybář Rybář John Langan

Čekala jsem tedy lepší příběh.
Je v letošním roce teprve třetí knihou. Kvůli téhle jsem si dávala velké přestávky. Nutila jsem se do jejího dočtení, ale mám ji konečně za sebou.
Styl psaní mi asi nějak nesedl a příběh neoslovil.

16.04.2023 2 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Druhé setkání s touto autorkou. Až teď po dočtení,jsem zjistila, že je to druhý díl ze série:-D samozřejmě si obstarám i zbytek. Knížka je vážně skvěle napsaná. Moc se mi líbí styl, jakým nám autorka podává tyhle životní příběhy.
Každý máme jiný osud a život není procházkou v růžové zahradě.
Za mě skvělá kniha a autorka se stává moji oblíbenkyní. Pomaličku plní místo v mé knihovně a tituly budou dál přibývat:-)

04.01.2023 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Skvělá jako všechny ostatní knížky od Darcy. Přečetla jsem ji za dva dny s přestávkou :)
Těším se na další:)

01.01.2023 5 z 5

Myslím, že každý fanoušek knih a filmů o Harrym Potterovi by si měl přečíst i tento kousek.
Získává čestné místo v mé knihovně na potterovské poličce.
Nemusíte být fandy Draca Malfoye, aby se vás tato kniha dotkla a zůstala v paměti na hodně,hodně dlouho.
Moc se mi líbila :-)
Přečetla jsem ji jedním dechem za odpoledne :)

29.12.2022 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Hodně zajímavé čtení

28.12.2022 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Další napínavý, nepředvídatelný detektivní příběh. Místy z činů některých lidí vážně mrazí. Na závěru knihy jsem byla napnutá jak kšandy :-)
Chrise Cartera si šetřím co to jen jde, zbývají mi zatím přečíst poslední dva díly. Ještě přijde jejich čas, nesmím si takové cenné zásoby vyplácat najednou :-)

08.12.2022 5 z 5