ka.dudk ka.dudk komentáře u knih

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

A mně se kniha líbila :-) jen jsem si musela zvyknout na styl psaní a absenci přímé řeči. Trochu mi dělalo problém se zorientovat. No ale pak to jelo jak namydlenej blesk :-). Bylo to supr. Dobré téma,to mě vždycky baví

22.04.2024 4 z 5

Žena průkopníka: Příběh lobotomie Žena průkopníka: Příběh lobotomie Samantha Greene Woodruff

Čtivě napsaná kniha, četla se dobře a rychle.
Hodně zajímavé téma a je k neuvěření, že prošlo tolik případů touhle léčebnou metodou... Je to děsivé...

08.04.2024 4 z 5

Ta, co jde první Ta, co jde první Livia Llewellyn

Nápad a téma knihy zajímavý. Ovšem styl psaní mi nesedl. Přišlo mi to jako jedno přes druhé a ve finále ani pořádně nevím o čem ta kniha měla být. Moc se mi líbí doporučený playlist k samotnému čtení.

05.03.2024 3 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Zajímavý příběh jedné holky/ženy, která dosáhla vytouženého úspěchu.
Naučila se hrát šachy v suterénu s údržbářem jako malá holka a dostala se až k největším esům.
Knížka se četla dobře, i pasáže s podrobným popisováním herní situace a o dalších krocích, které Beth musí podniknout.

27.02.2024 4 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

No tak ta byla skvělá :-).
Spousta zvratů, měla jsem pár tipů na to,jak to skončí. Sice jsem se jedním trefila,ale přesto velice povedená a napínavá kniha až do konce

15.02.2024 4 z 5

Matka Matka Jeff Lemire

Sci-fi jednohubka ve formě krásného komiksu. Vítejte na U.S.S Montgomery. Toto je příběh naší matky.

11.02.2024 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Milé čtení. Dost by mě zajímalo,jak by vypadaly jiné moje životy, rozhodnout se v něčem jinak.
Kéž by to tak fungovalo, mít možnost zkusit to jinde

11.02.2024 3 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Reálný příběh o jedné psycho matce, slabém muži, který je slepě zamilován a pár špatných osudech. Četlo se to rychle,i když to nebylo lehké téma. Při představě, že vše bylo skutečností běhá mráz po zádech...

03.02.2024 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Jedno z těch opravdu milých čtení :-).
Skvělá oddechovka s dobrým koncem.
Přečtená za odpoledne

30.01.2024 4 z 5

Nehoda Nehoda Natalie Barelli

Moje druhá kniha od autorky. Pořádný psycho, knížka je napínavá a líbila se mi stejně jako hospodyně.

30.01.2024 4 z 5

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

Povedená kniha. Líbila se mi :-)

27.01.2024 4 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Moje druhá detektivka z této série. Samozřejmě jsem nevěděla,a začala jsem od konce :-D.
Byla super, určitě si přečtu další.
Četla se velice rychle a moc dobře, konec překvapivý. Sama jsem měla asi tři tipy na pachatele :-D

14.01.2024 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Dlouho jsem odolávala tomu velkému boom ohledně téhle knížky. Jelikož se mi opravdu hodně líbila Daisy Jones,nakonec jsem to nevydržela a i Evelyn si musela přečíst. Byla vážně skvělá a jsem ráda, že jsem jí dala šanci.
Velice čtivé, Hollywood a sláva sejme spoustu lidí, řekla bych. Ale nic není věčné, ani prachy, mladí nebo sláva....
T.J.Reid umí vážně skvěle psát :-)

10.01.2024 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Asi nemám co ke knize říct. Možná jen prostě wow.
Další brilantní kniha od Cartera
Potlesk....

05.01.2024 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Začínám mít autorčinu tvorbu upřímně ráda. Je to má třetí přečtená kniha od Petry Dvořákové.
Řekla bych, že nejhorší pro náš svět je lidstvo samo. Lidé jsou různí a někteří dokáží být opravdu svině.
Líbí se mi autorčin styl psaní a i přes nelehká témata se knihy čtou naprosto samy a jedním dechem (maximálně dvěma :-) )

02.01.2024 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

První rozhovor pana Moravce,ale doma mám další tři :-). Velmi zajímavé čtení a vůbec obdivuji lékařskou práci. Prof. Vladimír Beneš, v oboru jeden z nejlepších na světě. Velký cestovatel a opravdová špička. Život lékaře nikdy nemůže být asi lehký.

29.12.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Má v pořadí čtvrtá knížka od autorky. Je vážně skvělá a zatím se mi všechny její knihy moc líbily. Všechny její knihy jsou psané životem, moc dobře se čtou i přes nelehká témata.
Už se těším až se začtu do další její skvělé knihy. Zatím mě žádná nezklamala.

27.12.2023 5 z 5

Ztracenné Ztracenné Michaela Losekoot

Být svá je drahé.

Něco na tom bude. Tato věta se mi moc líbí: Nejsem rovnice, abych byla logická.
Tolik trefných situací a příběhů. V pár se jistě každá žena najde. Málokterá si to umíme přiznat, spokojenost s ostatními a okolím vždy začíná u sebe samé.
Jen se to ještě naučit :-)

24.12.2023 4 z 5

Sklíčenost Sklíčenost Lucy Taylor

Knížka se mi líbila, stejně jako zbylá zrnka temnoty. Místy nechutné čtení a konec překvapivý.

22.12.2023 3 z 5

Billy Silver Billy Silver Daniel J. Volpe

Další nechutná jednohubka od Golden dog.
Tohle čtení,se nedá odložit. Jak jednou začnete, nejde přestat

20.12.2023 4 z 5